בוטוקס בין הגבות

בוטוקס בין הגבות הוא הטיפול הנגיש והמהיר ביותר לטיפול בקמט בין הגבות, עבור נשים וגברים. בוטוקס בין הגבות מתבסס על פעולת הזרקה פשוטה של חלבון טבעי, המסייע ביעילות גבוהה במיוחד לטשטש את הקמט העמוק אשר נוצר בין הגבות כתוצאה מחריטת הבעות הפנים. הקמט בין הגבות היוצר מראה כועס ומעמיק לאורך השנים, ניתן לטשטוש ולהחלקה בצורה מיטבית ככל שהטיפול יבוצע בשלב מוקדם יותר, מעכב את העמקת הקמט ויוצר מראה צעיר וטבעי בפעולה פשוטה, ללא סיכון, ובמחיר נגיש.

מהו בוטוקס ומה הם השימושים בו?

בוטוקס הוא חומר הזרקה טבעי, המתבסס על חלבון רעלן עצבי מסוג קלוסטרידיום בוטולינום, אשר נצר על ידי חיידק. שימוש נכון בבוטוקס ומינון מדויק בהזרקת בוטוקס בין הגבות ובאזורים נוספים, יביא לשיתוק עדין של השרירים אשר יוצרים את הקמט, ולמעשה מספק גם את החלקת וטשטוש הקמט הקיים וגם את מניעת העמקת הקמט ושמירה על עור חלק במראה צעיר לאורך זמן. בוטוקס מוכר כיעיל במיוחד לטיפול בקמט בין הגבות אולם משמש גם לצרכים נוספים:

 • טיפול בקמטי הבעה במצח– גם המצח נוטה להבעות פנים אשר יוצרות קמטים שנוטים להיחרץ ולהעמיק וליצור מראה מבוגר, והזרקת בוטוקס במצח בשלבים מוקדמים מונעת את היחרצות הקמטים ושומרת על מצח חלק.
 • טיפול בקמטים מסביב לעיניים– העור הקיים סביב העיניים הוא עור דק, הנוטה לשקיפות ולהשפעה מהירה של הבעות הפנים האופייניות, כיווץ העיניים ואחרות, והזרקת בוטוקס סביב העיניים תביא להחלקה מהירה של אותם קמטוטים ולמניעה של המשך היווצרות שלהם, לעיכוב תהליך הזדקנות עור הפנים.
 • טיפול בעוויתות שרירים– החלשת השרירים בצורה ממוקדת מאפשרת שימוש בבוטוקס גם לצרכים רפואיים, מניעת עוויתות שרירים, טיפול בשרירים בעלי פעילות יתר.
  טיפול במיגרנות- הזרקת בוטוקס בין הגבות מלבד ייעודה כטיפול אסתטי בעל יעילות גבוהה, נמצא גם כגורם להקלה בעבור מטופלים הסובלים ממיגרנות.

למי מתאים טיפול בוטוקס בין הגבות?

טיפול בוטוקס בין הגבות מתאים לגברים ולנשים, בעלי קמט אשר נחרץ בין הגבות, המבקשים לטשטש, להחליק אותו ולמנוע את העמקת הקמט. בוטוקס אינו חומר מילוי, ופועל על הרמת העור ומניעת הנפילה והקמט הנוצרים בשל הכיווץ הטבעי של העיניים שיוצר את הקמט בין הגבות, ועל כן לא יספק אפקטיביות מלאה במקרה של תחילת הטיפול בגיל מבוגר ולאחר שהקמט כבר נחרץ ועמוק.

הגיל המומלץ לתחילת ביצוע בוטוקס בין הגבות הוא גיל 30-40, מיד עם זיהוי תחילת היווצרות הקמט ובעודו שטחי ולא בולט. במקרה של קמט עמוק בין הגבות אשר נחרץ והעמיק לאורך שנים ארוכות, ניתן לבצע בוטוקס בין הגבות לצורך הרמת העור, טשטוש הקמט ועיכוב ההעמקה שלו, ולבצע טיפול משלים באמצעות הזרקת חומר מילוי להחלקה מלאה של הקמט.

הטיפול מתאים לגברים ולנשים, כאשר רופא מומחה בתחום האסתטיקה הרפואית ידע להתאים את מינון החומר המוזרק, מיקום וזוויות ההזרקה, לעובי העור, אנטומיית הפנים ועומק הקמט של המטופלים.

כיצד מתבצע טיפול בוטוקס בין הגבות?

 • טיפול בוטוקס בין הגבות מתבצע על ידי רופא מוסמך בלבד, במרפאת אסתטיקה רפואית.
 • הטיפול מתבצע במפגש טיפולי בודד ואורך כ-15 דק' בלבד.
 • בטרם הטיפול יבצע הרופא אבחון ותשאול רפואי להיכרות עם מצבו הרפואי של המטופל ולאיתור סיכונים ומגבלות במידה וקיימים.
 • הטיפול מתבצע באמצעות הזרקה מקומית, תוך שימוש במחט דקיקה, למספר נקודות אל עומק הקמט וסביבתו. הרופא יעשה שימוש במזרק חתום וסגור, המשמש עבור המטופל/ת בלבד, ותוך שימוש במחטים חד פעמיות.
 • בוטוקס בין הגבות אינו דורש הרדמה מלאה או מקומית, ומתבצע תחת אלחוש מקומי בלבד.

מתי ניתן לראות את התוצאה של הזרקת בוטוקס בין הגבות

תוצאה ראשונית להזרקת הבוטוקס ניתן יהיה לראות מיד עם סיום הטיפול, אולם פיזור החומר בסביבת ההזרקה אורך מספר ימים. בתום 10-14 יום לאחר טיפול ניתן להתרשם מהתוצאה הסופית והמיטבית

האם בוטוקס בין הגבות נדרש לטיפול חוזר ומדי כמה זמן מומלץ לבצע חידוש שלו?

עמידות הבוטוקס בגוף עומדת על תקופה בת ארבעה עד שישה חודשים בממוצע. מקץ תקופה זו ההשפעה על השריר תפחת בהדרגה ואף תיעלם כליל, ופעילות השריר תשוב ליצור את ההבעה היוצרת את הקמט. מומלץ לחדש את הטיפול מקץ התקופה האמורה בקביעות, ועם זיהוי היחלשות והתפוגגות של החומר והעמקה של ההבעה והקמט מחדש. לאחר מספר מחזורי טיפול צפויה יעילות מצטברת והארכת משך זמן היעילות ועמידות התוצאה בין הטיפולים.

האם קיימות תופעות לוואי וסיכונים בהזרקת בוטוקס?

הזרקת בוטוקס בין הגבות ובאזורים אחרים נחשבת לפעולת טשטוש קמטים יעילה ומעוטת סיכונים. לאחר הטיפול עשויה להיווצר נפיחות מקומית ו/או הופעת שטפי דם מקומיים אשר צפויים לחלוף מאליהם בתוך ימים אחדים.

תופעות לוואי נדירות אולם קיימות בהזרקת בוטוקס:

 • נדידת החומר לאזור אחר בפנים– ניתן למנוע תופעה זו על ידי הימנעות מפעילות מאומצת לאחר הטיפול והימנעות מביצוע עיסוי בפנים. במידה ומתבצעת נדידה של החומר למרות זאת ניתן לטפל בתופעה באמצעות הזרקת חומר נוגד ו/או הזרקה חוזרת של בוטוקס בין הגבות.
 • אלרגיה ודחיה– תופעה אפשרית ונדירה במיוחד היא הופעת תגובה אלרגית של הגוף לחומר הבוטוקס. תופעה זו מטופלת במקרה הצורך באמצעות מתן חומרי ניגוד וסטרואידים באופן מידי.

 

הזרקת בוטוקס למרות היותה פעולה פשוטה ליישום ובטוחה, מחייבת יישום באמצעות רופא מיומן, בעל ניסיון והיכרות עם אנטומיית העור, הסיכונים והטיפולים הנוגדים, ובמרפאה מורשית, בתנאי סטריליות מלאה.

ד"ר זאב צילקר, רופא מומחה ומנוסה בתחום האסתטיקה הרפואית, מסייע למטופלים ולמטופלות רבים, בעיכוב תהליכי הזדקנות, טיפול בקמטים ובמפגעים אסתטיים, שיפור מראה העור במגוון שיטות, חומרים וטכנולוגיות, במרפאה מקצועית ומזמינה, בליווי צוות מסייע לשירות מעולה לכל מבקר ומבקרת, ובאמצעות מיטב הטכנולוגיות והחומרים המובילים בענף.

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם

מידע נוסף

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
מידע מקצועי

סקולפטרה

חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית, המציג

אולידיה
מידע מקצועי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
מידע מקצועי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן