מילוי קמטים

מילוי וטשטוש קמטים לקבלת מראה צעיר ורענן

ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

קמטים בפנים הם תוצר של גיל, חשיפה לשמש לאורך השנים ואובדן הלחות הטבעית של העור. ככל שהקמטים נולדים בתהליך טבעי, הופעתם יוצרת מראה מבוגר ושינוי בתווי הפנים הטבעיים, אשר לרוב אינו מחמיא ויוצר תסכול ופגיעה במראה הכללי ובביטחון העצמי.

אלא שקמטים אינם גזירת גורל, ובזכות פיתוח שיטות טיפול חדשניות בענף האסתטיקה הרפואית והאנטי אייג'ינג, ניתן כיום לטפל בהם באמצעות פתרונות פלא, מהירים, יעילים ומתאימים כמעט לכל סוגי הקמטים.

שיטות למילוי קמטים

מילוי קמטים מתבצע בתהליך שאינו כירורגי ופולשני, באמצעות הזרקה עדינה של חומרים, הזרקה בשרירי ההבעה במקומות הנכונים. ההזרקות מתבססות על שני חומרים מובילים ומוכרים:

רעלן בוטוליניום- רעלן בוטוליניום הוא החומר המוכר כבוטוקס. מדובר בחומר בעל יכולת לשתק שיתוק עדין שרירים מסוימים וליצור הרפיית השריר באופן מקוון. הרפיה זו תמנע מן השריר את ההבעה אשר יוצרת את הקמט. השימוש בבוטוקס מתאים לחלק העליון של הפנים: המצח, בין הגבות וסביב העיניים– האזורים בהם נוטים להתפתח קמטי ההבעה. הזרקה מבוקרת ומדויקת של רעלן בוטוליניום באזורים אלו תביא להרמה ומתיחה של העור ולהימנעות מהיווצרות של קמטים חדשים, ו/או קמטים עמוקים יותר.

בחלק מן המקרים הזרקת הבוטוקס תספק ותשיג את התוצאה הרצויה, ובמקרים אחרים, בהם החומר יצר שיתוק עדין שמונע התפתחות והעמקה של הקמט אך לא מעלימו כליל, יהיה צורך לשלב טיפול נוסף, הוא מילוי הקמט הקיים.

הזרקת חומצה– מילוי קמטים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית, היא החומצה הבטוחה והיעילה ביותר להזרקה, להשבת נפח העור שאבד, הברק הטבעי והגמישות של העור. חומצה היאלורונית מוזרקת בתהליך עדין אל עומק הקמט, וממלאת אותו בחומר אשר מתמזג בו באופן טבעי. חומצה היאלורונית היא חומר אשר קיים בגוף באופן טבעי, אולם כחומר מילוי היא כוללת תכונות ושינויים המאפשרים את עמידותה לאורך זמן, ואת יעילותה בתחום האסתטיקה הרפואית. הזרקת החומצה מיועדת לקמטים סביב הפה ובאזור האף, לסיוע בפיסול הפנים ולמילוי קמטי הבעה כהשלמה לטיפולי הבוטוקס במקרה הצורך.

 

מילוי קמטים - למי מותר, למי אסור

שימוש בחומצה היאלורונית נפוץ ביותר ובטוח בשימוש, אם כי יש גם התוויות נגד:

  • אין להזריק חומצה היאלרונית בזמן הריון והנקה
  • בנוכחות תהליכים דלקתיים חריפים: מחלות זיהומיות, הרפס פעיל,
  • סכרת לא מאוזנת
  • מחלות המלוות בעליית חום, מחלות אוטואימוניות, דלקת עור אלרגית, פסוריאזיס
  • עור פצוע ( שפשופים, חתכים, חבורות, נטייה ליצירת צלקת קלואידית )
  • טיפול בחומרי מילוי לא נספגים – הזרקות סיליקון
  • לא ניתן לבצע את ההזרקה אם המטופל נוטל תרופות מדללות דם (אספירין, קומדין, פלביקס)
  • כמובן שהטיפול אסור בתכלית אם ידוע שיש תגובה אלרגית לחומצה היאלורונית

שאלות תשובות:

בוטוקס – הזרקת חומרים על בסיס רעלן בוטוליניום הוא אחד הטיפולים האסתטיים הנפוצים ביותר כיום בעולם כולו. הטיפול מיועד להעלמת וטשטוש קמטים והרמה קלה של אזור השליש העליון של הפנים: מצח, מעל האף ומסביב לעיניים. רעלן בוטוליניום מאושר לשימוש לצרכים קוסמטיים, מזה למעלה מעשור, על ידי משרד הבריאות, בטוח לחלוטין וכמעט אין לו תופעות לוואי. החומר פועל על עקרון של שיתוק עדין של שרירי ההבעה בפנים ועל ידי כך ריכוך הקמטים שהם יוצרים וקבלת החלקה זמנית של האזור המטופל ובכך למעשה מעלים את הקמטים. במידת הצורך, מתבצע לאחר טיפול ברעלן בוטוליניום, טיפול משלים של חומר מילוי שמעניק נפח לאזור ספציפי. חומר מילוי נותן תוצאות טבעיות ומידיות, ובאמצעותו ניתן `לפסל` את הפנים, למלא קמטים ושקעים לא רצויים לפי תכנון המותאם לתווי הפנים האידאליים. לשלב באופן נכון בין טיפולים  להרפיה של שרירי הפנים וחומרי המילוי, היא זו שמביאה לתוצאות מרשימות, ביצירת מראה פנים צעיר יותר בתוך שמירה על הבעה טבעית.

חומצה היאלורונית – טיפול להעלמת קמטים באמצעות חומצה היאלורונית מתבצע על ידי הזרקת החומצה לאזור הקמטים. החומצה היא חומר טבעי שנמצא בגוף, והיא עוזרת לשמור על הלחות והאלסטיות של העור. הזרקת חומצה היאלורונית יכולה לעזור למלא קמטים וקמטוטים, ולהעניק לעור מראה חלק וצעיר יותר.

הטיפול מתבצע במרפאה, תחת הרדמה מקומית. הרופא יזריק את החומצה באמצעות מחט דקה לאזור הקמטים. הטיפול אורך כ-30 דקות, והוא אינו כרוך בכאב רב. לאחר הטיפול, ייתכן שיופיעו נפיחות, אדמומיות או שטפי דם באזור ההזרקה. תופעות אלו חולפות בדרך כלל תוך מספר ימים.

הטיפול להעלמת קמטים באמצעות חומצה היאלורונית הוא טיפול בטוח ויעיל. עם זאת, חשוב להתייעץ עם רופא או מומחה אסתטי לפני ביצוע הטיפול.

הדבר תלוי בגיל, באיכות החומר, בסגנון החיים, בהרגלים האישיים, איכות העור ובאזור ובעומק ההזרקה. האפקט נמשך בין 6-18 חודשים ומקרים מסוימים אף יותר.

ד"ר זאב צילקר, רופא בכיר ומייסד מרפאות ד"ר צילקר- אסתטיקה רפואית, מבצע מגוון טיפולי פנים מתקדמים, מילוי וטשטוש קמטים, מתיחת עור פנים ללא ניתוח, וטיפולים נוספים, באמצעות טכניקת הזרקות ייעודית ועדינה במיוחד, בעבודת יד מקצועית וממוקדת ותוך הגעה לתוצאות מעולות.