בוטוקס לגברים

העלמת קמטים במצח, בין הגבות וסביב העיניים באמצעות טיפולי בוטוקס לגברים, אשר מסייעים לגברים לשמור על עור הפנים במראה טבעי וצעיר

Picture of ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

הזמן אינו פוסח על איש, וקמטים בפנים נחרצים לאורך זמן על עור הפנים של נשים ושל גברים גם יחד. הביקוש ההולך וגובר בקרב גברים לטיפולים אסתטיים מעיד כי גברים במאה העשרים ואחת אינם נכנעים לתכתיבי הגיל ולנורמות חברתיות מיושנות, ועולם האסתטיקה הרפואית מכיר בצורך ומנגיש מגוון סוגי טיפולים אסתטיים וטיפולי אנטי אייג'ינג המיועדים לגברים ומותאמים למאפייני העור הייחודיים להם.

הזרקת בוטוקס לגברים

הזרקת בוטוקס היא בין טיפולי הרפואה האסתטית המובילים והמבוקשים. הבוטוקס מיועד לטיפול בקמטי הבעה, אשר נוצרים כתוצאה מהבעות פנים שחוזרות על עצמן לאורך שנים, ויוצרות חריצים בעור אדר מתקבעים לכדי קמטים עמוקים. קמטי ההבעה עשויים להופיע במצח,

בין הגבות וסביב העיניים- האזורים בהם קיימת פעילות מוגברת של השרירים, אולם עשויים גם לצוץ סביב הפה ותחת האף, וקרויים קמטי חיוך, קמטי מריונטה וקמטי עישון.

השימוש בבוטוקס לטיפול בקמטים מבוסס על חומר שמופק מחלבון רעלן מסוג בוטולינום, אשר למעשה מופק מחיידק ייחודי. המאפיין הבולט של החומר הוא יכולתו לגרום לשיתוק עדין ולהרפיה של שרירים, ובכך למנוע את פעילות השרירים אשר יוצרים את קמטי ההבעה בפנים. בוטוקס אינו חומר למילוי קמטים, והוא פועל על השרירים הסמוכים לקמט. ברגע שפעילות השריר נחלשת, עור הפנים באזור נמתח ומתייצב במיקום הטבעי לו, ואינו נחרץ לכדי קמטים עמוקים ומבגרים.

במה שונה הזרקת בוטוקס לגברים מהזרקה לנשים?

הזרקת בוטוקס לגבר מבוססת על אותו החומר המוזרק וכן על אותה טכניקת הטיפול וההשפעה על השריר. יחד עם זאת, הזרקת בוטוקס לגברים מתבצעת בצורה שונה מאופן הטיפול בבוטוקס בנשים, וזאת בשל שינויים אנטומיים ומבניים בין גברים לנשים, בניהם: עופי העור, אורך השריר, עוצמת השריר ומבנה הפנים.

במרבית המקרים וסוגי הטיפולים כמות החומר הנדרשת עבור גברים גדולה יותר, ריכוז החומר הפעיל עשוי להיות גבוה יותר, והרופא המטפל יבצע התאמה של מיקום ההזרקה, זווית החדרת החומר ואופן היישום, בהתאם למבנה ולמרקם העור, ובהתאם למיקום הקמטים ולעומק הקמטים.

באילו אזורי טיפול ניתן להזריק בוטוקס לגברים

האזורים הנפוצים ביותר לטיפולי בוטוקס בקרב גברים הם האזורים בהם נוטים הקמטים להיחרץ ומשפיעים במיוחד על מראה העור והפנים:

מצח– בוטוקס לגברים במצח הוא טיפול הכולל את כלל אזור המצח, בו נוטים להיחרץ ולהתקבע קמטים רבים. טיפולי בוטוקס במצח לגברים מתבצעים בצורה רחבה ואינם מתמקדים בקמט בודד. מיקום המצח בחלק העליון של הפנים הופך כל קמט וליקוי אסתטי לבולט במיוחד, ותחילת טיפול בבוטוקס בשלב מוקדם תסייע בשמירה על מצח חלק מקמטים ומראה פנים צעיר ונאה.

בין הגבות– אזור נוסף בו קמטים עמוקים נוטים להתמקם הוא הרווח הקיים בין הגבות. קמטים בין הגבות משדרים מראה כועס ופנים נוקשות, וטיפול באזור זה באמצעות הזרקת בוטוקס לגברים יביא למתיחת נעור באמצעות פעילות השריר ומניעה של הבעת הכעס, החשיבה או כל הבעה אחרת שעשויה להעמיק את הקמטים באזור.

בצדי העיניים– למרות שהקמטים בצדי העיניים נוצרים לרוב בשל הבעות פנים חיוביות יותר דוגמת צחוק, אין זה הופך אותם למחמיאים יותר. הזרקת בוטוקס בצדי העיניים לגברים מספקת פתרון אופטימלי שמשמר את החיוך, אך מניח לעור סביב העיניים להשתמר במראה חלק מקמטים.

צידי הפה– קמטים בצדי הפה נוטים להיות צרים ודקיקים, אולם נוצרים זה לצד זה בצפיפות ולאורך זמן יוצרים מראה מבוגר ומריר. השימוש בבוטוקס נחשב יעיל במיוחד להחלקת הקמטים הללו, ולמניעת החמרה.

תוצאות ותחזוקה

טיפולי הבוטוקס לגברים מתבצעים במרבית המקרים בטיפול יחיד, כאשר ייתכן במקרים מסוימים צורך בטיפול משלים לאחר כשבועיים, לטיפול באזורים מרובי קמטים, או בקמטים עמוקים במיוחד. יעילות הטיפול והתוצאה הם נגזרת של מצב העור והקמטים וגיל המטופל, שכן כאמור הבוטוקס אינו חומר מילוי כי אם טיפול מונע ומשקם הפועל על השרירים. ככל שהטיפול יבוצע בשלב מוקדם של היווצרות הקמטים, כך תגבר יעילותו וניתן יהיה להגיע לתוצאות אופטימליות ולמראה עור חלק. במקרים של קמטים עמוקים ייתכן והבוטוקס לבדו יספק שיפור חלקי בלבד, אולם ניתן יהיה לשלב את הזרקת הבוטוקס עם טיפול נוסף, באמצעות חומרי מילוי לקמטים.

תופעות לוואי והחלמה לאחר טיפול

טיפול בבוטוקס הוא טיפול נגיש ומהיר, אשר אינו דורש הרדמה, הכנה או תקופת החלמה. ניתן לחזור לשגרת החיים מיד לאחר הטיפול, כאשר מומלץ שלא לבצע פעילות ספורטיבית מאומצת כיומיים לאחר הטיפול, על מנת לאפשר לחומר פיזור טבעי ואופטימלי בעור הפנים. ייתכנו תופעות לוואי מקומיות דוגמת שטפי דם או אדמומיות ורגישות, אולם אלה צפויים לחלוף באופן טבעי וללא צורך בטיפול.

ד"ר זאב צילקר, מומחה רפואה אסתטית, מטפל בגברים ובנשים, ומביא ניסיון רב שנים והיצע טיפולים מתקדמים נרחב. במרפאה חדישה ומזמינה ניתן לקבל ייעוץ אישי, אבחון והמלצות לטיפול, בהתאמה אישית לכל מטופל ומטופלת.