מילוי קמטים בצידי הפה

העלמת קמטים בצידי הפה בשילוב חומצה היאלורונית וחומרי מילוי נוספים
להחזרת נפח לעור בצידי הפה ולהענקת מראה צעיר ורענן.
 
 
Picture of ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

ככל שחולפות השנים מאבד עור הפנים את המרקם החלק והגמיש שלו, ונוטה לפתח קמטוטי עור, קמטים עמוקים ולאבד מן הברק הטבעי שלו. אזור הפה הוא אזור תנועתי, בו פועלים השרירים וההבעות משתנות לאורך מאות פעמים ביום, מה שמוליד כיווצים טבעיים וקמטי הבעה, בניהם בולטים קמטים בצידי הפה. הקמטים הנמתחים סביב הפה יוצרים משיכה של העור כלפי מטה, מראה נפול ומבוגר, ונשים רבות מבקשות להימנע מכך ולהשיב את המראה הצעיר ומרקם העור הבריא, באמצעות טיפולי אנטי אייג'ינג.

מדוע נוצרים קמטים בצידי הפה

נטייה לפתח קמטים בצידי הפה היא תוצר של הגיל, אולם לא השנים לבדן אחראיות על המפגע האסתטי והשינויים בעור הגורמים לכך.
בין הגורמים להיווצרות קמטים בצידי הפה:

סוגי קמטים בצידי הפה

ההחלטה על העלמת קמטים בצידי הפה וחיפוש אחר שיטת טיפול מתאימה, מצריכה לפני הכל בחינה והיכרות עם סוגי הקמטים ומאפייניהם. בין סוגי הקמטים בצדי הפה:

  • קמטי צחוק– קמטי הצחוק הם למעשה קיבוע של הבעת הפנים הנוצרת בעת חיוך וצחוק, ומדובר בקמטים המשתרכים מעל הפה, ומחברים בקפל ארוך בין האף לשפה. בעוד שהחיוך עצמו מוסיף אור וחיוביות לכל מבנה פנים, הקמט הנחרט בעקבותיו ומעמיק לאורך השנים, פחות רצוי ואינו מחמיא כלל.
  • קמטי ברקוד– קמטי ברקוד הם למעשה רצף של קמטוטים דקים אשר נוטים להתפרס באופן אנכי וצפוף סביב השפתיים, מעליהן ולעתים גם על גבי השפה עצמה. קמטים אלו מעמיקים ונוצרים בגיל צעיר יותר בקרב מעשנים, ומכונים גם קמטי עישון.
  • קמטי מריונטה- קמטי המריונטה הם הקמטים הבולטים והפוגעים במיוחד במראה הפנים. מדובר בקמטים עמוקים, ארוכים, הגולשים בצורה אנכית מצדי האף, לשני צדי הפה ועד לסנטר. קמטים אלו נוצרים כתוצאה מאובדן הנפח והגמישות של העור ולמעשה מהווים מפה של כוח הגרביטציה. הקמטים הללו יוצרים מראה עצוב, מבוגר ועייף שלא לצורך.

סוגי טיפול בקמטים בצידי הפה

מילוי קמטים מתבצע באמצעות הזרקה מקומית לאזור הקמט, והחדרת חומר מילוי במרקם סמיך וצמיגי המכיל רכיבים טבעיים לשחזור הקולגן והלחות הטבעית שאיבד העור לאורך השנים. ענף האסתטיקה הרפואית מנגיש מגוון טיפולים וחומרים מתקדמים לטיפול בקמטים, בטכנולוגיות טיפול שאינן פולשניות ויעילות במיוחד. הטיפול בקמטים האמורים ניתן בשתי שיטות מובילות:

חומצה היאלורונית בצידי הפה

החומר המוביל לצורך זה הוא חומצה היאלורונית, חומר טבעי אשר מיוצר על ידי הגוף, ואחראי על ייצור של סיבי קולגן ואלסטין, מיצוק וגמישות העור. הזרקת חומצה היאלורונית בצידי הפה מסייעת בהגברת הלחות והאלסטיות של העור, מחליקה את הקמטים שנוצרו סביב הפה ומשפרת את מרקם העור תוך עיבוי שלו והשבת הברק הטבעי, וכן מיצוק והרמה של עור נפול. קיימים מגוון חומרי הזרקה אשר מבוססים על חומצה היאלורונית, בדרגות שונות של אחוזי חומר פעיל ודרגות סמיכות וצמיגיות. חשוב במיוחד לבצע התאמה בין אזור ההזרקה לסוג החומר להגעה לרמת דיוק מושלמת ותוצאה מיטבית, ללא נפח מיותר.

בוטוקס

בוטוקס הוא חומר הזרקה מוכר ויעיל למגוון מתווים רפואיים, לרבות ענף הרפואה האסתטית. בוטוקס אינו מיועד לטיפולי מילוי קמטים, והוא למעשה חלבון רעלן משתק, אשר מיועד למניעת היווצרות ולטשטוש קמטי הבעה. הזרקת בוטוקס בצידי הפה מיועדת להביא למניעת פעילות של השרירים הסובבים את הפה, ויוצרים חריטה של קמטי הבעה עמוקים. השימוש בבוטוקס יוצר שיתוק מקומי קל ועדין של השרירים, מתיחה טבעית של העור למיקומו הטבעי, ומניעה של העמקת קמטים קיימים.

 הטיפול בבוטוקס מומלץ מגיל צעיר יותר ובטרם התקבעו קמטים עמוקים בצידי הפה, למניעת נזק מצטבר. במקרים מסוימים, בשל הופעתם של קמטים כאלה, הבוטוקס לבדו לא יספק את התוצאה הרצויה, ומומלץ יהיה לשלב בין הזרקת הבוטוקס למילוי הקמטים באמצעות חומצה היאלורונית. אשר יוצרים הבעות פנים שנחרצות סביב הפה ויוצרות קמטי הבעה עמוקים. שימוש בבוטוקס מיועד לשלב ראשוני יחסית של הופעת קמטים בצידי הפה, מאחר והבוטוקס אינו עוסק במילוי הקמט אם כי בהרמה ומתיחה של העור שאינו צונח כתוצאה מפעילות השרירים. במקרים רבים ההמלצה תהיה עם בוטוקס כטיפול משלים לחומצה היאלורונית וחומרי מילוי אחרים, ולא כחלופה להם.

העלמת קמטים בצידי הפה באמצעות בוטוקס ו/או חומצה היאלורונית, מתבצעת במרפאות אסתטיקה רפואית מורשות על ידי רופא בלבד.
הטיפול מיועד לגברים ולנשים, לרוב לאחר גיל 40, כטיפול מעכב תהליכי הזדקנות וכטיפול משקם.
בחירת סוג הטיפול, החומר והמינון מתבצעת לאחר אבחון ובהתאמה אישית, על פי מצב העור של המטופל/ת ועומק הקמטים שנוצרו.

סיכונים ותופעות לוואי לטיפול

הן הזרקת בוטוקס והן הזרקת חומצה היאלורונית לצדע הפה נחשבים טיפולים בטוחים, ללא סיכונים ייתכנו תופעות הלוואי האפשריות הן נפיחות מקומית, אדמומיות ושטפי דם באזור ההזרקה, וכתוצאה מפעולת ההזרקה עצמה. תופעות אלו צפויות לחלוף מאליהן וללא צורך בטיפול רפואי.
תופעות לוואי אפשריות שנחשבות לנדירות: תגובה אלרגית של הגוף לחומר המוזרק, זיהום מקומי.

במקרה של תופעה חריגה מסוג זה יבצע הרופא טיפול מידי בחומר ניגוד, חיטוי ואנטיביוטיקה למניעת זיהומים ודלקות.

אורך חיי הטיפול

חומרי ההזרקה בוטוקס וחומצה היאלורונית נספגים בגוף לתקופה ממושכת אך מוגבלת.

  • חומצה היאלורונית תספר עמידות לתקופה ממוצעת של 9-12 חודשים.
  • בוטוקס אשר נספג ומתפוגג מהר יותר יחזיק מעמד כ: 4-6 חודשים.

מחיר טיפול בקמטים בצידי הפה

עלויות הטיפול עשויות להשתנות בהתאם לגורמים רבים: סוג הטיפול, איכות/מותג החומר המוזרק, וכן ניסיון, מוניטין ורמת שירות מוצעת במרפאה.
טווח העלויות הנהוג לטיפולים בקמטים בצידי הפה:

  • הזרקת בוטוקס- 600-1000 ₪
  • הזרקת חומצה היאלורונית- 1200-1800 ₪

ד"ר זאב צילקר, רופא מנוסה ומומחה בתחום האסתטיקה הרפואית, מספק שירותי ייעוץ, הכוונה וטיפול למגוון ליקויים אסתטיים לעור הפנים, בשילוב טכנולוגיות מתקדמות ושימוש בחומרים מאושרים, בטוחים ואיכותיים בלבד, ומסייע למטופלים ומטופלות בשמירה על מראה צעיר, בריא וטבעי, לאורך זמן.

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם