מתיחת פנים עם חוטים

ד"ר זאב צילקר

ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית.

לאורך השנים עור הפנים חווה אובדן של גמישות טבעית, הפסקה של ייצור הקולגן החשוב כל כך לגמישות העור ולמראה הצעיר, נוטה לפתח קמטוטים וקמטי הבעה וחווה צניחה כתוצאה מכוח הגרביטציה, מה שמעניק לו מראה נפול ומבוגר.

השגת שינוי מהותי, הרמה של עור הפנים הנפול ומתיחה שלהם לטשטוש והעלמת הקמטים בוצעו בעבר באמצעות הליך כירורגי ניתוחי- מתיחת פנים. שיטות חדשניות וטכנולוגיות מתקדמות הולידו את הטיפול מתיחת פנים עם חוטים- הליך אשר דומה בתוצאותיו, אולם פשוט יותר לביצוע וליישום, בטוח ואינו כולל התערבות כירורגית.

המתיחה מתבצעת באמצעות החדרת חוטים דקיקים, ובדומה לפעולת תפירה באמצעות חוט ומחט- מתיחה בעזרתם של רקמות העור, מיזוג וחיבור שלהן והרמת עור הפנים. בחוטים הייחודיים שזורים קונוסים אשר אחראים על החזקת הרקמה התת עורית מתוחה למשעי, והחוטים עצמם נמסים אל תוך העור בתהליך ביולוגי טבעי לאורך זמן.

יתרונות שיטת הרמת פנים עם חוטים

  • הרדמה מקומית בלבד– הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית בלבד ובסיוע חומרי אלחוש.
  • מהירות הטיפול- הטיפול המלא אורך כ- 60 דקות בלבד.
  • התאמת הטיפול– ניתן לבצע מתיחת פנים מלאה באמצעות החוטים או מתיחה לאזור מסוים בפנים, על פי צורך ועל פי בחירת המטופל/ת.
  • יעילות ארוכת טווח– בשונה מטיפול נקודתי באמצעות הזרקות שמספק מענה למספר חודשים בלבד, מתיחת פנים בעזרת חוטים תספק מענה לתקופה בת 12-18 חודשים, כאשר התוצאה תתפוגג לאורך זמן ובהדרה ולא באופן מידי.
  • חידוש הטיפול– ניתן לחזור על הטיפול מדי התקופה האמורה, ללא מגבלה על כמות החזרות, כאשר בזכות הקולגן המופרש בכל טיפול, התוצאה תהיה אף טובה יותר בפעמים הנוספות.
  • עלות– למרות שמדובר בטיפול שעלותו אינו מבוטלת, ביחס לחלופה, מתיחת פנים המתבצעת בחדרי הניתוח, מדובר בטיפול משתלם. כמו כן האפשרות למקד את הטיפול באזורי הפנים על י צורך, תורמת אף היא לחיסכון בעלות פעמים רבות.
  • תוצאה טבעית– מתיחת הפנים באמצעות חוטים למעשה משיבה את העור למצבו הטבעי ומספקת מענה לשלל ליקויים ותהליכי הזדקנות, תוך שמירה וחידוש של מראה טבעי וצעיר.

מראה הפנים לאחר טיפול מתיחת פנים בחוטים משתנה מדי יום:

מיד לאחר טיפול עלולה להיות הפרעה זמנית בפעילות שרירי הפנים. זאת בשל חומרי הרדמה מקומית. לאחר שעה עד שעתיים תופעת הלוואי הזו תתעלם. שטפו את הפנים במים קרירים מבלי לשפשף את העור. אין להשתמש בקוסמטיקה. בימים הראשונים יש נפיחות הגוברת בשעות הערב. לפעמים מורגשים אי סדרים קטנים, שקעים בעור במקומות בהם המחט מוחדרת ונמתחת- זוהי תגובה רגילה שחולפת לאחר שהרקמות הרכות מתרגלות למיקום החדש.

 

1-3 יום

מורגש מתח יתר של העור. נראה כאילו מתחו את הרקמות יותר מדי. למחרת אפשרית בצקת מקומית ושטפי דם קטנות אף זו אינה סיבה לבהלה. כבר ביום השלישי הבצקת העיקרית נעלמת.

בימים הראשונים לאחר הטיפול ממליצים לחבוש תחבושת אלסטית למשך שבוע. בימים הראשונים להשתמש בתחבושת אלסטית 24 שעות ולאחר יום שלישי רק בלילות. לשכב ולישון רק על הגב ולא על הבטן אף להשתדל לא להתכופף. לאכול מזון רך, שאינו דורש לעיסה ממושחת.

4-7 ימים

הכחולים יתמוססו. נפיחות של רקמות רכות חולפת. מותר לשטוף פנים במים חמים. להשתמש בקרם הגנה נגד קרינת השמש לפני שיוצאים החוצה.

8-15 ימים

לאחר 10 ימים העור מוחלק ואי אחידות נעלמת. לאחר שבועיים הנפיחות נעלמת לחלוטין.

מותר לישון על הצד, אבל עדיין להימנע מלישון על הבטן.

15-30 יום

חוזרים לחיים הרגילים אף עדיין להימנע מספורט וכל מאמץ גופני.

השתמש בקרם הגנה בכל פעם שאתה יוצא החוצה.

הנחיות לאחר הרמת פנים עם חוטים

במהלך שבועיים לאחר הטיפול להימנע הפעולות הבאות:

לעשות אמבטיה חמה, ללכת לבריכת שחייה ולסאונה – חשיפה לחום מעוררת את התפשטות הבצקת;
להשתזף בשמש ובסולריום – קרינת אולטרה סגולות מעוררת את הופעת כתמי פיגמנטציה באזורי הניקוב;
להימנע מלעיסה ממושכת של מסטיק או אוכל מוצק וקשה.
להימנע מכל פעולות גופני – ספורט, ללכת לחדר כושר ולשחק – פעילות גופנית מגבירה נפיחות וזרימת דם לפנים, ויכולה גם להוביל לעקירת החוט.
בימים הראשונים להימנע בעיסוי או בשפשוף או בכל לחץ מקומי בתוך מריחת כרמים וקוסמטיקה.
להימנע מטיפולים קוסמטיים – עיסויים, טיפולי פנים על ידי גלי רדיו, גלי קול, פלזמה או טיפולי לייזר

יש להקפיד על ההגבלות הנ"ל בתוך חודש ובמיוחד בשבועיים הראשונים לאחר טיפול.

שאלות תשובות:

מסמנים את האזור המתבקש, לאחר הרדמה מקומית, בעזרת לידוקאין, מחדירים מחט עם החוט לפי הסימון מנקודת הכניסה עד לנקודת היציאה. מסירים את המחט ובו זמנית מושכים באופן ידני את הרקמה כלפי מעלה לפי הצורך. הרקמה נשארת מתוחה במקום על ידי החוט שאוחז את הרקמה, כך לא מאפשר לעור ליפול כלפי מטה. 

הטיפול אורך בין 30-45 דקות ללא כאב עד כאב מינימלי.