עיצוב עצמות לחיים

טיפולים מתקדמים וחומרים חדשניים מעניקים פתרון לבעלי לחיים שקועות ונפולות, להדגשה,
הרמה, עיצוב עצמות לחיים ולעור פנים מוצק, גמיש במראה צעיר

Picture of ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

לאורך השנים נוטה עור הפנים לאבד מנפחו ומן המוצקות הטבעית שלו, מה שעשוי לבוא לידי ביטוי לא רק בהופעתם של קמטים וכתמים ושינויים במרקם העור, אלא גם בשינויים במבנה הפנים.

אחת התופעות הנפוצות המאפיינות נשים אשר חצו את העשור הרביעי לרוב, הוא שקיעת לחיים: צניחה של עור הפנים באזור הלחיים והיווצרות של שקעי עור לא מחמיאים.

שינויים אלו מתרחשים כפועל יוצא לאובדן הלחות והגמישות, בשל האטה בקצב ייצור הקולגן בגוף. כאשר עור הפנים מפחית ואף מאבד את יכולתו לייצר את החומר האחראי על מיצוק הפנים, כוח הגרביטציה פועל כנגד העור אשר מספק תמיכה לעצמות הלחיים ומדגיש אותן, ומביא לצניחתו וליצירת מראה נפול ומבוגר.

גורמי ההשפעה העיקריים על צניחת עור הלחיים והיווצרותם של שקעי לחיים הם הגיל, מבנה הפנים והגנטיקה, אולם גם לגורמים סביבתיים קיימת השפעה, והרגלי עישון, חשיפה לא מבוקרת לשמש ולקרינה מזיקה ותזונה לקויה, עשויים להאיץ את קצב ההזדקנות של העור ואת שקיעת הלחיים.

למי מיועד טיפול עיצוב עצמות לחיים

טיפולי מילוי עצמות לחיים ועיצוב לחיים מיועדים בעיקרם לנשים, אשר נוטות לשקיעת לחיים בשלבי

התבגרות העור, לרוב לאחר גיל 40.
בשל השינויים בעובי ובמבנה העור מדובר בתופעה שפחות מאפיינת גברים, אולם במקרה הצורך ניתן ליישם את הטיפול גם על גברים, תוך התאמה ייחודית של טכניקת טיפול וחומרים.

הטיפול מספק מענה גם לנשים לאחר מחלה ממושכת ו/או לאחר הפחתה ניכרת במשקל, אשר השפיעה על נפח הפנים ויצרה שינויים במבנה הפנים בשל שקיעת עור הלחיים.

בדיקות שיש לבצע לפני הטיפול

קיימות מספר שיטות טיפול לעיצוב עצמות הלחיים, כאשר ההתאמה ובחירת שיטת הטיפול המתאימה תתבצע על ידי רופא מומחה לאסתטיקה רפואית, בהתאם למצב העור והלחיים וכן להעדפות ומטרות המטופלת. ככלל, לא נדרשות הכנות ובדיקות רפואיות לטיפולים האמורים, אולם בכל התערבות רפואית וטיפול הרופא יבצע תשאול רפואי והיכרות עם העבר הרפואי של המטופלת, נטילת תרופות קבועות, רגישויות ועוד.

הרופא המטפל יבצע גם בדיקה ובחינה של מצב העור, מיקום העצם ביחס לעור, ויבצע צילומים חיצוניים ממספר מנחים לצורך תכנון מוקפד של נקודות ההזרקה והחומר בהתאם לסוג הטיפול.

שיטות מילוי עצמות לחיים

עיצוב לחיים באמצעות חומצה היאלורונית

טיפול באמצעות חומצה היאלורונית עצמות לחיים הוא טיפול בהזרקה מקומית, המבוסס על חומצה היאלורונית שמהווה חומר מילוי, לעיבוי ולמיצוק העור. החומצה ההיאלורונית מוזרקת באמצעות קנולה דקיקה או באמצעות מחט, ומחדירה לאזורי השקיעה חומר צמיגי וסמיך הנספג תחת העור, מעורר את ייצור הקולגן ומעניק תוצאה במראה טבעי, השלמת נפח העור החסר ועיבוי של העור. ההזרקה דורשת מיומנות ומקצועיות, מתבצעת במספר נקודות שונות, במטרה לדייק את השלמת הנפח הנדרש ומיקומו וליצור עיצוב והדגשה מיטבית לעצמות הלחיים.

רדיאס

רדיאס הוא חומר אשר מבוסס על קלציום הידרוקסיל אפטיט, שהוא למעשה סידן, חומר אשר מוכר לגוף ונספג בו בקלות. טיפול ברדיאס מתבצע בדומה לחומצה היאלורונית בהזרקה מקומית, כאשר מלבד היותו חומר מילוי ומיצוק המשיב ללחיים את הנפח האבוד, הרדיאס הוא גם חומר משקם למרקם העור, נספג באיטיות והשפעתו ארוכת טווח ביחס לחומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית. רדיאס מתאים במיוחד למילוי שקעים בלחיים ובאזורים הגדולים יותר בפנים, לטיפול בעור עבה ובשקעים עמוקים.

הרמת לחיים בחוטים

הרמת לחיים בחוטים מתבצעת לטיפול בעור פנים נפול, ואינה מבוססת על מילוי כי אם על מתיחת העור שצנח והרמתו מחדש. הטיפול מתבצע באמצעות יצירת חתכים זעירים והזרקת חוטים ביולוגיים דקיקים מחומרים הנוטים להיספג ולהתפרק בעור לאורך זמן. ההזרקה מתבצעת במספר נקודות אסטרטגיות מעל הלחיים ולצדן, ולאחריה מבצע הרופא מתיחה מבוקרת של החוטים שמביאה להרמת העור, עד לנקודה הרצויה, ולבצע קשירה של החוטים וסילוק הקצוות. הטיפול נחשב ליעיל ובטוח במיוחד ומספק תוצאה במראה טבעי. טיפול זה מתאים לבעלות עור נפול שאינו שקוע.

שאלות נפוצות:

טיפולי עיצוב עצמות לחיים הם טיפולים שאינם פולשניים, מבוצעים תחת אלחוש ללא הרדמה כללית ובטוחים במיוחד. ייתכנו תופעות לוואי מקומיות דוגמת רגישות או נפיחות, הופעת שטפי דם ואדמומיות. תופעות אלו אינן דורשות טיפול ולרוב יחלפו באופן טבעי בתוך ימים אחדים.

עמידות הטיפול משתנה בהתאם לסוג החומר והטיפול, ועשויה גם להיות שונה בין מטופלים בהתאם לסוג ולמצב העור.
זמן העמידות הממוצע על פי סוג הטיפול:

  • חומצה היאלורונית: 6-9 חודשים.
  • רדיאס: 18-24 חודשים.
  • טיפול בחוטים: 9-12 חודשים.

טיפולי האסתטיקה הרפואית נולדו בכדי לספק פתרון שאינו כירורגי ולאפשר שיקום וטיפול במגוון ליקויי עור ללא ניתוח. עיצוב לחיים ללא ניתוח בשיטות האמורות מתבצע ללא צורך בהכנה מראש, ללא הרדמה וללא יצירת חתכים הדורשים תפרים ומותירים צלקות, ולא נדרשת תקופת החלמה ממושכת.
גם בבחינת העלות טיפולים ללא ניתוח נגישים יותר.

 הטיפולים מתאימים למרבית סוגי המטופלים, לרבות כאלה שאינם יכולים מבחינה רפואית לבצע ניתוחים והליכים כירורגיים בעלי סיכון מוגבר.
לצד הללו, ניתוח כירורגי להרמת פנים הוא עדין אפשרות קיימת המספקת מענה לליקויים אסתטיים קשים, צניחת עור מהותית שלא ניתן לשקם בשיטות המילוי וההרמה בחוטים.

יתרון נוסף לטובת הליך ניתוחי הוא זמן עמידות הטיפול אשר ארוך יותר ועשוי לעמוד על מספר שנים. לחיים שקועות ונפולות, מראה מבוגר ומרקם עור נפול וחסר ברק אינם גזירת גורל, וניתן למצוא מגוון טיפולים המתבצעים במרפאות לאסתטיקה רפואית על ידי רופאים מומחים, ומספקים מענה להשבת המראה הצעיר והטבעי. חשוב להתייעץ עם הרופא על השיטות השונות ולבחון את התאמתן לעור ולמצב של כל מטופל ומטופלת.

ד"ר זאב צילקר הוא רופא מומחה ובעל ניסיון רב שנים, המספק מגוון סוגי טיפולים בחומרים מתקדמים ומורשים ובטכנולוגיות טיפול חדשניות, לנשים ולגברים.