טיפול בקמטים מתחת לעיניים

Picture of ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

קמטים מתחת לעיניים הם בין תסמיני הגיל הראשונים להופיע, כאשר לא השנים לבדן הן האחריות לתופעה. הקמטים אשר נוטים להיווצר מתחת וסביב העיניים הם קמטים דקיקים אך מרובים, שיוצרים יחד מראה עייף, נפול וחסר חיוניות. העור המצוי תחת העיניים הוא עור דק ורגיש במיוחד ומכיל פחות תאי שומן ביחס לאזורים אחרים בפנים. נוסף לזאת, העור בצדי העיניים, מלבד המאפיינים הללו, מתאפיין בריבוי הבעות פנים שחורטים את קמטי ההבעה מצדי העין ומכונים גם רגלי עורב וקמטי צחוק.

מהם הגורמים להיווצרות קמטים מתחת לעיניים

כאמור, מרקם העור ועובי העור באזור העיניים הוא מלכתחילה רגיש יותר ביחס לעור באזורים אחרים בפנים, אולם ישנם לא מעט גורמים נוספים המביאים להיווצרות הקמטים הללו:

פגעי הגיל– לאורך השנים מאבד הגוף את יכולתו ליצור קולגן באופן טבעי, החומר אשר אחראי על גמישות ונפח העור. אובדן הקולגן לאורך השנים מביא לאובדן נפח העור ולאובדן לחות, ומהווה זרז להיווצרות קמטים מתחת לעיניים ומצדי העיניים. הרגלי עישון וצריכת ניקוטין אשר מאיץ את התייבשות והזדקנות העור.

גנטיקה– איכות ומרקם העור הטבעי משתנים בין אנשים שונים, כאשר גנטיקה מהווה מרכיב חשוב בסוג העור ומאפייניו.

קרינה– חשיפה ממושכת ולא מבוקרת לשמש ולקרינת UV מאיצה את אובדן הלחות, את היווצרותם של קמטים מתחת לעיניים וקמטים בכלל.

עישון– הרגלי עישון וצריכת ניקוטין הם בין הגורמים המזיקים לעור הפנים, מאיצים את אובדן הלחות והתייבשות העור ומביאים להיווצרות מוקדמת של קמטים מתחת לעיניים.

דרכי טיפול בקמטים מתחת לעיניים

ענף האסתטיקה הרפואית הוליד פתרונות יעילים ומוכחים בטיפול בקמטים באזור העיניים, כאשר אלה מבוססים בעיקרם על טיפולי הזרקות ושימוש בחומרים מתקדמים למניעת היווצרות והחמרת הקמטים ולצורך טשטוש הקמטים.


שני סוגי חומרים מובילים לטיפול בקמטים מתחת לעיניים:

בוטוקס – הבוטוקס הוא חלבון רעלן טבעי, אשר במינון נמוך מביא לשיתוק קל ומקומי של שרירים, אשר אחראים על הבעות הפנים באזור שסביב העיניים. שיתוק השרירים הללו מונע את היחרצות הקמטים ומביא למתיחת העור הדקיק סביב העיניים, ולהחלקתם. הזרקת בוטוקס מתאימה לטיפול בקמטי ההבעה רגלי עורב מצדי העיניים, מספק תוצאה יעילה ואופטימלית ככל שמקדימים לטפל וכבר בשלבים מוקדמים של היווצרות הקמטים. הטיפול מתבצע בהזרקה מקומית, ללא צורך בהרדמה מקומית, ומספק תוצאה טובה ועמידה לתקופה בת 4-6 חודשים.

מילוי קמטים מתחת לעיניים באמצעות חומצה – החלקת קמטים מסביב לעיניים ומילוי של הקמטים מתבצעים באמצעות הזרקת חומרי מילוי לעומק הקמטים. החומר המוביל לצורך טיפול זה הוא חומצה היאלורונית, חומצה אשר מיוצרת על ידי הגוף באופן טבעי ומצויה בין רקמות החיבור, ואחראית על נפח, גמישות ורמת הלחות בעור. לאורך השנים מפחית הגוף את ייצור החומצה ההיאלורונית, מה שמהווה גורם להופעת הקמטים.
הזרקת חומצה היאלורונית לצרורך מילוי קמטים הוא טיפול יעיל ונפוץ לכל סוגי הקמטים, כאשר החומצה יוצרת נוזל צמיגי וסמיך, שממלא את הקמטים, מחליק אותם ומשפר את מרקם העור באזור הקמטים.

איך מתבצעים הטיפולים בקמטים מתחת לעיניים

הן הטיפול בבוטוקס והן הטיפול בחומצה היאלורונית מתבצעים באמצעות הזרקה של החומר באופן מקומי לאזור הקמטים.

  • ההזרקה מתבצעת על גבי פנים נקיות, ללא צורך בהרדמה מקומית. ניתן במקרה הצורך להסתייע במריחת חומר אלחוש בטרם ההזרקה, למניעת כאב ואי נוחות.
  • אין צורך בהכנות מוקדמות של המטופל/ת לטיפול.
  • ניתן לראות שיפור מידי במקום עם סיום הטיפול, כאשר התוצאה הסופית תתגבש ותתייצב לאורך 2-4 ימים.
  • הזרקת חומרי מילוי ובוטוקס מתבצעת על ידי רופאים מוסמכים בלבד, במרפאות לרפואה אסתטית.

מידות האפקטיביות של הטיפול

טיפולי הזרקת בוטוקס והזרקת חומרי מילוי לטיפול בקמטים סביב העיניים ומתחת לעיניים נמצאים כבעלי יעילות גבוהה במיוחד ומספקים תוצאה טובה ומראה עור חלק וצעיר יותר. במקרים מסוימים יידרש שילוב בין שני סוגי הטיפול לקבלת התוצאה המיטבית.

מספר טיפים איך למנוע קמטים מתחת לעיניים?

לא ניתן לעצור את הזמן אך יש בידנו את היכולת למזער ולדחות במעט את הופעתם הטבעית של הקמטים מתחת לעיניים. הטיפים הבאים טובים להפחתת קמטים בעור הפנים ובכלל טובים לבריאותינו: 

  1. חשוב להגן על העור מפני קרינת השמש באמצעות שימוש בקרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה (SPF 30 ומעלה), גם בימים מעוננים.
  2. עישון גורם לנזק לעור, ולכן חשוב להפסיק לעשן כדי לשמור על עור בריא.
  3. חשוב לשתות הרבה מים כדי לשמור על לחות העור.
  4. שימוש בקרם לחות יומיומי יכול לעזור לשמור על לחות העור ולמנוע היווצרות קמטים.
  5. תזונה בריאה עשירה בוויטמינים ומינרלים יכולה לעזור לשמור על עור בריא.

תחום הרפואה האסתטית מנגיש טיפולים רבים נוספים לשיפור ולשיקום מראה העור, בניהם טיפולי פיסול פנים, פיסול ועיצוב אף ללא ניתוח, מתיחת פנים בחוטים, מילוי שקעים וכהויות מתחת לעיניים וטיפולים רבים נוספים.
מרפאת ביוטי פייס בניהולו של ד"ר זאב צילקר, מספקת מגוון סוגי טיפולים, אשר מבוצעים באמצעות טכנולוגיות חדשניות וחומרים מתקדמים, בליווי אישי וביישום מקצועי על ידי רופא מיומן ובעל ניסיון רב שנים.

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם