טיפול נשירת שיער בתאי גזע

טכנולוגיות חדישות ופיתוח מתקדם הולידו מענה פורץ דרך לבעיות התקרחות ודלילות שיער,
באמצעות השתלת שיער בתאי גזע אשר מעוררת צמיחה מחודשת ושיער במראה טבעי ומלא.

ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

מהי השתלת שיער בתאי גזע?

השתלת שיער בתאי גזע מבוססת על שימוש ברקמות ובתאי גזע בריאים מגוף המטופל, החדרתם לקרקפת אשר מכילה תאי גזע חלשים ופגועים אשר מחלישים את זקיקי השיער וגורמים לנשירה ולהתקרחות, להתעוררות וחידוש של התאים, ולהנעה של מחזור צמיחת שיער מחודש באופן טבעי.

השיטות המסורתיות להשתלת שיער, מתבצעות באמצעות מספר טכניקות טיפול:

 • החדרה של תאי עור המכילים זקיקי שיער לתת העור של המטופל באזור ההתקרחות במטרה להביא לצמיחתם. שיטה זו מספקת פתרון חלקי שכן תאי העור נלקחים מאזורים שונים בגוף, בהם הצמיחה דלילה ואיטית באופן טבעי ביחס לשיער הראש, מה שיוצר צמיחה דלילה ומועטה.
 • השתלה בשיטת השערה המותאמת בעיקרה לגברים הסובלים מהתקרחות מקומית באזורים שונים בראש, תוך מיצוי השיער הקיים ושילוב החדרה של פיגמנט תת עורי בגוון השיער הטבעי למראה משלים. מדובר בשיטה העושה שימוש בטכניקת הטבעת קעקוע כחלופה למראה שיער ומתאימה להשלמת שיער ולמראה שיער קצוץ בלבד.
 • השתלת שיער באמצעות פלזמה– טיפול לשיקום צמיחת השיער באופן טבעי המבוסס על החדרת פלזמה עשירה בטסיות אשר מופקת מן הדם של המטופל ועוברת תהליך מיצוי וסנתוז, לצורך הזנה מועשרת של זקיקי השיער החלשים, שיקום שלהם וגירוי לצמיחת השיער מחדש.

בשונה מן הללו הליך השתלת שיער בתאי גזע מספק פתרון טבעי, שיקום התאים הפגועים בקרקפת וחידוש שלהם, והתחדשות של צמיחת השיער בצורה צפופה ובריאה יותר.

מהם תאי הגזע וכיצד הם משפיעים על צמיחת השיער

תאי גזע הם תאים ייחודיים בגוף אשר מתמיינים לסוגי רקמות ומשמשים כאבני הבניה והיסודות לרקמות ולאיברי הגוף. תאי הגזע משמרים את ה DNA הייחודי לכל אדם, ומהווים מקור להתחדשות הרקמות במקרה של פגיעה בהן.


בתוך מבנה זקיק השערה מצויים תאי גזע אשר מתמיינים ומתחלקים לסוגי תאים שונים באופן דינמי ומייצרים התחדשות של זקיקי השיער, חיזוק שלהם ואחראים על צמיחה בריאה של השיער. פגיעה בתאי הגזע ובתפקודם עשויה להתרחש כתוצאה מהזדקנות העור, ממטען גנטי או מנתונים סביבתיים, מה שיגרום להיחלשות זקיק השערה ולהאטה של הצמיחה הטבעית.

תהליך השתלת שיער בתאי גזע

הליך ההשתלה מתבצע במספר שלבים:

 • אבחון מצב הקרקפת והיקף ההתקרחות, תשאול רפואי ובחינת התאמה לטיפול.
 • נטילת דגימה של רקמה בריאה המכילה תאי גזע מגוף המטופל, לרוב מאזור המתאפיין בריבוי כלי דם ואספקת דם טובה, דוגמת: העורף, בין אזור הקרקפת לקו האוזן.
 • עיבוד, טיהור ומיצוי של תאי הגזע בהליך סנתוז רפואי מתקדם בקפסולה ייעודית, להפקת אלפי מיקרו שתלים מועשרים ובריאים.
 • הזרקה והחדרת התאים הבריאים והמועשרים לאזורים בהם קיימת הידלדלות שיער בקרקפת, להנעה של מחזור צמיחת השיער ולשיקום זקיקי השיער המוחלשים.

