פיסול אף ללא ניתוח

ד"ר זאב צילקר

ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית.

פיסול אף בחומצה היאלרונית

בשל מיקומו של האף במרכז הפנים, השפעתו על תווי הפנים והנראות הכללית גדולה, ומכאן גם הביקוש ההולך וגובר לטיפולים לשינוי מראה האף. אף גדול, אף רחב, גבנון באף, קצה אף בולט- אלו רק חלק מן הליקויים הניתנים לטיפול ולתיקון, באמצעות פיסול ועיצוב האף ללא צורך בניתוח.

בעוד שבשנים עברו נהוג היה לטפל בליקויים במראה האף באמצעות ניתוח אף- פעולה כירורגית מורכבת הדורשת זמן החלמה ארוך, בזכות טכנולוגיות מתקדמות ושיטות טיפול מובילות בעולם בענף הרפואה האסתטית, כיום ניתן להימנע מן התהליך הכירורגי, ולזכות במראה אף מושלם במהירות ובקלות.

פיסול ועיצוב אף ללא ניתוח מתבצע באמצעות מספר שיטות טיפוליות, בראשן הזרקת חומצה היאלורונית. חומצה היאלורונית היא חומצה המצויה באופן טבעי בגוף, ואחראית על נפח העור וגמישותו.

החומצה מיוצרת על ידי הנדסה גנטית, לצרכי הזרקה ומילוי. הזרקת חומצה היאלורונית בנקודות שונות באף ובסביבתו, מסייעת במילוי ובפיסול מחדש של מבנה האף ומספקת אפשרות טיפולית מיטיבה לרצון ולצורך בשינויים במראה ובמבנה האף.

פיסול אף תמונות לפני ואחרי

כיצד מתבצע פיסול ועיצוב אף

במטרה להגיע א התוצאה הרצויה נדרשת מיומנות גבוהה מאוד של הרופא המטפל, הן בטיפולי מילוי והזרקות והן בעיצוב ופיסול האף בדרך האמורה. הזרקת מינון מדויק של חומר בנקודות הרצויות תשיג שינוי משמעותי ורמת דיוק גבוהה, תוך מתן מענה אופטימלי למרבית הליקויים האפשריים באף.

מטבע הדברים מדובר בשיטה שאינה נוגעת במבנה עצמות האף, ומספקת מענה אסתטי בלבד.

ההזרקה מתבצעת באופן מקומי, ללא הרדמה או טשטוש, באמצעות אלחוש אזור ההזרקה בלבד. זהו טיפול קצר האורך בממוצע כ 20 דק'. לאחר הטיפול צפויה רגישות קלה בלבד, אשר צפויה לחלוף בתוך ימים אחדים בלבד. את התוצאה המיטבית ניתן לראות בתוך מספר ימים, בהם החומר נספג בעור, ממלא אותו ומביא למראה הרצוי.

פיסול ועיצוב אף ללא ניתוח, באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית, מספק מענה לתקופה בת כשנתיים, התקופה בה ניתן יהיה לראות התפוגגות של החומר וחזרה למראה הטבעי, כאשר בטווח זה ניתן ואף מומלץ לחדש את הטיפול.

למי מתאים עיצוב אף ללא ניתוח?

עיצוב אף ללא ניתוח נותן מענה מצוין לתיקון פגמים קטנים, כדוגמת צורה נשרית של האף, עקמומיות, מראה אסימטרי, חיזור עור רופף בקצה האף, דבשת קטנה בחלקו האחורי של האף ועוד. גם אם כבר ביצעתם ניתוח פלסטי לעיצוב האף אולם נותרו ליקויים קטנים שברצונכם לתקן, תוכלו להיעזר בשירותיו של רופא המבצע טיפול זה. הטיפול מתאים במיוחד למי שמעוניינים בטיפול זמני – הוא לא תחליף לניתוח אף, אלא אלטרנטיבה נוספת – השינוי אינו קבוע ודורש תחזוקה. בנוסף, הוא מהווה חלופה מצוינת עבור אלה החוששים מביצוע ניתוח פלסטי, ומעוניינים בפרוצדורה עדינה יותר, וגם למי שאין באפשרותם לשלם את עלותו הגבוהה של הניתוח הפלסטי – מחירו של פיסול אף ללא ניתוח נמוך משמעותית.

איך מתבצע תהליך פיסול אף ללא ניתוח

הטיפול כרוך באי נעימות קלה בלבד ומשך הטיפול עד 20 דקות בלבד. ניתן לחזור לשגרה באופן מיידי. יש להימנע מפעילות גופנית 3 ימים ולהימנע משכיבה על הבטן 7 ימים. התוצאה נשמרת בין שנה לשנתיים.

האם יש חסרונות לתיקון אף בשיטת פיסול אף?

החיסרון הראשון הינו שהטיפול זמני ודורש תחזוקה, לאחר שנה או שנתיים האף יחזור לצורתו המקורית, אולם תוכלו לבצע פיסול אף נוסף. כמו כן אין אפשרות לבצע את כל סוגי התיקונים שחפצים. על מנת להבין בדיוק האם אתם מתאימים לפיסול אף מומלץ להגיע לייעוץ. 

האם יש צורך בהכנה מקדימה לפני טיפול פיסול אף?

פיסול אף נעשה ללא הרדמה, זהו טיפול מקומי ולכן אין הכנה מקדימה מיוחדת. כמו כן האף צריך להיות ללא פצעים או מנוזל. 

האם פיסול אף ללא ניתוח הוא חלופה לניתוח אף? 

בעיצוב האף במקרים בהם יש למלא נפחים ולתקן א-סימטריות, מושג על ידי הזרקה של חומרי מילוי בצידי האף או על גב האף. השימוש בחומרי מילוי לתיקון פלסטי של האף אינו מוגבל רק לתיקוני אף לאחר ניתוח או תאונה אלא גם כתחליף לניתוח פלסטי. הפעולה זו לא יכולה להיות חלופית לגמרי לפעולה כירורגית כי תיקון/שינוי אף ללא ניתוח נועד לתקן פגמים קטנים: אף נשרי, אף קטן ועקום, אף שאינו סימטרי ללא התערבות או שינוי בעצמות האף. זה לא יכול לשנות באופן קיצוני את הצורה של האף, זה אפשרי רק בעזרת ניתוח

ד"ר זאב צילקר, מייסד ומנהל מרפאות ד"ר צילקר- אסתטיקה רפואית, אמון על טיפולי פיסול ועיצוב אף רבים, והביא לשביעות רצונם של מטופלים רבים באמצעות טיפולי עיצוב הפנים והאף, למראה מושלם, ולהימנעות מהליכים כירורגיים, ביד מקצועית ומנוסה, תוך שימוש בחומרי איכות מתקדמים ובטוחים בלבד.