בוטוקס לקמטים במצח

בוטוקס לקמטים במצח

עד לפני כמה שנים נעשתה החלקת קמטים בדרך אחת ויחידה והיא- ניתוח פלסטי של מתיחת פנים בשיטות שונות. מאז התפתח מאוד עולם האסתטיקה והיום יש גם חומרים וגם שיטות חדשות אשר מאפשרות לנשים וגם לגברים, להחליק קמטים בכל אזור בפנים ללא ניתוח ואחד הטיפולים הכי מבוקשים הוא בוטוקס לקמטים במצח, אחד המקומות הכי "מתקמטים" בפנים. כדי להבין מהו אותו חומר בוטוקס אשר מצליח להחליק קמטים, נאמר כי מדובר בסוג של רעלן בשם קלוסטרדיום בוטיליניום אשר מופק באופן סינטטי. אלה הם אותם סוג חיידקים שאפשר למצוא למשל בדבש אשר היום משמשים לשורה של טיפולי אסתטיקה. הם כמובן אינם רעילים לאדם, אלא גורמים להרפיה של שרירי הפנים. אם כך תשאלו לשם מה דרושה הרפיה זו ומה הקשר בינה ובין קמטים? קמטים במצח לצורך הדוגמה מתהווים כאשר שרירי המצח פועלים כשאנו מדברים, אוכלים ועוד, המימיקה של הפנים מורכבת משורה של תנועות שעושים השרירים, וככל שהם עושים יותר כך הם יתקמטו יותר מהר משום שהשרירים נחלשים במרוצת הזמן.

איך גילו את הבוטוקס?

בעבר שימש הבוטוקס לטיפול יעיל במיגרנות, ואגב טיפולים אלה נוכחו המטפלים כי לחומר הזה יש השפעה על הפחתת קמטים והרפיית שרירים. מאז- הוא חביבם של כל מי שפחדו ללכת ולעשות ניתוחי החלקת קמטים ויכולים להחליק אותם היום באמצעות הזרקת בוטוקס. יש כמה אזורים קבועים אשר מקדימים להתקמט בפנים גם אצל גברים וגם אצל נשים, ואלה הם האזורים בהם נעשים טיפולי הזרקת בוטוקס. מצח הוא כאמור אחד האזורים המבוקשים להזרקה ולכן רבים עושים טיפול בוטוקס לקמטים במצח. בנוסף יש קמטים נוספים קבועים כמו למשל בצדי העיניים הנקראים "רגלי העורב", בין הגבות, מעל השפתיים ועוד. הבוטוקס עצמו מורכב משתי יחידות – אחת קלה ואחת כבדה, כאשר הכבדה מתחברת לקולטן והקלה חודרת את תאי העצב והיא זו שבעצם מרפה את השרירים בעצם כך שהיא מעכבת שחרור של בועות שהן סוג של מולקולות- מוליכות עצבית. כאשר מזריקים את הבוטוקס, השריר נרפה ומשום כך הטיפולים הללו מאוד יעילים להפחתת קמטים של שרירים דינמיים כמו במצח. 

מי עושה בוטוקס לקמטים במצח?

אנחנו נמצאים היום בעידן של מודעות אסתטית גדולה מאוד גם מצד נשים וגם מצד גברים. המטרוסקסואל הגברי של היום מקפיד לעשות טיפולים קוסמטיים ואם יש לו קמטים במצח אז הוא גם ילך ויעשה הזרקת בוטוקס לקמטים במצח. איזו סיבה יש לו להמשיך "לשמור" על הקמטים הללו אם הוא יכול להתפטר מהם. הזרקת בוטוקס יעילה גם למילוי חריצים סביב הפה האופייניים אגב לנשים מעשנות, סנטר שיש לו מרקם דומה ל"תפוז". בבוטוקס משתמשים גם להרמת גבות, והחלקת קמטים במצח מפחיתים ממנו את הזעה, רבים נוהגים גם לעשות טיפולי הזרקת בוטוקס בצוואר שגם הוא נוטה במשך הזמן להתקמט ואף קיבל את הכינוי "צוואר תרנגולת….". הבוטוקס מפחית קמטים והוא מומלץ לשימוש בקרב אנשים בגילאי 40-50 אשר אינם זקוקים לטיפול מקיף כמו מתיחת פנים, אבל כן רוצים להחליק קמטים ולהתגאות בעור יותר צעיר, מתוח וחלק. הזרקת בוטוקס זה לא צחוק- לכו רק למומחים! חשוב לומר כי טיפולי אסתטיקה של הזרקת בוטוקס לקמטים במצח או לכל אזור אחר בפנים, חייבים להיעשות ע"י רופא מומחה בלבד ולא שום אדם אחר, שאין לו את הרישיון להזריק או לערוך טיפולי אסתטיקה. הרופא המומחה בתחום יכין אתכם לקראת ההזרקה בכל ההיבטים הדרושים כמו הפסקה של נטילת תרופות מסוימות, התייחסות למחלות חלילה אם קיימות ועוד. כדי שהטיפולים יצליחו ותוכלו לצאת מהם עם התוצאה האופטימלית, אנו ממליצים כאמור לעבור אותם רק אצל רופא מומחה בתחום עם ניסיון בקליניקה אסתטית מוסמכת. חשוב לומר כי בתחום של הזרקת בוטוקס יש הבדל בין יד של רופא, ממש כפי שיש הבדל ביד של כל אחות שעושה לכם זריקה. כלומר- זוהי אומנות של ממש הן ברמה של כאב והן ברמת התוצאה לעשות הזרקת בוטוקס והנושא של ניסיון חשוב מאוד בתחום הזה. ככל שלרופא יש יותר ניסיון כך יש סיכוי גדול שההזרקה תהיה מוצלחת וגם לא תכאיב למטופלים. 

בוטוקס עם מאלחש או בלי?

טיפול בוטוקס לקמטים במצח ניתן לעשות עם או בלי מאלחש, ובדרך כלל עם. זהו כאב בינוני ונסבל אבל לכל אחד יש את סף הכאב שלו לכן בדרך כלל זה נעשה עם אלחוש. את האלחוש מורחים כחצי שעה לפני הטיפול, בנוסף מצננים את האזור ומכינים אותו בצורה כזו שהאזור יהיה מחוטא ושההזרקה לא תכאיב. את האפקט ניתן יהיה לאות כבר לאחר שלושה ימים והתוצאה הסופית תיראה בבירור אחרי שבועיים.

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם