טיפולי בוטוקס - הזרקת בוטוקס

טיפולי בוטוקס הפכו להיות מאוד נפוצים בשנים האחרונות. אנו רואים כיצד גברים ונשים שאינם מרוצים מהתבגרות העור בוחרים להצעיר אותו באמצעות בוטוקס. אך עדיין יש כאלה שמתחבטים בשאלה האם כדאי להתחיל טיפולים שכאלה. אז רגע לפני שתעשו החלטה כזאת או אחר, כדאי לכם לקרוא את המאמר הבא. במאמר הזה נציג לכם את כל הצדדים טיפולי אסתטיקה על ידי בוטוקס. לאחר מכן תוכלו לעשות את הבחירה שנכונה ומתאימה לכם. תזכרו כי מה שנכון לאחרים לא תמיד יהיה הכי נכון גם עבורכם. באותה מידה אפשר להגיד שמה שנכון לכם לא תמיד יהיה גם מתאים עבור האחרים.

בוטוקס

בוטוקס הוא השם המסחרי לקומפלקס חלבון מטוהר שמקורו בחיידק קלוסטרידיום בוטולינום, במיוחד רעלן הבוטולינום מסוג A. לחומר זה יש יכולת לחסום פעילות עצבית בשרירים, מה שמוביל לשיתוק שרירים זמני. למרות שעלול להיות קטלני בכמויות גדולות, כאשר ניתן במינונים קטנים ומבוקרים, ניתן להשתמש בבוטוקס בבטחה למטרות רפואיות וקוסמטיות שונות. מבחינה רפואית, בוטוקס משמש לטיפול במצבים כמו מיגרנות כרוניות, ספסטיות בשרירים, הזעת יתר והפרעות מסוימות בשלפוחית ​​השתן, בשל יכולתו לעכב התכווצויות שרירים ודחפים עצביים. מבחינה קוסמטית, זה נהוג להזריק לשרירי הפנים כדי להפחית את המראה של קמטים וקמטוטים על ידי הרפיית השרירים הבסיסיים, מה שמעניק לעור מראה חלק יותר. ההשפעות של הבוטוקס הן זמניות, נמשכות בדרך כלל שלושה עד שישה חודשים, ולאחר מכן ייתכן שיהיה צורך בטיפולים חוזרים ונשנים.

מי מתאים לטיפול בהזרקת בוטקוס?

טיפול בבוטוקס מתאים לאנשים המעוניינים להעלים או לטשטש קמטים בעור הפנים. הטיפול יעיל בעיקר עבור קמטי הבעה בחלק העליון של הפנים, כגון:

 • קמטים בין הגבות
 • קמטים סביב העיניים ("רגלי העורב")
 • קמטים במצח

הטיפול מתאים לאנשים בכל גיל, אך הוא יעיל יותר באנשים צעירים יחסית, שכן הקמטים עדיין אינם עמוקים מדי.

הטיפול אינו מתאים לאנשים עם:

 • אלרגיה לרעלן הבוטולינום
 • זיהום באזור ההזרקה
 • חולשה או שיתוק בשרירים באזור ההזרקה
 • היסטוריה של מחלות נוירולוגיות

מה ההכנות לפני טיפול בוטוקס?

ראשית יש לספר לרופא המטפל על כל מצב רפואי קיים, כולל אלרגיות, תרופות הנלקחות, והיסטוריה של מחלות נוירולוגיות.

 • יש להפסיק ליטול תרופות לדילול דם, כגון אספירין, ויטמין E, נוגד דלקת לא סטרואידי, תרופות נוגדות קרישה, וכו', מספר ימים לפני הטיפול.
 • יש להימנע משתיית אלכוהול יום לפני הטיפול.
 • יש להגיע לטיפול עם פנים נקיות מאיפור.

יתרונות וחסרונות - הזרקת בוטוקס

 1. אפקט הטיפול – תוצאות נמשכות כ-3-4 חודשים יש כאלה שחושבים שמדובר על חיסרון של טיפולי בוטוקס. אך מי שבאמת מבין יכול לראות כאן גם את חצי הכוס המלאה. בשונה מטיפולי אסתטיקה אחרים שבהם התוצאה היא קבועה, כאן התוצאה היא זמנית. המשמעות היא שאם לא תהיו מרוצים, תוכלו לבצע שינויים לשביעות רצונכם.
 2. טיפול בטוח ויעיל – הבטיחות היא עוד פרמטר שאותו תהיו מוכרחים לשים את השולחן. בשוק קיימים לא מעט טיפולי אסתטיקה פחות בטוחים, כאלה שיש סביבם סימן שאלה גדול. בהשוואה לטיפולים הללו טיפול בוטוקס נחשב לאחד מהטיפולים הכי בטוחים שיש. נדיר מאוד לשמוע על מצבים שבהם הטיפול הסתבך או לא הביא איתו את התוצאה הרצויה. צריך להדגיש כי יש כאלה שאלרגיים לחומר של הבוטוקס, ולכן חובה לבחון את הנושא הזה. אם זה הטיפול הראשון שאתם עומדים לבצע תדגישו את זה בפני המטפל. ד"ר צילקר זאב עושה את כל הבדיקות על מנת להבטיח את בטיחות המטופלים. רק בדרך הזאת המטופל יוכל להיות מרוצה כאשר הטיפול יסתיים. 
 3. תוצאות מידיות – ימים בודדים לאחר הטיפול תוכלו להבחין כבר בתוצאה. 
 4. טיפול פשוט וקל

 

להלן מספר חסרונות של טיפול בבוטוקס:

 1. עלות הטיפול, לא לכל אחד מתאים להשקיע סכומים של מאות או אלפי שקלים בכל 3-6 חודשים.
 2. סיכונים אפשריים, כגון תגובה אלרגית, נפיחות, אדמומיות או כאב באזור ההזרקה
 3. ירידה בזיעה באזור ההזרקה

האם טיפולי בוטוקס כואבים?

עוד עניין שצריך להתוודע עליו הוא כל העניין של הכאב. מי שרואה איך מבצעים טיפולי בוטוקס מהצד יחשוב כי הטיפולים הללו כואבים ולא נעימים. אך המציאות היא לרוב שונה ממה שנראה למראית עין. הטיפולים הללו לא כואבים בכלל, ויש כאלה שמספרים שהם אפילו לא מרגישים את הזריקה. אומנם מדובר על מחט יחסית גדולה, אך צריך לזכור כי רק חלק קטן ממנה מוחדר לגופכם. גם אם סף הכאב שלכם הוא נמוך, עדיין יהיה אפשר להגיד כי מדובר על חוסר נעימות זמנית. תוך זמן קצר חוסר הנעימות תיעלם, ותמצאו את עצמכם בעידן חדש לחלוטין.

האם יש סיכונים בהזרקת בוטוקס?

טיפולי בוטוקס, למרות שבדרך כלל נחשבים בטוחים כאשר הם ניתנים על ידי אנשי מקצוע מוסמכים, עדיין יכולים להוות סיכונים וסיבוכים פוטנציאליים, שיכולים להיות קלים וזמניים או, לעתים רחוקות, חמורים יותר. להלן מספר סיבוכים אפשריים של טיפול בבוטוקס:

 • תופעות לוואי קלות ושכיחות:
  • נפיחות, אדמומיות או כאב באזור ההזרקה: נפיחות, אדמומיות וכאב באזור ההזרקה הם תופעות לוואי נפוצות של טיפול בבוטוקס. תופעות אלו בדרך כלל חולפות מעצמן תוך מספר ימים.
  • כאבי ראש, חלק מהאנשים עלולים לחוות כאבי ראש זמן קצר לאחר הטיפול, אך הם חולפים בדרך כלל תוך 24-48 שעות.
  • צניחת עפעפיים או גבות, זה יכול להתרחש אם הרעלן נודד לשרירים סמוכים, בדרך כלל נעלם תוך מספר שבועות.
 • תגובות אלרגיות: אנשים מסוימים עשויים להפגין תגובות אלרגיות לבוטוקס, להראות תסמינים כמו פריחה, גירוד, אדמומיות או קשיי נשימה.
 • חולשת שרירים, שרירים בקרבת מקום עלולים להיחלש עקב התפשטות לא מכוונת של הרעלן, בדרך כלל זמנית. אם איננה עוברת יש לגשת לרופא.
 • אסימטריה, מיקום לא נכון של בוטוקס עלול להוביל לתוצאות אסימטריות, כמו גבות לא אחידות או חיוך עקום.
 • בעיות ראייה, לעיתים רחוקות, בוטוקס עלול לגרום לראייה מטושטשת או לבעיות ראייה אחרות.
 • זיהום, תופעה שאינה נפוצה, קיים סיכון קל לזיהום באתר ההזרקה.
 • מימד רגשי, תוצאות לא משביעות רצון עלולות להוביל למצוקה רגשית או חוסר שביעות רצון מהמראה החיצוני של האדם.

 

ככלל הרופא המטפל יפרוס בפניכם את כל הסיבוכיים האפשריים הקלים והנדירים. מעל לכל למתן בטוח של בוטוקס, חיוני לבחור איש מקצוע מוסמך ומנוסה ולדון ביסודיות בהיסטוריה רפואית ובחששות לפני שתמשיך בטיפול. 

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
חומרי מילוי

סקולפטרה

סקולפטרה חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית,

אולידיה
חומרי מילוי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
חומרי מילוי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן