חומצה היאלורונית- על היתרונות והשימושים של החומר המוביל את תעשיית היופי

טיפולים המתבססים על חומצה היאלורונית הם הטיפולים הפופולריים ביותר בענף האסתטיקה הרפואית, וזאת בזכות מספר רב של יתרונות לשימוש בחומצה:

  • חומר המתבסס ודומה בהרכבו לחומר הטבעי המיוצר על ידי הגוף, מה שמונע דחייה והתנגדות של הגוף לחומצה ההיאלורונית.
  • טיפול הפיך- בכל מקרה של אי שביעות רצון מן התוצאה ניתן לבצע תיקון, השלמה, הן באמצעות הזרקת חומר נוסף לדיוק התוצאה והן באמצעות הזרקת חומר ניגוד.
  • טיפול קל ליישום- חומצה היאלורונית מיושמת באמצעות הזרקה, במחט דקיקה או באמצעות קנולה, טיפול המתבצע באמצעות אלחוש מקומי, ללא צורך בהרדמה מלאה או מקומית, בזמן קצר, וללא צורך בהכנה מוקדמת או בתקופת החלמה ממושכת.
  • פרופיל בטיחות גבוה- שיעורי הצלחה גבוהים במיוחד לצד שיעור הסתבכויות ותופעות לוואי נמוך ועד אפסי.
  • שיפור איכות העור הטבעי- חומצה היאלורונית מלבד היותה חומר מילוי טבעי לקמטים ולקמטוטי עור, מביאה לשיפור טבעי באיכות עור הפנים, בזכות ספיחה יעילה יותר של נוזלים, העשרה של העור בלחות טבעית והאצת התחדשות התאים, מה שיוצר עור חלק, גמיש, רענן במראה צעיר יותר בכל טיפול.
  • טיפול נגיש- הטיפול נגיש במרפאות האסתטיקה הרפואית למטופלים בכל שכבות הגיל, אינו כולל חומר אלרגני ועל כן מתאים גם למטופלים אשר סובלים מאלרגיות.
  • מגוון פתרונות טיפול בתחום האסתטיקה הרפואית ואף הרפואה הקונבנציונלית- חומצה היאלורונית מספקת מענה למגוון רחב של בעיות אסתטיות וטיפולי אנטי אייג'ינג, ואף מוכרת כיום כפתרון וכמענה יעיל למגוון בעיות רפואיות.

חשוב להבין כי קיימים מגוון שימושים לחומצה היאלורונית, וכן מספר חומצות בריכוזים שונים וכאלה המגיעות מיצרנים שונים, ואלה שונות זו מזו בייעודן ובאיכותן.

בין השימושים המובילים בחומצה היאלורונית:

מילוי קמטים וקמטוטים

טיפול בצלקות

מילוי שקעים ואזורים נפולים בפנים

פיסול אף

מילוי נפח שפתיים

עיצוב סנטר

מילוי נפח לחיים

פיסול פנים

טיפולי סקין בוסטר- ריענון וחידוש של עור הפנים

טיפול בקמטוטי צוואר

טיפול בידיים מקומטות

כל טיפול מן הטיפולים האמורים דורש התאמה של מינון וסוג החומצה, כאשר ישנם טיפולים אשר מבוצעים במפגש טיפולי אחד בלבד, וישנם כאלה הדורשים חזרה לאורך 2-4  מפגשים טיפוליים, מה שמשפיע מטבע הדברים על העלות הכוללת של הטיפול. במקרים רבים טיפולים אשר דורשים התחייבות לסדרת טיפולים נוטים להציג שיפור משמעותי כבר עם הטיפול הראשון, אולם על מנת לשמר את התוצאה ולהטיב אותה, יש להתמיד ולבצע את כלל הטיפולים בסדרה כפי שנקבעו מראש.

חשוב לדעת כי טיפולי אסתטיקה רפואית אינם מצויים בסל הבריאות, וניתנים באופן פרטי בלבד על ידי מרפאות פרטיות ישראל. השירותים ניתנים ללא פיקוח על המחירים, ולמעשה כל מרפאה רשאית לקבוע מחירון כראות עיניה, על פי הניסיון המקצועי של הרופאים, הבחירה בחומרים איכותיים מחברות בעלות מוניטין ומעטפת השירותים הנוספת.

בבחירה של מרפאה לביצוע טיפולים אסתטיים והזרקות של חומצה היאלורונית בפרט, חשוב לתת את הדעת על ניסיון הרופא המטפל, איכות השירות ואיכות החומרים, ולאו דווקא לחפש את העלות הנמוכה ביותר.

האם קיימות חלופות לטיפול באמצעות חומצה היאלורונית?

חומצה היאלורונית כאמור מספקת מענה למגוון בעיות וליקויים בתחום האסתטיקה הרפואית, אולם אינה השחקן היחיד בשוק. ישנן חומצות נוספות המשתלות עם חומצה היאלורונית או מחליפות אותה, דוגמת: רדיאס, אלנסה ופרופילו. רופאים מקצועיים בתחום האסתטיקה הרפואית ידעו לייעץ ולכוון את המטופלים והמטופלות אל הטיפול והחומר המתאים, הן על פי אופי הבעיה ומטרות הטיפול והן על פי פרמטרים נוספים, דוגמת עמידות הטיפול לאורך זמן.

טיפולי אסתטיקה נוספים המתבצעים כחלופה לאופציה הניתוחית הן: מתיחת פנים באמצעות חוטים, טיפולי פילינג, PRF ואחרים.

מרפאת ביוטי פייס בהובלתו של ד"ר זאב צילקר, מספקת מענה לנשים ולגברים, באמצעות הטכנולוגיות המתקדמות ביוצר והחומרים המובילים בשוק בעולם, ליעילות מרבית, טיפולים נטולי כאב, המבוצעים ביד מנוסה ומיומנת של רופא מקצועי, בבטיחות ובאחריות מלאה.

ד"ר צילקר מלווה כל מטופל ומטופלת במרפאה באופן אישי, בייעוץ והכוונה, בניית תכנית טיפולים ויישום אחראי ובטוח שלה.

ביוטי פייס מנגישה לציבור המטופלים והמטופלות שתי מרפאות, האחת בלב רמת אביב והשנייה במגדלי ב.ס.ר שברמת גן, כאשר כל מרפאה מאובזרת בציוד חדיש, מספקת אווירה נינוחה ונעימה ומתופעלת על ידי צוות רופאים, מטפלים ונותני שירות ראשונים בתחומם.

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
מידע מקצועי

סקולפטרה

חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית, המציג

אולידיה
מידע מקצועי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
מידע מקצועי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן