בוטוקס בצידי העיניים

העור המקיף את העיניים הוא עור דק במיוחד, אשר נוטה לאובדן גמישות ולחות בשלב מוקדם יחסית, ולהיווצרות של קמטוטים ושקעים היוצרים מראה מבוגר ולא מחמיא. אזור זה נוטה לתנועתיות ולהפעלה של שרירים רבים, אשר אחראים על הבעות פנים אופייניות, ויוצרים קמטים קטנים ומרובים סביב העיניים, הניתנים לטיפול באמצעות הזרקת בוטוקס בצדי העיניים.

טיפול בוטוקס בצידי העיניים בשלב מוקדם יחסית יסייע בהחלקת הקמטים הקטנים המקיפים את העין, בהרמת העור הנפול סביב העיניים ובהחלשת פעולת השרירים האחראים ליצירת ההבעות ולקמטים הללו.

טיפולי בוטוקס נפוצים בפנים

בטרם נבחן את אזורי הטיפול ויעילות הזרקת בוטוקס סביב העיניים, חשוב להבין מהו בוטוקס וכיצד הוא פועל להשגת טשטוש קמטים והחלקתם. בוטוקס הוא למעשה חלבון רעלן אשר מופק באמצעות חיידק. הפקת הבוטוקס מן החיידק מביאה להיווצרות של רעלן משתק, אשר בשימוש מדויק ונכון בו, מביא ליצירת שיתוק עדין של שרירים מקומיים על פי אזור ההזרקה, מה שמונע את הבעות הפנים אשר חורצות את הקמטים.

הבוטוקס משמש לצרכים שונים ולטיפולים רפואיים, כמו גם מהווה חומר מוביל בתחום הרפואה האסתטית. שימוש בבוטוקס נפוץ במיוחד לשליש העליון של הפנים, אזור אשר נוטה ליצירת קמטי הבעה. בין השימושים הנפוצים לבוטוקס ברפואה האסתטית:

  • בוטוקס בצדי העיניים– הזרקת בוטוקס לצדי העיניים למניעת כיווץ העיניים היוצר את ריבוי הקמטוטים הדקים סביב העיניים, להרמה ולהחלקת העור.
  • בוטוקס במצח– הזרקת בוטוקס למצח למניעת קימוט המצח וכיווץ שלו, הבעות נפוצות אשר יוצרות קמטים וחריצים עמוקים במצח ומראה מבוגר.
  • בוטוקס בין הגבות– השימוש הנפוץ ביותר בבוטוקס הוא לטשטוש, החלקה ומניעה של היווצרות הקמט העמוק והבולט בין הגבות, אשר נולד כתוצאה מהבעות פנים כעוסות, כיווץ העיניים בעת חשיבה ומאמץ ובסיטואציות נוספות. מדובר בקמט המתחיל להיחרץ בגיל צעיר ונוטה העמיק במהירות, ומשפיע רבות על המראה הכללי של הפנים ויוצר מראה כועס שלא לצורך.

למי מיועדים טיפולי בוטוקס סביב העיניים

טיפולי בוטוקס סביב העיניים מיועדים לנשים ולגברים, לרוב החל מן העשור השלישי לחיים, אשר סובלים מקמטוטים קטנים וקלים סביב העיניים, כתוצאה מהבעות הפנים. הזרקת בוטוקס מומלצת בשלבים מוקדמים ככל הניתן של היווצרות הקמטים, למניעת העמקה שלהם ולמניעת הצורך בטיפולים נוספים ומשלימים.

הבוטוקס אינו מתאים כפתרון יחיד לבעלי קמטי הבעה עמוקים אשר נחרצו לאורך שנים, ובמקרה כזה ניתן יהיה לבצע הזרקת בוטוקס לצורך הימנעות מהחמרת המצב, אולם יידרשו טיפולים נוספים, לרוב באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית או חומר מילוי אחר. הבוטוקס אינו נותן מענה לשקעים תחת העיניים ולעיגולים הכהים הנוטים להיווצר באזור, ואלה נדרשים לטיפול באמצעות הזרקת חומרי מילוי והשבת נפחים.

כיצד מתבצע טיפול הזרקת בוטוקס סביב העיניים?

טיפול בוטוקס סביב העיניים מתבצע לרוב במפגש טיפולי יחיד, באורך כרבע שעה בסך הכל. ניתן לבצע את האבחון וההחלטה על הצורך בהזרקת בוטוקס בצדי העיניים במעמד אותו מפגש, וזאת מאחר ולא נדרשות הכנות מקדימות לטיפול. הרופא יבצע את הזרקת הבוטוקס באמצעות מחט דקיקה, בהזרקה מקומית למספר נקודות לשליטה מלאה בשרירים וליצירת שיתוק עדין שלהם, באמצעות קפסולות חומר הבוטוקס המגיעות חתומות מן היצרן לסטריליות מלאה.

הטיפול מתבצע ללא צורך בכל סוג של הרדמה או טשטוש ואף ללא הרדמה מקומית, ותחת מריחת חומר אלחוש על גבי אזור ההזרקה בלבד. עם סיום הטיפול ניתן לשוב לשגרת החיים ללא צורך באשפוז, פגיעה באורח החיים או מגבלות משמעותיות.

טיפול טשוטש קמטים באמצעות בוטוקס
אחרי טיפול טשוטש קמטים באמצעות בוטוקס בצידי העיניים

האם התוצאה של הזרקת בוטוקס היא מיידית?

תוצאה ראשונית להזרקת הבוטוקס ניתן יהיה לראות מיד עם סיום הטיפול, עם זאת פיזור החומר בצידי העיניים אורך מספר ימים, בתום 10-14 יום לאחר טיפול ניתן להתרשם מהתוצאה הסופית והמיטבית.

באיזו תדירות מומלץ לחדש את טיפול בוטוקס סביב העיניים?

חומר הבוטוקס נוטה להתפוגג ולהיספג בגוף בתקופה בת כארבעה ועד שישה חודשים. לאחר תקופה זו המצב צפוי לחזור לקדמותו ומומלץ לבצע הזרקה חוזרת של הבוטוקס לחידוש התוצאה. לאחר מספר טיפולי הזרקה צפויה יעילות מצטברת, שיפור טבעי של מצב הקמטים ורפיון השרירים האמורים, ואף הארכת משך הזמן הנדרש בין הטיפולים.

האם יש תופעות לוואי או סיכונים לאחר טיפול בוטוקס בצידי העיניים?

בוטוקס הוא חומר נפוץ ופופולרי ובטוח לשימוש, הסיכונים הקיימים בשימוש בו נמוכים במיוחד. בין הסיכונים האפשריים שנחשבים לנדירים: נדידת החומר לאזור אחר בפנים או הופעת תגובה אלרגית. רופא מנוסה ידע לצמצם את הללו באמצעות הזרקה מיומנת לאזור ולעומק העור, שימוש במינון מדויק על פי צורך, החדרת כמות קטנה של חומר בטיפול בפעם הראשונה לבחינת אפשרות לתגובה אלרגית, והיערכות עם חומר ניגוד מתאים וטיפול בסטרואידים למקרה הצורך, המהווים טיפול יעיל לסיכונים האמורים.

תופעות לוואי אפשריות בעת הזרקת בוטוקס נוגעים בעיקרם לפעולת ההזרקה ועשויים לגרום לנפיחות מקומית קלה או הופעת שטף דם- תופעות קלות שצפויות לחלוף באופן טבעי ומקץ מספר ימים בלבד.

ד"ר זאב צילקר מלווה מטופלים ומטופלות בכל קבוצות הגיל, באבחון, ייעוץ והתאמה של מגוון טיפולים אסתטיים לכל צורך ולכל ליקוי, מביא ניסיון רב שנים ומיומנות, עבודה עם חומרי הזרקה מורשים ומאושרים לשימוש באיכות גבוהה, שימוש בטכנולוגיות מתקדמות וסביבת טיפול סטרילית, בטוחה ומזמינה.

טיפולים נוספים

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
מידע מקצועי

סקולפטרה

חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית, המציג

אולידיה
מידע מקצועי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
מידע מקצועי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן