הצערת כפות היידים

תהליכי הזדקנות ניכרים במיוחד באזורים חשופים ובאזורים בעלי עור דק, בניהם כפות הידיים. העור על גבי חלקה החיצוני של כף היד (גב היד),הוא עור דק במיוחד, ללא שכבת שומן והגנה מהותית ובעל מיעוט בלוטות חלב אשר יוצרים את ההגנה על העור.

מבנה העור בכף היד, לצד חשיפתה לאורך שנים ארוכות למפגעים, לחומרי ניקוי וכימיקליים, לעבודה מאומצת, לקרינה ולהפרשי טמפרטורה קיצוניים, הפכו את כפות הידיים לאחד מן הסמנים הראשונים המעידים על האצת תהליך ההזדקנות בגוף.  

כפות הידיים בתהליך ההזדקנות (שעשוי להתחיל כבר בעשור הרביעי לחיים) נוטות לפתח קמטים מרובים, מראה עור נפול, כתמי פיגמנטציה, חוסר אחידות ויובש. שימוש בתכשירים חיצוניים למריחה עשוי לסייע במעט, דווקא בשנים המוקדמות יותר, אולם עם היווצרות הקמטים והכתמים, אין כיום תכשיר חיצוני אשר יכול לחדור את שכבת העור החיצונית ולספק פתרון יעיל.

שקופית קודמת
שקופית הבאה

מה ניתן לעשות?

בעולם הרפואה האסתטית ההתייחסות אל עור כפות הידיים דומה להתיחסות לעור הפנים: בשני המקרים מדובר בעור אשר חשוף למפגעים, בחלקו דקיק יותר וזקוק לטיפול עמוק תוך חדירת שכבת העור הראשונית.

טיפולי הצערת כפות היידים נשענים על הזרקות של חומרי מילוי, נפח ולחות, באמצעות חומצות אמינו וחומצה היאלורונית- שמובילה בתחום מילוי הקמטים והשבת הגמישות לעור. כחלק מן הטיפול ניתנים גם טיפולים לטשטוש ולהעלמה של ורידים בולטים בכפות הידיים, וכן חומרי הבהרה לטשטוש ולהעלמה של כתמי פיגמנטציה.

בתכנון מוקפד של טיפולי אנטי אייג'ינג לכפות הידיים, ותוך ביצוע מיומן ומקצועי, ניתן להגיע לתוצאה מעולה,לכפות ידיים חלקות, עשירות בלחות טבעית ובמראה צעיר יותר, בזמן קצר.

הזרקת כמויות מדויקות של חומרים ויצירת שכבת הגנה שומנית לכף היד תסייע לא רק בשיפור המראה ובהצערת כף היד, כי אם גם ימנעו את תחושת היובש המציקה, ויסייעו לתפקוד טוב יותר של היד, שיפור התחושה במגע עם חומרים שונים ויציבותה הכללית. התהליך מתבצע לרוב בטיפול אחד, והתוצאה מחזיקה מעמד לתקופה בת כשנה.

ד"ר צילקר מומחה לרפואה אסתטית וצוות המרפאה, מלווים כל מטופל ומטופלת בייעוץ, הכוונה ויישום של פתרונות האסתטיקה הרפואית המתקדמת בשוק, בהתאמה אישית, ביעילות גבוהה ותוך חתירה לתוצאות הטובות ביותר.

שאלות תשובות:

כיום ניתן לבצע הליכים יעילים ביותר כגון הזרקה של חומרי מילוי (חומצה היאלורונית) במטרה להיפטר מקמטים, קמטוטים וקפלים בידיים. כמו כן, ניתן לטפל ולהשיג אפקט של עור חלק יותר, טשטוש וורידים בולטים והסרת הסימנים הראשונים של הזדקנות עור וכתמי פיגמנטציה. טיפול אנטי אייג'ינג לכפות הידיים תורם למראה צעיר יותר, רך וגמיש יותר ומחזירים לעור הידיים את מאזן הלחות הטבעי.

הטיפול בדרך כלל נמשך בין 20-15 דקות בממוצע. הכאב בזמן ההזרקה הינו מינימאלי, ע"מ להקל על הלקוח ולמען נוחיותו, באפשרות הרופא המטפל להשתמש באלחוש מקומי או הרדמה מקומית. הטיפול כרוך באי נעימות קלה בלבד. ניתן לחזור לשגרה באופן מידי. התוצאה נשמרת בין שנה לשנתיים.
הזרקה עדינה של חומרי מילוי (חומצה היאלורונית) מעניקה פתרון מידי ומדויק לנזקי הגיל המופיעים על גב כף היד. חומר המילוי מעניק  מראה צעיר יותר ורענן ,ומפחית את הקמטים, הקמטוטים   ומטשטוש הורידים הבולטים