מתיחת צוואר ללא ניתוח

Picture of ד"ר זאב צילקר

ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית.

מתיחת צוואר ללא ניתוח מספקת מענה לבעלי עור רפוי ועודפי עור בצוואר, קמטים מרובים בצוואר היוצרים מראה מבוגר, עודף שומן צווארי היוצר במראה רפוי ומשתפך. הטיפול מתאים לרוב לנשים בקירוב לגיל 50, כמענה אסתטי ונגיש להליך ההזדקנות של עור הצוואר.

טיפולי מתיחת צוואר ללא ניתוח הם טיפולים שפותחו בענף הרפואה האסתטית, כטיפולי אנטי אייג'ינג, תוך מיצוק הצוואר, מתיחת עור הצוואר,  ולצורך הצערת מראה צוואר נפול ומקומט, ולמראה צעיר ואסתטי. הטיפולים מבוססים על טכניקות טיפול חדשניות ושימוש בחומרים ייעודיים, ללא צורך בהליך כירורגי פולשני הנהוג בניתוחים קוסמטיים.

 

בשונה מהליכים כירורגיים מסורתיים שאפשרו טיפול בקמטים עמוקים בצוואר באמצעות ניתוח מתיחת צוואר, הטיפולים המתקדמים כיום מאפשרים מענה באמצעות טיפול לא פולשני, בשילוב בין טכנולוגיות למיצוק ולהחלקת עור הצוואר וחומרי מילוי קמטים, שיקום וחידוש העור. 

מה ההבדל בין מתיחת צוואר ללא ניתוח למיצוק צוואר

עור הצוואר מאבד לאורך השנים את הגמישות והמוצקות הטבעית, מה שעשוי לבוא לידי ביטוי בעור נפול ורפוי, ו/או בהיווצרות של קמטים עמוקים באזור הצוואר. מתיחת צוואר ללא ניתוח מיועדת לספק מענה להיווצרות של קמטים רבים, ומיושמת בטכנולוגיות חדשניות דוגמת מתיחה של עור הצוואר בחוטים. בשיטה זו נעשה שימוש בחוטים מחומרים ייחודיים, קבועים או מתכלים, המוזרקים לנקודות אסטרטגיות סביב הצוואר, משיכת החוטים תוך מתיחת עור הצוואר, לצורך טיפול בקמטים עמוקים בצוואר והחלקתם.
טיפול בעור רפוי ונפול בצוואר לעומת זאת, מבוסס על עיבוי עור הצוואר הדק והדליל הגורם לרפיון ולמראה הנפול, באמצעות שיטות מיצוק צוואר ללא ניתוח, המבוססות על חומרי הזרקה ומילוי, וכן על שימוש בטכנולוגיית הלייזר.

השוני בין מתיחת צוואר ללא ניתוח וטיפולי מיצוק צוואר ללא ניתוח הוא ראשית בייעוד הטיפול ומטרותיו, ושנית באופן היישום. בשני המקרים המענה ניתן באמצעות טיפולים לא פולשניים, וללא צורך בהליך הכירורגי.

צוואר עם קמטים

טכניקות טיפול: מיצוק צוואר, מתיחת צוואר, הרמת צוואר ללא ניתוח

ענף האסתטיקה הרפואית מציע מספר שיטות טיפול לשיקום עור הצוואר, על כלל תופעות ההזדקנות שהוא חווה, בהתאמה לסוג העור ולמאפייני כל מטופל ומטופלת. בין השיטות הקיימות בענף כיום:

מיצוק צוואר:

  • הזרקת רדיאס– הזרקה מקומית של חומר המילוי והמיצוק רדיאס, לעיבוי העור ולהשבת נפח עור שאבד.
  • טיפול בגלי רדיו –טיפול בגלי רדיו מבוסס על שימוש בגלי רדיו לצורך חימום מבוקר של האזורים בצוואר בהם קיימת הצטברות שומנית אשר יוצרת את רפיון ונפילת עור הצוואר ואת המראה המבוגר. החימום מיועד להמיס את השומן התת עורי ולהביא לפירוק ביולוגי טבעי שלו.

מיצוק צוואר בלייזר

טיפולי לייזר לצוואר פועלים באופן דומה לטכנולוגיית גלי הרדיו, כאשר גם הלייזר מביא יכולות חימום גבוהות מחד גיסא ומבוקרות ובטוחות מאידך גיסא. שתי השיטות נשענות על המסה של שומן עודף בצוואר וסילוק שלו. הלייזר מביא גם לשיפור המרקם הטבעי של העור, לטשטוש ולהחלקה של קמטים ומתאים לטיפול במגוון רחב של בעיות וליקויים.

מתיחת צוואר ללא ניתוח

הזרקת בוטוקס

הזרקת בוטוקס מבוססת על חומר המופק מחלבון רעלן ייחודי, המביא לשיתוק עדין של  שריר הפלטיסמה, השריר אשר עוטף את הצוואר משני צדדיו.  שריר זה מתחבר לשרירי הלסת, האחראים גם על תנועות והבעות פנים שיוצרות ומקבעות קמטים בצידי הפה, לאורך הסנטר ובצוואר. הזרקת בוטוקס מסייעת למתיחת ולהחלקת קמטי צוואר, על ידי הרפיה של השריר ויצירת הרמה טבעית של עור הצוואר באזור. טיפול בקמטים בצוואר באמצעות בוטוקס מיועד לרוב לקמטי אורך ובשילוב עם טיפול בקמטים בצדי הפה ועיצוב קו לסת.

מתיחת צוואר באמצעות חוטים

מתיחה של הצוואר באמצעות חוטים מתבססת על הזרקה של חוטים זעירים באמצעות קנולה ייחודית לנקודות אסטרטגיות בצוואר, החוטים עשויים מחומרים המיועדים להתמזג בעור ולהיספג בו לאורך תקופה, ולאחר החדרתם לעור מתבצעת מתיחה וקשירה על ידי הרופא המטפל. הטיפול מדמה מתיחה כירורגית, אולם אינו כרוך בהרדמה ו/או בתהליכי החלמה ממושכים.

טיפולים משולבים: מיצוק צוואר והחלקת קמטים

טיפולי מזותרפיה

טיפולי מזותרפיה הם טיפולי הזרקה הכוללים קוקטייל של חומרי שיקום, ויטמינים ומינרלים, חומצות, אנטי אוקסידנטים וחומרים נוספים. מזותרפיה לצוואר מתבצעת באמצעות סדרת טיפולים וכוללת חומרי מיצוק ושיקום בתמהיל מותאם אישית לצרכי העור.

הזרקת חומצה פולילקטית

חומצה פולילקטית היא חומצה ייחודית אשר מכילה רכיבים ביולוגים, בעלי יכולת להמריץ ולהגביר את ייצור הקולגן בעור, החומר האחראי על מיצוק וגמישות העור שנשחק ואובד עם השנים. הזרקת חומצה פולילקטית לצוואר מספקת פתרון יעיל ומשולב לטשטוש ולהחלקת קמטים בצוואר, למתיחה ולמיצוק עור הצוואר.

ד"ר זאב צילקר עושה שימוש בטכנולוגיות טיפול ובחומרים בעי יעילות מוכחת בלבד, ומתמקד במתן מענה לטיפולי מתיחת צוואר ללא ניתוח וטיפולי מיצוק צוואר באמצעות הזרקת בוטוקס, מזותרפיה, חומצה פולילקטית, מתיחת צוואר בחוטים וטיפולי לייזר מתקדמים.

הכנה לטיפולי מתיחת צוואר ללא ניתוח

הליכי טיפול ושיקום אסתטי ללא ניתוח בעיקרם אינם דורשים הליכי הכנה מורכבים, כאשר בהתאם לאופי הטיפול ומאפייניו, כמו גם למצב הרפואי ולמצב העור של כל מטופל ומטופלת, ייתכנו הנחיות ייעודיות.

הטיפולים מתבצעים ללא הרדמה מלאה, לרוב תחת אלחוש בלבד. בטיפולים מורכבים יותר דוגמת מתיחת צוואר בחוטים תתבצע הרדמה מקומית על ידי הרופא המטפל. עם ההחלטה על סוג הטיפול, בהתאם לאבחון ולתשאול רפואי, ייתכנו הנחיות פרטניות דוגמת הימנעות מתרופות הכוללות חומרים מדללי דם, הימנעות מעישון. כיום לפני הטיפול מומלץ להרבות בשתייה, להגברת הלחות בעור, ולהימנע מאלכוהול ומחומרים הגורמים להתייבשות.

הטיפול יתבצע על עור נקי למשעי, לאחר רחצה במים פושרים ובסבון, וניקוי באמצעות חומר חיטוי, להפחתת סיכוני זיהום. טיפולי מתיחת צוואר ללא ניתוח, מיצוק והרמת צוואר אינם כרוכים בכאב, ומתבצעים בזמן קצר, במרפאה מקצועית בתחום האסתטיקה הרפואית.

ניתן לצפות לראות שינוי מידי במצב העור לאחר הטיפול, לצד אפקטיביות מצטברת והגעה לתוצאה האופטימלית בתוך מספר ימים עד כשבועיים, בהתאם סוג הטיפול.

תופעות לוואי וחששות לאחר הליך מתיחת צוואר ללא ניתוח

טיפולי מתיחת צוואר א ניתוח, מיצוק והרמה הם טיפולים בטוחים, מורשים ומיעוטי סיכונים ותופעות לוואי. יחד עם זאת, בדומה לכל הליך רפואי, חשוב להכיר את תופעות הוואי והסיכונים האפשריים, גם כאשר אלה מועטים ואף נדירים.

טיפולי ההזרקה, מזותרפיה, חומצה פולילקטית, בוטוקס, עשויים כלול תופעות לוואי מקומיות דוגמת שטפי דם ונפיחות, כתוצאה מפעולת ההזרקה. אלה צפויים לחלוף באופן טבעי בתוך ימים אחדים.

טיפול מתיחת פנים בחוטים עשויים להותיר כאב מקומי ורגישות, לאורך כשבועיים ימים. ניתן להסתייע במשככי כאבים על פי המלצת הרופא המטפל.

טיפולים באמצעות לייזר או גלי רדיו עשויים להותיר תחושת רגישות ואדמומיות כתוצאה מפעולת חימום העור. ניתן לטפל באמצעות משחה מקררת וקומפרסים קרים.

סיבוכים לטיפול עשויים לכלול אלרגיה לחומר ודחיה של הגוף את החומר המוזרק, היווצרות של זיהום מקומי או תופעות אסתטיות דוגמת אי סימטריה. בכל מקרה כזה חשוב להיוועץ ברופא המטפל לקבלת מענה רפואי, ו/או טיפול לצרכי תיקון.

מה ההבדל בין הרמת צוואר ללא ניתוח לעומת ניתוח הרמת צוואר

טיפולי הרמת צוואר ללא ניתוח מספקים יתרונות רבים על ההליך הכירורגי ניתוחי:

  • מתבצעים ללא צורך בהרדמה וללא תקופת שיקום והחלמה ארוכה הנדרשת לאחר ניתוח.
  • הטיפולים מתאימים למרבית סוגי האוכלוסייה, לרבות מטופלים שאינם עומדים בתבחינים הנדרשים לביצוע ניתוח.
  • עלות הטיפולים נמוכה יותר.
  • זמן טיפול קצר.
  • טיפולים ללא כאב.
  • טיפולים אסתטיים ללא ניתוח בטוחים יותר ובעלי סיכון מופחת בעשרות אחוזים ביחס להליך הכירורגי.

יחד עם זאת חשוב לדעת עי עמידות הטיפול קצרה יותר ביחס לתוצאה המושגת בניתוח כירורגי, וכן כי לא כל צורך אסתטי יוכל לקבל מענה מיטבי באמצעות השיטות האמורות.

חשיבות בחירת רופא להליך הרמת צוואר ללא ניתוח

טיפולי הרמה ומתיחת צוואר כמו גם טיפולי מיצוק וטיפולים אסתטיים אחרים, מחייבים יישום וביצוע על ידי רופא מוסמך בלבד, לאחר אבחון ותשאול רפואי ובהתאמה מדויקת לצרכי המטופלים.

חשוב לבחור במרפאה מאובזרת המציעה מגוון סוגי טיפול ואפשרויות, טכנולוגיות טיפול מתקדמות וחומרים מורשים ואיכותיים בלבד, לצד ביצוע הטיפול בידי רופא מומחה, מנוסה ומיומן בהליכי הטיפול ובענף האסתטיקה הרפואית

טווח עלויות- מתיחת צוואר ללא ניתוח מחירים

עלות הטיפול נקבעת במרפאות האסתטיקה הרפואית/על ידי הרופא המטפל, כטיפול הניתן במסגרת פרטית.
טווח העלויות הנהוג בישראל לפי סוג הטיפול:

סוג הטיפול

טווח מחירים

הזרקת בוטוקס

1,000-1,500 ₪

הזרקת חומצה פולילקטית

3,500-4,000 ₪. (לטיפול יחיד. עשויים להידרש 1-3 טיפולים)

מזותרפיה לצוואר

800-2,000 ₪

מתיחת צוואר בחוטים

5,000-10,000 ₪

מיצוק צוואר בלייזר

3,000-10,000 ₪

טיפים לשמירה על התוצאות של מתיחת צוואר ללא ניתוח

השמירה על תוצאות הטיפול עשויה להיות ממושכת או קצרת טווח, בהתאם לסוג הטיפול, אולם גם בהתאם לאורח החיים וההגנה על העור כפי שתיושם על ידי המטופלים.
מומלץ לשמר את איכות העור החלק והמוצק שהתקבל באמצעות הימנעות מחשיפה מרובה לשמש ומריחת קרם הגנה במקרה של חשיפה, שתיה מרובה, הימנעות מעישון, שימוש בחומרי טיפוח איכותיים ומועשרים בלחות, ובהתאם לצורך טיפול המשכי ליעילות מצטברת.

מתיחת צוואר ללא ניתוח אינה מתאימה לכל אחד ואחת ולכל צורך טיפולי, כמו גם הטיפולים האחרים שנסקרו בכתבה זו. חשוב להתייעץ טרם בחירת הטיפול עם רופא מומחה ומנוסה, ולהבין את האפשרויות והחלופות, התוצאה שניתן להשיג באמצעות כל סוג טיפול ועמידותה, ולבצע את הטיפול תחת ידיים מקצועיות ומנוסות של רופא בעל שם בתחומו.

ד"ר זאב צילקר, מייסד ובעלים של מרפאת ביוטי סנטר ברמת אביב, מציג ניסיון רב שנים בתחום האסתטיקה הרפואית ומוניטין עשיר בלקוחות מרוצים, ומעניק לכל מטופל ומטופלת הליך אבחון וייעוץ אישי, והתאמה מלאה של טכניקת הטיפול האופטימלית לצרכיהם, ביישום אחראי, מבוקר ומקצועי.