המסת שומן בעפעפיים וסנטר כפול ללא ניתוח

המסת שומן ללא ניתוח הינו טיפול קוסמטי המבוצע על ידי תערובת של חומרים המוזרקת לאזורי שומן של מטופלים על מנת להרוס את תאי השומן. הגורם העיקרי לסנטר כפול וכריות שומן מתחת לעיניים – הוא תורשה, ולכם אנו יכולים לראות פעמים רבות אנשים צעירים\רזים\בריאים עם עודף שומן בסנטר. הסיבה העיקרית להיווצרות השקיות מתחת לעיניים הינה עודף שומן הבולט מתחת לגלגל העין- (הרניאציה) של שומן ארובתי.
הזריקה המיוחדת החומר הפעיל מורכב מדאוקסיכולאט (deoxycholate) ומיועד להמס את השומן העודף מתחת לסנטר, הידוע כ"סנטר כפול", להמיס את השומן הבולט בעפעפיים ולהפחית אותו משמעותית ואף להעלימו לגמרי.

הקודם
הבא

לפני תחילת הטיפול יש לעבור שלב התייעצות עם רופא על מנת לקבוע האם הטיפול נדרש ואפשרי. הרופא ייאמד את כמות השומן העודף ואת פיזורו ויערוך התאמת ציפיות של טיפול ותוצאה עם המטופל. עוד חשוב לדעת כאשר החומר מוזרק לתת עור נהרסת המעטפת החיצונית של תאי השומן והם עוברים תהליך בלתי הפיך של הריסה. תאי שומן אינם מתחלקים ומספרם נקבע בלידה כך שהתוצאה נשמרת גם לאחר 5 שנים ואין צורך לחזור על הטיפול.

שאלות תשובות:

באופן עקרוני חשוב לדעת כי המסת שומן זהו טיפול מאוד בטוח. כך שכמות הסיכונים היא מינימאלית, ואם תבחרו רופא מיומן אתם תהיו בידיים הכי בטוחות שיש. לרוב אחרי הטיפול ייתכנו סימנים של נפיחות באזור שבו בוצעה המסת השומן, אך מדובר על עניין שהוא יחסית טבעי. ישנם מצבים שבהם מופיעה גם תחושת נימול, אך היא כמובן חולפת כעבור מספר ימים. הטיפול מתבצע במפגשים בני עשרים דקות עד חצי שעה, בהם החומר מוזרק ישירות באזור הטיפול. תדירות המפגשים היא אחת ל 7-10 ימים, הטיפול כולו נע בין שניים לשישה מפגשים – כלומר פרק זמן של עד 1-2 חודשים. תוצאות נראות לעין לאחר 2-4 טיפולים.

ההמלצה אחרי הטיפול היא שתייה מרובה, יש להימנע מאימון או ממאמץ גופני קשה ב 3-5 ימים הראשונים, על מנת לתת לטיפול לעשות את העבודה שלו. בסוף אם תחזרי לתפקוד בצורה מהירה מידיי, זה עשוי לפעול לרעתך. קחי לעצמך כמה ימים של מנוחה על מנת לצבור כוחות לקראת ההמשך.