טיפול בעיגולים שחורים מתחת לעיניים

העור המקיף את העיניים בכלל, והעור מתחת לעיניים בפרט, הוא עור דקיק, דל בבלוטות שומן ושכבות הגנה, ועל כן נוטה לאובדן נפח ויצירת שקעים, הבלטת כלי הדם שתחתיו ויצירת יובש. כל אלו יוצרים לאורך השנים את המראה המכונה עיגולים שחורים, או עיגולים כהים מתחת לעיניים.

טיפוח עור הפנים, תוך מתן דגש על שימוש בקרם עיניים מתאים דרך קבע, עשוי לעכב במעט את התהליך, אולם יעילות החומרים החיצוניים מוגבלת, ומטופלים רבים נוטים לסבול מן התופעה כבר בשנות השלושים לחייהם.

גורמים אשר מעצימים את התופעה הם חשיפה לקרינה, בכי מרובה, תזונה לקויה, גרד ושפשופים באזור העיניים, מיעוט בשעות שינה ואורח חיים שאינו מאוזן.

טיפול במראה העיגולים השחורים מסביב לעיניים ומתחת

מראה העיגולים השחורים מתחת העיניים יוצר מראה מבוגר, חולה ונפול. נהוג לנסות ולהסתיר את המראה השקוע והכהה באמצעות איפור, אולם מדובר בפתרון שמצריך התעסקות יום יומית ומספק מענה חלקי בלבד.

עולם הרפואה האסתטית לא פסח על הבעיה, וניצול נכון שלחומרים פופולריים למילוי ולשיקום העור יכול לספק מענה מהיר, יעיל ומראה אסתטי וצעיר יותר. חומר המילוי המוביל המשמש לצורך הזרקות, מילוי קמטים והשבת הנפח הטבעי לעור הפנים הוא החומצה ההיאלורונית.

מדובר בחומצה אשר קיימת באופן טבעי בעור ואחראית על נפח העור, הגמישות והברק, כאשר לאורך השנים מצטמצם ריכוז החומצה הטבעית בעור, ובמטרה להימנע מנפילת העור, אובדן הגמישות והיווצרות של קמטים- ניתן להעשיר את העור בחומצה באמצעות הזרקתה באופן ממוקד לעור.

יעילות הטיפול בעיגולים שחורים

הזרקת חומצה היאלורונית לאזור שתחת העיניים יסייע בהשבת הנפח לעור, במילוי של השקעים ובפיסול העור, וכן בסילוק הכתמים הכהים שנגרמים כתוצאה מחשיפת כלי הדם.

מדובר בטיפול בעל דרגת יעילות גבוהה במיוחד, בו ניכרות תוצאות מידיות, ובמראה טבעי, צעיר ואסתטי. טיפולי הפחתת עיגולים שחורים מתחת לעיניים מיועדים לגברים ולנשים כאחד, ומסייעים בעיכוב תהליכי הזדקנות ובשמירה על מראה צעיר.

מרפאות ד"ר צילקר, אסתטיקה רפואית, מציעות מגוון רחב של טיפולים, בניהם טיפולים בעיגולים השחורים הידועים לשמצה, בהזרקה מדויקת ומקצועית של חומצה היאלורונית איכותית- להשבת הנפח ומראה הפנים הצעיר.

שאלות תשובות:

האזור המטופל מאלחש לרוב ע"י משחת אלחוש אמלה, לאחריה מזריק הרופא את החומר המתאים למטרת הטיפול, משך הטיפול הוא כ- 20 דקות. העור מתחת לעיניים הינו העור העדין ביותר בגוף, לכן יש סיכוי מסוים שלאחר ההזרקה ייווצרו שטפי דם ובצקות. הזרקה של חומרי מילוי (חומצה היאלורונית) מעניקה פתרון מידי. הטיפול מתבצע על ידי מילוי חומר בעזור מרזב דמעות בקנולה עדינה.

העור מתחת לעיניים הינו העור העדין ביותר בגוף, לכן יש סיכוי מסוים שבעקבות ההזרקה ייווצרו שטפי דם ובצקות. לכן, מומלץ בימים הראשונים שלאחר ההזרקה, לבצע עיסוי קל באזור עם קרם עיניים עדין.

הדבר תלוי בגיל, באיכות החומר, בסגנון החיים, בהרגלים האישיים ובאיכות . האפקט נמשך בין 12-18 חודשים ומקרים מסוימים אף יותר

הזרקת חומצה היאלורונית מתחת לעיניים נחשב לטיפול ידידותי וקצר ולרוב אינו כרוך בסיכונים. עם זאת יכולים להופיע לאחר הטיפול תופעות לוואי קלות כמו שטפי דם, בצקת בעפעפיים אשר חולפים מספר ימים לאחר הטיפול.