פיסול פנים ללא ניתוח

Picture of ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

בשונה מטיפולי הזרקה מקומיים, הנועדים למילוי והחלקה של קמטים נקודתיים, פיסול פנים הוא טיפול נרחב המתייחס אל עור הפנים כמכלול, ועושה שימוש במגוון טכנולוגיות וחומרים על מנת לספק טיפול הוליסטי וכולל למראה הפנים, בהתבסס על צרכי העור והמטופלים.


העיקרון המנחה בבניית תכנית פיסול פנים, הוא עיצוב פנים ללא צורך בהליכים כירורגיים פולשניים, תוך שיקום של מגוון תופעות ובעיות אסתטיות בהליך טיפולי אחד.


פיסול פנים ללא ניתוח מיועד לספק מענה הן לבעיות מבניות, דוגמת עיצוב ופיסול האף, עיצוב קו הלסת, מילוי והדגשת שפתיים, והן לליקויים אסתטיים שנוצרו כתוצאה מפגעי הגיל והזמן, דוגמת: מילוי שקעי עיניים, מילוי והחלקת קמטים, הרמה ומיצוק של העור ושיפור מרקם עור הפנים.

אזורי הטיפול הניתנים לשיקום במסגרת פיסול פנים

כפי שצוין, מטרת פיסול פנים ללא ניתוח היא יצירת תכנית טיפול בהתאמה אישית לצרכי המטופלים ועל פי מצב עור הפנים והליקויים הקיימים. בין אזורי הטיפול שניתן לשקם ולשפר באמצעות טיפול פיסול פנים:

  • גבות– הרמת גבות נמוכות, הרחקת הגבות זו מזו, תיקון חוסר סימטריה בגבות.
  • אףפיסול אף, מילוי קימור עצם האף ויישור האף, הרמה ומתיחה של האף כלפי מעלה ליצירת אף סולד.
  • סנטרטיפול בסנטר כפול, מיצוק הסנטר, מילוי קמטים בקפלי הסנטר
  • קו לסת– עיצוב וחיטוב קו לסת
  • לחיים– הרמת לחיים, מילוי שקעי לחיים
  • שפתיים– מילוי שפתיים, עיבוי והדגשת שפתיים, תיקון ליקויי סימטריה בשפתיים.
  • מצח– הרמת מצח, מילוי קמטי הבעה במצח.
  • עור הפנים- שיקום מראה עור הפנים, טיפול בקמטים, כתמי פיגמנטציה, השבת הלחות והגמישות הטבעית ושיפור מרקם העור.

עיצוב פנים באמצעות חוטים

עיצוב הפנים באמצעות חוטים מתבסס על מתיחת אזורים שונים בפנים, להרמת העור באזורים בהם הוא נפול, לטשטוש ולהעלמה של קמטים ושקעים. התהליך מתבצע באמצעות הזרקה עדינה של חוטים דקיקים מחומרים ביולוגיים ואזורים שנקבעו על ידי הרופא המטפל, מתיחה של החוטים וקשירתם באמצעות קונוס ייחודי השזור בהם. מדובר בפעולה עדינה אשר מסיעת בהרמה טבעית של עור הפנים הנפול ושימור הרקמה התת עורית מתוחה באופן מוקפד ובמראה צעיר.

כיצד מתבצעים טיפולי עיצוב ופיסול פנים

פיסול פנים מתבצע לפני הכל באמצעות אבחון אישי לכל מטופל ומטופלת, תוך זיהוי ואבחון פגעי עור וליקויים ומקורם, ובניית תכנית טיפולים מותאמת אישית לפיסול ועיצוב הפנים, לשיקום העור ולהשגת מראה צעיר, טבעי ובריא יותר. בין סוגי הטכנולוגיות והחומרים המשמשים לעיצוב הפנים:

עיצוב פנים באמצעות חומרי מילוי

חומרי מילוי הם חומרים המוחדרים אל העור בהזרקה, ונועדו להביא למילוי נפח באזורים שונים, מיצוק העור, מילוי קמטים ושקעים, עידוד ייצור הקולגן והאלסטין בעור ושיקום מראה העור. מרבית חומרי המילוי היום בשוק מתבססים על חומצה היאלורונית- חומצה המצויה בין רקמות החיבור בעור באופן טבעי, מה שמקל על הספיגה שלה בגוף. החומצה ההיאלורונית מגיעה מבית מספר יצרנים ומותגים, מכילה רכיבים טבעיים או רכיבים מן החי, ברמות סמיכות וצמיגיות שונות ובהתאמה לאזורים שונים בפנים.

עיצוב פנים באמצעות לייזר

טכנולוגיית הלייזר היא טכנולוגיה תומכת המאפשרת את שיקום עור הפנים, תוך טיפול מקומי באזורים הנוטים להצטברות שומנית, דוגמת האזור שמתחת לסנטר שיוצר מראה של סנטר כפול. באמצעות טכנולוגיית הלייזר ניתן לבצע שאיבת שומן בסנטר ובאזורים נוספים, תוך החדרת צינורית קנולה זעירה הכוללת את ראש הלייזר, לחימום מבוקר של האזור, להרס תאי שומן, שאיבת השומן העודף, מיצוק, הידוק ושיקום העור.

פילינג רפואי

פילינג רפואי הוא הליך שיכול להיכלל בתכנית עיצוב ופיסול הפנים, ומטרתו היא להביא לקילוף עדין של שכבות העור העליונות, להסרת תאי עור מתים ולהתחדשות העור. פילינג רפואי יסייע בסילוק כתמי פיגמנטציה מעל שכבות העור העליונות, לשיפור מרקם העור והשבת הברק.
הפילינג הרפואי מתבצע באמצעות מריחת חומרים כימיקליים על גבי העור והזנת העור בחומרי הזנה ולחות, עד להתחדשות מלאה וליצירת מראה עור נקי, בריא ומלא ברק.

פיסול פנים לפני ואחרי אזור צידי הפה
פיסול פנים לפני ואחרי

שאלות נפוצות:

מתיחת פנים בחוטים עשויה להוות חלק מתכנית הטיפולים המיושמת במסגרת טיפולי עיצוב ופיסול פנים, אולם מספקת מענה חלקי בלבד, מסייעת בהרמת הפנים ובטשטוש קמטים, אולם אינו נותן מענה לליקויים אסתטיים דוגמת שקעים ועיגולים כהים תחת העיניים, יישור אף, סנטר כפול ובעיות אחרות.

טיפול בקמטים מתבצע בעיקרו באמצעות הזרקה נקודתית של חומצה היאלורונית לעומק הקמט ומילוי שלו. פיסול פנים הוא טיפול רחב שאינו נותן דגש על קמט כזה או אחר, כי אם על טיפול הוליסטי וכולל, בהתייחס למגוון בעיות מבניות ובעיות עור, שקמטים הם רק חלק מהן.

טיפולים שונים בתחום האסתטיקה הרפואית דורשים תחזוקה ובעלי עמידות לתקופה מוגבלת, כאשר טיפולים אחרים מספקים חידוש טבעי לעור הפנים הדורש שמירה על מראה העור ובריאותו באמצעות ניהול אורח חיים: הגנה על העור מפני השמש, הימנעות מחשיפה לקרינה, מריחת חומרי הזנה על העור ועוד. בעת בניית תכנית הטיפול יסביר הרופא המטפל את טכניקות הטיפול שישמשו לצורך פיסול הפנים ושיקום מראה העור ואת עמידות כל אחת מן השיטות הללו.

מרפאת ד"ר זאב צילקר ברמת אביב, מביאה את מיטב הטכנולוגיות הרפואיות ושיטות הטיפול המתקדמות, למתן מענה כולל, נרחב ומקצועי לכלל המטופלות והמטופלים הפוקדים את המרפאה, בליווי אישי של ד"ר צילקר, אבחון, בניית תכנית טיפול ויישום אחראי ומקצועי, בידי רופא מנוסה ומוביל בתחום.