בחיפוש אחר טיפולי השתלת שיער בתאי גזע ניתן למצוא מספר שמות מותגים כמו  Reginera או MediGraft – חשוב לדעת כי מדובר בטיפולים זהים המבוססים על אותה טכנולוגיה והשמות האמורים מייצגים שמות מסחריים של החברות היצרניות של מכשירי הטיפול.

הנחיות לפני ואחרי טיפול השתלת שיער באמצעות תאי גזע

 1. הליך השתלת שיער בתאי גזע אינו מצריך מן המטופלים הכנות מקדימות או היערכות.
 2. ההליך מתבצע בקליניקה רפואית על ידי רופא מוסמך.
 3. ההשתלה מתבצעת במפגש טיפולי אחד ללא צורך בחזרה ובסדרות טיפולים.
 4. לאחר ההשתלה מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית למספר ימים, כאמצעי זהירות מחבטות ונפילות באזור ההשתלה.
 5. אין להיחשף למי ים או מי בריכה למשך שבוע ימים.
 6. אין לצבוע את השיער למשך חודש ימים ממועד ההשתלה.

משך זמן ההחלמה לאחר טיפול בהתקרחות בתאי גזע

השתלת שיער בתאי גזע מתבצעת בהרדמה מקומית בלבד ואינה כרוכה בתהליך החלמה או דורשת זמן החלמה ממושך. ניתן לחזור לשגרת החיים באופן מידי.

כל היתרונות של השתלת שיער תאי גזע

השתלת שיער באמצעות תאי גזע טומנת בחובה יתרונות רבים:

 • התאמה למגוון סוגי מטופלים ובעיות התקרחות.
 • שיקום טבעי לבריאות הקרקפת.
 • מראה שיער טבעי ובריא, מבוסס על צמיחה טבעית
 • הליך טיפולי נגיש, מהיר ובטוח
 • התערבות כירורגית מינימלית, ללא כאב וללא צלקות ותפרים
 • מיעוט סיכונים ואחוזי הצלחה ושיפור גבוהים
 • ניתן ואף מומלץ במקרים רבים לשלב את השתלת תאי הגזע עם טיפולים נוספים דוגמת: השתלת טסיות פלזמה, טיפולי מזותרפיה והזנת עור הקרקפת ברכיבים משקמים, חומצה היאלורונית, פפטידים וחומצות אמינו ורכיבים נוספים, לייעול התהליך ושיפור אחוזי ההצלחה והתוצאה הסופית.

חסרונות הטיפול וסיכונים

טיפולי השתלת שיער בתאי גזע אינם כרוכים בסיכונים מהותיים, לא קיים חשש לדחייה או תגובה אלרגנית, מאחר והוא מבוסס על השתלת תאים מגוף המטופל עצמו. יחד עם זאת, קיים סיכון להיווצרות של זיהום בשל החדירה התת עורית, במקרה של טיפול שאינו מבוצע תחת תנאי סטריליזציה מוקפדים, הן בהליך הסרת התאים, הסנתוז ומיצוי החומרים מתוכם, והן בתהליך ההזרקה.

חסרונות נוספים של הטיפול:

 • מתאים למקרים של דלילות שיער והתקרחות קלה עד דרגה 3 בלבד.
 • אינו מספק תוצאות מידיות ונדרשים בין 3-6 חודשים לתוצאות הניכרות לעין.
 • אחוז השיפור עשוי להשתנות בין מטופלים, בהתאם לאיכות תאי הגזע, למבנה ובריאות זקיק השערה ולמאפיינים אחרים.
 • עלות הטיפול אינה מבוטלת ואינה מתאימה לכל כיס.

למי יתאים טיפול השתלת שיער בתאי גזע

הטיפול מתאים לנשים ולגברים, לרוב בעשור השלישי בחיים ויותר, בעלי דלילות שיער והתקרחות קלה (התקרחות אנדרוגנית). הטיפול מיועד בעיקרו לאובדן שיער דיפוזי (מפוזר), התקרחות מקומית, שיער דק בעל נטייה לנשירה בקצב מוגבר העולה על קצב צמיחת השיער הטבעי.

הטיפול אינו מתאים לבעלי מחלת עור כרונית או מחלת עור מקומית המתפרצת באזור הקרקפת. במקרה של הופעת מחלת עור על גב הקרקפת יש לטפל במחלה הפעילה בטרם ניתן יהיה לבחון את היתכנות הטיפול ויעילותו הצפויה.

טיפולי השתלת שיער בתאי גזע מתבצעים על ידי רופא מוסמך ומומחה בלבד, במרפאות פרטיות המחזיקות בטכנולוגיה ובציוד הנדרש, בתנאי סטריליות מוקפדים ותחת השגחה רפואית וליווי מתחילת התהליך ולאחריו.

קיימת חשיבות להתייעצות עם רופא מומחה בענף הרפואה האסתטית המתמחה בטיפולים סוג זה, אשר ידע לכוון, להמליץ על טיפול זה או אחר, שילוב הטיפול עם טכנולוגיות טיפול נוספות, בהתאמה למצב המטופל ולצרכיו.

תוצאות טיפול תאי גזע למניעת התקרחות, תחזוקה ועמידות

כאמור לעיל, ניתן לצפות לתוצאות ראשוניות ולתחילתה של צמיחה משופרת לאחר כ 3-6 חודשים ממועד הטיפול. לאחר סימני הצמיחה הראשונית נפח השיער יתעבה בהדרגה, ועשוי להימשך כשנה ויותר. אחוזי השיפור נעים בין 40%-80% שיפור בצפיפות ובהיקף צמיחת השיער הטבעית.

הטיפול לרוב אינו מצריך תחזוקה ייחודית, אולם מומלץ לאמץ אורח חיים בריא, תזונה, טיפוח והזנת השיער, במטרה לחזק את זקיקי השיער הטבעי ולשמר את איכות תאי הגזע. לרוב לא נדרשת חזרה על הטיפול, אולם ייתכנו מקרים בהם ההשתלה בוצעה בגיל צעיר שאיכות תאי הגזע נשחקה וניתן יהיה לשפר את הצמיחה בשנית בגיל מבוגר יותר.

כמה עולה טיפול השתלת שיער באמצעות תאי גזע?

עלות הטיפול משתנה בהתאם למצב הקרקפת, צפיפות השיער והיקף ההתקרחות, וכן בהתאם לניסיון ולמוניטין המקצועי של הרופא המטפל. טווח העלויות הממוצע בישראל: 7,000-10,000 ₪. 
*המחיר עשוי להשתנות – לקבלת הצעת מחיר עדכנית, נא לפנות למרפאה. 

שאלות נפוצות:

תאי הגזע משפרים את רמת החוזק ובריאות זקיקי השיער ומזינים אותם לצורך עידוד צמיחה שהואטה בצורה ניכרת ואף נעצרה. הטיפול מתאים להידללות שיער והתקרחות קלה ולא כמענה להתקרחות אורגנית מלאה.

טיפולי PRP מבוססים על הזרקת פלזמה- תאי דם אשר משחררים חלבוני גדילה שגורמים להתעבות השיער ולזירוז של הצמיחה. מדובר בטיפול בעל יעילות מוכחת, אולם זמן העמידות שלו מוגבל לחודשים ספורים בלבד, ביחס להזרקת תאי גזע המציעה עמידות מתמשכת למספר שנים. קיימת אפשרות לשילוב בין שני סוגי הטיפולים- במטרה לזרז את תהליך הקליטה של תאי הגזע ולקבלת תוצאה אפקטיבית ואופטימלית.

ד"ר זאב צילקר, רופא מומחה לאסתטיקה רפואית בעל קליניקה טיפולית מתקדמת וחדשנית ברמת אביב, מבצע טיפולי השתלת שיער בתאי גזע ומביא למטופליו, נשים וגברים, את מיטב הטכנולוגיות ושיטות הטיפול החדשניות בענף, ביד מקצועית ומנוסה, בליווי אישי, ובהתאמה לאישית לכל צורך.

ד"ר זאב צילקר, רופא בכיר ומייסד מרפאות ד"ר צילקר- אסתטיקה רפואית, מבצע מגוון טיפולי פנים מתקדמים, מילוי וטשטוש קמטים, מתיחת עור פנים ללא ניתוח, וטיפולים נוספים, באמצעות טכניקת הזרקות ייעודית ועדינה במיוחד, בעבודת יד מקצועית וממוקדת ותוך הגעה לתוצאות מעולות.