הזרקת בוטוקס במצח

טיפולי אסתטיקה נועדו בראש ובראשונה להעלים סימני התבגרות שעשויים לפגוע בביטחון העצמי. לאורך השנים ניתן לראות איך טיפולי בוטוקס קיבלו מקום של כבוד והפכו להיות מאוד פופולריים. אך לפני שאתם מתחילים לבצע טיפול בוטוקס במצח, ישנה אינפורמציה שאתם מוכרחים להכיר אותה. כך תביאו את עצמכם לטיפול בידיעה כי הוא הטיפול שיעלים את הקמטים ויחזיר לכם את המראה הצעיר. לכל בחירה שתעשו יש יתרונות מצד אחד, וחסרונות מהצד השני. כאשר בוחרים שיטת טיפול מוטב להכיר גם את היתרונות אך גם את החסרונות. רוצים להעלים את הקמטים לתמיד? פנו עוד היום למרפאתו של ד"ר צילקר זאב, רופא מוסמך עם ניסיון עשיר במיוחד.

מדוע מופיעים קמטים במצח?

קמטים במצח מופיעים בשל שני גורמים עיקריים:

 • הזדקנות: עם הגיל, עור הפנים מאבד מאלסטיות שלו, והופך להיות פחות גמיש. כתוצאה מכך, שרירי הפנים מתקשים להחזיר את העור למצבו המקורי לאחר שהם מתכווצים.
 • תנועות פנים חוזרות ונשנות, המצח הוא אחד מהאזורים שבהם מופיעים הכי הרבה קמטים. מה גורם דווקא לאזור הזה להיות בעל סיכויים גבוהים להיווצרות קמטים? המצח הוא אזור מאוד דינמי בפנים, כאשר הוא זז כמעט בכל הבעה שלנו. אנו מזיזים את אזור הפנים למעלה מ-10,000 פעמים ביום. מהסיבה הזאת דווקא באזור המצח שזז לא מעט בכל יום נוצרים קמטים. יש כאלה שמסיבות גנטיות יכולים לראות את הקמטים כבר מגיל צעיר.
 • סיבות נוספות שעשויות להשפיע על הופעת קמטים במצח הם: חשיפה לאור השמה, עישון, חוסר בלחות בעור וגנטיקה. 

 

טיפול בוטוקס במצח נועד על מנת להעלים את אותם קמטים ולהחזיר את המראה המושלם.

למי מתאים לעשות בוטוקס במצח?

טיפולי בוטוקס מיועדים עבור אנשים בכל הגילאים, אך שכיחים מאוד אצל אנשים בגיל 40-50. אנשים שמתחילים להיווצר אצלם קמטים קלים, והם רוצים למנוע מהמצב להחמיר. במקרה שבו כמות הקמטים היא משמעותית, לא מן הנמנע כי יהיה צורך לבצע ניתוח מתיחת פנים. חשוב להדגיש כי גם אנשים מתחת לגיל 40 יכולים לבצע בוטוקס באזור המצח. אם אינכם בטוחים האם הטיפול רלוונטי עבורכם, תוכלו להתייעץ עם ד"ר צילקר זאב על מנת לקבל אבחנה מדויקת. אבחנה שתינתן לכם בדיוק על פי המצב שבו אתם נמצאים.

תהליך טיפול הזרקת בוטוקס באזור המצח

 • לפני הטיפול תיקבע למטופל פגישה ראשונית עם הרופא. במהלך הפגישה הרופא יסביר למטופל על שיטת הטיפול ויבחן את מצב הקמטים. הרופא ינסה להבין מהמטופל מהן שאיפותיו וכיצד הוא ירצה להיראות לאחר הטיפול. הפגישה הזאת היא קריטית על מנת שיהיה תיאום מלא בין המטופל לבין הרופא שמבצע את ההזרקה.
 • הטיפול עצמו מתבצע במהירות, ויש כאלה שאומרים כי הם כמעט ולא מרגישים אותו. במהלך הטיפול המטופל מקבל זריקות במספר אזורים שונים באזור המצח. האזורים המוזרקים נקבעים בהתאם לכמות הקמטים. יכול להיות אזורים שבהם יהיו מספר רב של זריקות ואזורים שבהם לא צריך לגעת. זוהי הסיבה כי טיפול בוטוקס במצח עושים אצל רופא מומחה.
 • לאחר סיום הטיפול, המטופל יכול להישאר לנוח בקליניקה זמן מה עד אשר הוא ירגיש טוב יותר. לאחר מכן הוא משוחרר לדרכו, מבלי שהוא יצטרך לשנות את סדר היום. הטיפול עצמו לא לוקח הרבה זמן, אפקט הזרקת בוטוקס יראה רק לאחר שבעה עד עשרה ימים. בים  הראשון לאחר טיפול בבוטוקס להימנע משכיבה על בטן בלילה הראשון. סאונה או מקלחת חמה 24 שעות לאחר הטיפול ולהימנע ממאמץ גופני ( ספורט או התעמלות שבוע ימים). 

האם הבוטוקס מעלים את כל הקמטים?

את התוצאות ההתחלתיות של בוטוקס במצח ניתן לראות מיד לאחר הטיפול. כעבור שלושה ימים תוכלו לראות כבר תוצאות מרשימות מאוד. ניתן להגיד כמעט באופן חד משמעי כי הטיפול יכול להעלים את כל סוגי הקמטים. התוצאות עצמן יכולות להישמר במשך מספר חודשים עד שנה. לאחר מכן יהיה עליכם לגשת אל הרופא פעם נוספת על מנת לבצע את הטיפול שוב. בכל פעם שנדמה לכם כי הקמטים חוזרים, תוכלו לפנות אל ד"ר צילקר זאב. מה שבטוח הוא שבכל פעם מחדש תהיו מופתעים מהתוצאות המעולות. 

בוטוקס במצח לפני ואחרי

האם הזרקת בוטוקס במצח כואבת?

לא מעט גברים ונשים נמנעים מלבצע את ההליך הספציפי הזה בגלל החשש מכאבים במהלכו. חשוב להדגיש כי טיפולי אסתטיקה ברובם הם אינם כואבים. גם אם הזריקה עצמה היא כואבת, מדובר על עניין של מספר שניות בלבד. הכאב בזמן ההזרקה הינו מינימלי, ע"מ להקל על הלקוח ולמען נוחיותו, באפשרות הרופא המטפל להשתמש באלחוש מקומי. לאחר ביצוע הזריקה אינכם אמורים לחוות כאב כזה או אחר, ותוכלו לחזור לשגרת החיים הרגילה באופן מידיי. המשמעות היא שכל מי שלא מבצע את הטיפול רק בגלל החשש מכאבים שונים מפסיד. ניתן גם לאלחש את האזור שבו מתבצעת הזריקה ולהפחית את עוצמת הכאב. 

אחרי כמה זמן רואים תוצאות בטיפול בוטוקס במצח?

התוצאות הראשונות של טיפול בוטוקס במצח מתחילות להופיע בדרך כלל תוך מספר ימים לאחר ההזרקה, אך מלוא האפקט מתקבל לאחר כ-10 ימים. לאחר טיפול בוטוקס, השרירים המכווצים במצח יהיו רפויים יותר, מה שיביא להפחתת קמטים וחיזוק מראה העור.

השפעת הטיפול בבוטוקס נמשכת בדרך כלל בין 3 ל-6 חודשים. לאחר שהחומר המוזרק מתפוגג, השרירים חוזרים להתכווץ באופן מלא, וקמטים עשויים להופיע שוב. כדי לשמור על התוצאות, מומלץ לחזור על הטיפול כל 4-6 חודשים. חשוב לציין כי תוצאות הטיפול בבוטוקס עשויות להשתנות מאדם לאדם

אילו תופעות לוואי יש לאחר טיפול בוטוקס במצח?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של טיפול בוטוקס במצח הן:

 • נפיחות קלה באזור ההזרקה היא תופעת לוואי שכיחה של טיפול בוטוקס, ועשויה להימשך עד יום או יומיים.
 • כאב או אי נוחות באזור ההזרקה הם גם תופעות לוואי שכיחות, ועשויים להימשך עד מספר שעות לאחר הטיפול.
 • שטפי דם באזור ההזרקה הם תופעת לוואי נדירה יותר, ועשויים להימשך עד מספר שבועות.
 • ירידה קלה בתנועתיות הפנים, כגון הרמת הגבות או מצמוץ, היא תופעת לוואי נדירה יותר, ועשויה להימשך עד מספר שבועות.

 

תופעות לוואי נדירות יותר של טיפול בוטוקס במצח כוללות:

 • תגובה אלרגית לבוטוקס היא תופעת לוואי נדירה ביותר, אך היא יכולה להיות חמורה. תסמיני תגובה אלרגית כוללים: נפיחות, פריחה, קוצר נשימה, וקוצר נשימה.
 • דלקת באזור ההזרקה היא תופעת לוואי נדירה יותר, ועשויה להימשך עד מספר שבועות.
 • זיהום באזור ההזרקה הוא תופעת לוואי נדירה ביותר, ועשויה לגרום לכאב, נפיחות, אדמומיות, וחום.

 

חשוב לציין כי תופעות הלוואי של טיפול בוטוקס הן בדרך כלל קלות וחולפות מעצמן לאחר מספר ימים או שבועות. אם הינכם חווים תופעות לוואי חמורות לאחר טיפול בוטוקס, עליכם לפנות לרופא המטפל.

זקוקים לייעוץ לפני טיפול בוטוקס במצח? צרו עם ד"ר זאב צילקר קשר

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם

מידע נוסף

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
מידע מקצועי

סקולפטרה

חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית, המציג

אולידיה
מידע מקצועי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
מידע מקצועי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן