טיפול בסנטר כפול

סנטר כפול הוא כינוי להצטברות שומן ו/או עודפי עור תחת הסנטר, המשווים מראה נפול ומבוגר ומדגיש עודף משקל, לצד טשטוש תווי הפנים הטבעיים והמחוטבים. סנטר כפול עשוי להיווצר בגיל צעיר, אולם במקרים רבים הוא וצר של הגיל כתוצאה מאלמנטים והשפעות של תהליך ההתבגרות על עור הפנים.

הסיבות להיווצרות סנטר כפול

סנטר כפול עשוי להיווצר כתוצאה ממגוון סיבות, ולרוב יהווה שילוב בין מספר סיבות:

  • שינויים קיצוניים במשקל הגוף– הפחתה במשקל הגוף עשיה להביא להיווצרות עור עודף תחת הסנטר השמוט כלפי מטה, בעוד שהשמנה עשויה להביא להצטברות שומנית ועיבוי האזור שסביב הסנטר ותחיו וליצור מראה של סנטר כפול.
  • התרופפות השריר– רפיון של שרירי הפנים הגורם לאובדן המוצקות הטבעית של העור ולצניחה שלו מטה.
  • שינויים הורמונליים– שינויים הורמונליים בגוף דוגמת היריון ולידה או שינויים הורמונליים כתוצאה מנטילת תרופות עשויים להשפיע על מרקם העור והמוצקות שלו, לרבות יצירת נפח עודף ומיותר באזור הסנטר.
  • גנטיקה– בנוסף לכל הללו, גנטיקה תמיד תהווה מקור לאשמה, ובמקרים רבים המטען הגנטי הוא שאחראי לסנטר הרפוי ולהצטברות השומן העודף באזור.

טיפול בסנטר כפול

פתרונות מתקדמים, טכנולוגיות חדישות ופיתוח חומרים הנספגים היטב בעור הפנים ומשפיעים על המוצקות והגמישות שלו- מאפשרים כיום ביצוע מגוון טיפולים, לרבות פיסול פנים מחדש, בניית קו הלסת וטיפולי שאיבת שומן מהסנטר בהליך שאינו פולשני. טיפול בסנטר כפול ניתן ליישום באמצעות מספר שיטות, כאשר הפופולריות שבהן מאפשרות שאיבת שומן בלייזר, או לחילופין טיפול באמצעות הזרקת חומר מילוי- חומצה היאלורונית לצורך פיסול הסנטר ובנייתו מחדש.

שאיבת שומן מהסנטר בטכנולוגיית הלייזר

שאיבת שומן מהסנטר באמצעות לייזר באה להחליף את ההליך המסורתי שכלל שאיבת שומן בהליך כירורגי ופולשני, באמצעות ניצול של טכנולוגיית הלייזר ויתרונותיה. במסגרת ההליך מתבצעת חדירה של צינורית קנולה דקיקה בראשה ראש קרן לייזר אל אזור השומן העודף, כאשר הלייזר מבצע חימום מבוקר של רקמות השומן התת עוריות והמסה של השומן, ובאמצעות הצינורית מתבצעת שאיבה של השומן העודף המומס, אל תוך מכשיר ייחודי.

מלבד המסת השומן ושאיבה שלו, ההליך מביא להריסה ולסילוק של תאי עור פגועים, לעידוד ייצור האלסטין והקולגן בעור, למתיחה טבעית ולשיקום מרקם העור. שאיבת שומן מהסנטר המתבצעת בלייזר היא בבחינת הליך טיפולי בטוח ליישום, מתאים לטיפול בסנטר כפול שנוצר כתוצאה מהצטברות עודפי שומן בסנטר, שומן עיקש שאינו נעלם בהליכי דיאטה ואורח חיים בריא, ומסייע במיצוק העור ובמתיחה שלו כלפי מעלה.

שאיבת שומן בלייזר

טיפול בסנטר כפול באמצעות חומצה היאלורונית

עור רפוי וחוסר מוצקות בסנטר, כמו גם קפלים וקמטים הנוצרים בין השפה התחתונה לסנטר, ניתנים לטיפול באמצעות פיסול וחיטוב הסנטר וקו הלסת באמצעות הזרקה נקודתית של חומצה היאלורונית. חומצה היאלורונית מסייעת במיצוק והרמת העור, מביאה לשחזור הנפח הטבעי של העור ובהשבת הלחות הטבעית. טיפול בסנטר ובקו הלסת באמצעות חומצה היאלורונית מתאים לפיסול סנטר כפול שנוצר כתוצאה מצניחה טבעית של העור, מהיווצרות קמטים ומאובדן המוצקות הטבעית של עור הפנים.

טיפול בסנטר כפול באמצעות המסת שומן

באמצעות זריקה מיוחדת ומיועדת להמס את השומן העודף מתחת לסנטר, הידוע כ"סנטר כפול", ולהפחית אותו משמעותית ואף להעלימו לגמרי.
הטיפול מתבצע במפגשים בני עשרים דקות עד חצי שעה, בהם החומר מוזרק ישירות מתחת לסנטר – האזור לטיפול. תדירות המפגשים היא אחת ל 7-10 ימים, הטיפול כולו נע בין שניים לשישה מפגשים – כלומר פרק זמן של עד 1-2 חודשים. תוצאות נראות לעין לאחר 2-4 טיפולים. לפני תחילת הטיפול יש לעבור שלב התייעצות עם רופא על מנת לקבוע האם הטיפול נדרש ואפשרי. הרופא ייאמוד את כמות השומן העודף ואת פיזורו ויערוך התאמת ציפיות של טיפול ותוצאה עם הפציינט. עוד חשוב לדעת כאשר החומר מוזרק לתת עור נהרסת המעטפת החיצונית של תאי השומן והם עוברים תהליך בלתי הפיך של הריסה. תאי שומן אינם מתחלקים ומספרם נקבע בלידה כך שהתוצאה נשמרת גם לאחר 5 שנים ואין צורך לחזור על הט

ההליכים האמורים נחשבים להליכים טיפוליים בטוחים במיוחד ובעלי אחוזי הצלחה גבוהים, כאשר נדרש רופא מיומן ובעל ניסיון הן באבחון הבעיה והגורמים לה והן בקביעת טכניקת טיפול בהתאמה אישית לכל מטופל, ויישום שלה ביד מיומנת.

ד"ר זאב צילקר, רופא מומחה ובעל ניסיון רב שנים, עומד לרשות מטופלים ומטופלות בכל גיל, תוך הבנה עמוקה של חשיבות הטיפולים האסתטיים למראה צעיר, טבעי ובריא ולביטחון העצמי של המטופלים, ובאמצעות מגוון כלים מקצועיים, טכנולוגיות מתקדמות, עדכנות מקצועית ושימוש בחומרי הזרקה מוכרים ומורשים בלבד.

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם

טיפולים נוספים 

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
מידע מקצועי

סקולפטרה

חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית, המציג

אולידיה
מידע מקצועי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
מידע מקצועי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן