חסרונות ויתרונות לפיסול אף

לא פעם חשבתם לעצמכם כי הגיע הזמן לעשות ניתוח אף? ככל הנראה הרצון להימנע מניתוח אף מגיע בעיקר בגלל שמדובר על הליך כירורגי לא נעים, הליך שההחלמה שלו יכולה לקחת זמן רב. אך מי אמר שאתם צריכים להישאר במצב שבו אתם לא מרוצים מהמראה החיצוני שלכם? יש דרך לתקן את הפגמים השונים באף גם ללא התערבות כירורגית. הפתרון המומלץ הוא פיסול אף ללא ניתוח, אפשרות שיכולה להחזיר לכם את הביטחון העצמי שככל הנראה כבר הלך לאיבוד. אך לפני שאתם בוחרים באפשרות כזאת או אחרת, אנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הבא. במאמר זה אנו ננסה להסביר בדיוק למי מתאימה שיטת הטיפול הספציפית הזאת, מה היתרונות ומה החסרונות כך שלא תצטרכו לפתח תקוות שווא שעלולות להתברר כתקוות מוקדמות מידיי. אך החדשות הטובות הן שהשיטה הזאת בשורה התחתונה יכולה להתאים כמעט לכל אחד ולכל אחת מכם.

מה ההבדל בין ניתוח אף לבין פיסול אף?

אם זוהי הפעם הראשונה שיצא לכם לשמוע על האפשרות של פיסול אף ללא ניתוח, ככל הנראה אתם לא בהכרח מבינים את ההבדל בין הניתוח לבין הפיסול. על פניו לאדם שמגיע מבחוץ נדמה כי הפעולות הללו הן פעולות זהות, ואין באמת הבדל מהותי בניהן. אך כל מי שעבר את הפרוצדורה של פיסול אף, מבין כי מדובר על תהליך שהוא שונה בתכלית מאשר תהליך הניתוח. במהלך התהליך של פיסול אף מוזרקת חומצה היאלורונית בסמיכות בינונית לאזורים שונים באף. ההזרקה של החומצה ההיאלורונית היא זאת שמאפשר לאף לקבל צורה שונה מאשר הצורה העכשווית שלו. כך יהיה אפשר לקבל תוצאות מעולות כבר בסיום הטיפול, וכמובן שהפולשנות במהלך הטיפול היא פולשנות מינימאלית. 

למי יכולה להתאים האפשרות הזאת?

כמו שהאפשרות הזאת לא מתאימה לכולם, ולכן חשוב מאוד שתהיו בטוחים כי אתם נמנים מבין אותם האנשים שהיא רלוונטית עבורם. בכל זאת מדובר על הליך טיפולי מסוים, ולא תרצו להתחיל אותו מבלי שאתם תהיו בטוחים כי מדובר על האפשרות הרלוונטית ביותר עבורכם. פיסול אף ללא ניתוח הוא פתרון מעולה, אך עדיין לא מדובר על פתרון שיהיה רלוונטי לכל אחד ולכל אחת מכם – יש כאלה שימצאו את עצמם במצב שבו הם יעדיפו לעשות ניתוח בכל מקרה.

 • האפשרות הזאת מתאימה לכל אותם המטופלים שחוששים לעשות ניתוח אף. בכל זאת ניתוח אף הוא ניתוח לכל דבר ועניין, ולכן ישנו את החשש הטבעי מעצם הביצוע שלו. לא מעט אנשים אינם עושים ניתוח אף רק מהסיבה הזאת, וכיום אותם אנשים יוכלו לבחור באפשרות של פיסול אף – אפשרות שתחזיר להם את הביטחון העצמי שהלך לאיבוד.

 • עוד קבוצה של אנשים שיכולה למצוא את עצמה בוחרת באפשרות של פיסול אף ללא ניתוח הם כל אותם האנשים שלא יכולים לחכות עד להחלמה. החלמה מניתוח אף יכולה לקחת מספר שבועות, ולחלק מהאנשים אין את הפריבילגיה להיעדר למשך תקופה כל כך ארוכה. אותם אנשים יוכלו ללכת על האפשרות של פיסול, מכיוון שזמן ההחלמה הוא מינימאלי

כמובן שלפני שתתחילו את התהליך, מוטב להתייעץ עם הרופא בכדי שיוכל לאפשר כי אתם נמצאים במצב שבו תוכלו להתחיל את ההליך. כך גם תוכלו להיות בטוחים כי התוצאות שיושגו יהיו תואמות לתוצאות שאותן הייתם רוצים להשיג מלכתחילה – ולא יהיו פערים כאלה או אחרים.

איזה פגמים שניתן לסדר באמצעות פיסול אף

 • צורה אי-סימטרית
 • שקעים, מטבלים, אף לא חלק.
 • פגם בקצה של האף, קצה אף שצנח עם הגיל
 • דבשת קטנה בחלק האחורי של האף או גב שטוח
 • שיקום לאחר פציעות, תיקון ליקויים שלאחר ניתוח
 • רפיון עור רופף

האם פיסול אף ללא ניתוח מחזיק לכל החיים?

בשונה מניתוח אף שהתוצאות שלו יהיו רלוונטיות לכל החיים, כאשר אנו מדברים על פיסול אף המצב הוא מעט שונה. מכיוון שפיסול אף מתבצע על ידי הזרקה של חומצה היאלורונית, התוצאות של התהליך הן תוצאות זמניות בלבד. לרוב התוצאות של הטיפול עשויות להישמר למשך שנה או שנתיים, ולאחר מכן יהיה עליכם לבצע את ההליך פעם נוספת בכדי להחזיר את המצב לקדמותו. אך יש בכך יתרון, אם אתם לא תהיו מרוצים מהתוצאה הראשונה של פיסול אף ללא ניתוח – תהיה אפשרות לתקן את התוצאות כבר על הפעם השנייה. כך שבסוף תוכלו לקבל את התוצאות המושלמות מבחינתכם, תוצאות שיאפשרו לכם להחזיר את הביטחון העצמי – ולהביא אתכם למצב שלא תצטרכו להתבייש באף שלכם

מטופלת לפני עיצוב ופיסול אף
פיסול אף - תוצאה אחרי פיסול אף ללא ניתוח

יתרונות

 1. הליך ללא הרדמה כללית–  הליכים לא כירורגיים דורשים בדרך כלל רק הרדמה מקומית או אף לא, מה שהופך אותם לבטוחים יותר ופחות מלחיצים עבור מטופלים שעשויים להיות מודאגים מהסיכונים של הרדמה כללית.
 2. הליך מהיר וזמן החלמה קצר– לעתים קרובות ניתן לבצע את ההליך תוך פחות משעה עם זמן החלמה מינימלי, מה שמאפשר למטופלים לחזור לפעילותם הרגילה במהירות.
 3. לא פולשני– מכיוון שהוא אינו כרוך בחיתוך, תפירה או עיצוב מחדש של עצם או סחוס, ישנם פחות סיכונים הקשורים לזיהום, צלקות או סיבוכים אחרים לאחר ניתוח.
 4. תוצאות זמניות– לאנשים שאינם בטוחים לגבי השינוי, פיסול אף לא ניתוחי מציע פתרון הפיך, שכן ההשפעות של חומרי המילוי נמשכים בדרך כלל בין 6 ל-18 חודשים.
 5. עלות- ניתוח אף לא ניתוחי הוא בדרך כלל זול יותר מהליך כירורגי.
 1. שינוי מוגבל– פיסול אף ללא ניתוח לא יכול להקטין את האף או לשנות את צורתו הבסיסית. עדיף לבצע שינויים קטנים כמו החלקת בליטות או הרמת קצה האף.
 2. תוצאות זמניות– עבור אנשים שרוצים שינוי קבוע, האופי הזמני של הליך זה עשוי להיות חיסרון. נדרשים טיפולי תחזוקה שוטפים כדי לשמור על התוצאות הרצויות.
 3. סיכון לסיבוכים – למרות שבדרך כלל בטוח, ישנם סיכונים מעורבים, כולל אפשרות של נזק לעור אם חומר המילוי מוזרק בצורה שטחית מדי, תגובות אלרגיות לחומר המילוי, או הזרקה לכלי דם שעלולה לגרום לסיבוכים שונים.
 4. דרוש מומחיות- ההליך צריך להיעשות על ידי מומחה בעל הכשרה גבוהה. אם מבוצעים בצורה שגויה, התוצאות עלולות להיות לא משביעות רצון או אפילו מזיקות.
 5. חוסר עקביות- מכיוון שהתוצאות תלויות במידה מסוימת בתגובת הגוף לחומר המילוי, ייתכן שהתוצאות לא יהיו צפויות או עקביות כמו בניתוח אף ניתוחי.

לפני שמחליטים על הליך רפואי כלשהו, חשוב להתייעץ עם רופא מומחה בעל ידע שיכול לדון בפירוט על הסיכונים והיתרונות הפוטנציאליים, בהתבסס על ההיסטוריה הרפואית הייחודית והמטרות האסתטיות שלך.

מידע נוסף

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
מידע מקצועי

סקולפטרה

חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית, המציג

אולידיה
מידע מקצועי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
מידע מקצועי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן