מזובוטוקס

Picture of ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים עמוקים, צניחת עור הפנים ואובדן של הגמישות והברק הטבעית. ענף הרפואה האסתטית מציג מגוון פתרונות שמיועדים להחזיר את מחוגי הזמן לאחור ולהשיב את הלחות, הגמישות הטבעית והברק לעור הפנים, באמצעות טכניקות טיפול חדשניות ותרכובות להזרקה תת עורית הכוללות חומרים פעילים מסוגים שונים. בעוד שחלק מן הטיפולים הללו עסקו בחידוש שכבת העור החיצונית, במניעת פעילות השרירים אשר יוצרים קמטים ובהזרקת חומרי מילוי, לחות והזנה לעור, טיפול מזובוטוקס הוא טיפול חדשני הנותן מענה משולב למספר צרכים גם יחד.

כניסתו של מזובוטוקס יצרה באזז בתעשיית היופי בשל תוצאותיו המבטיחות ואופיו הלא פולשני. עם טיפול מהפכני זה, אנשים יכולים כעת להשיג מראה צעיר ורענן יותר מבלי לעבור הליכים כירורגיים נרחבים. בסעיפים הבאים נעמיק בפרטים של טיפול פורץ דרך זה ונחקור את יתרונותיו הרבים.

מהו טיפול מזובוטוקס

טיפול מזובוטוקס הוא טיפול חדשני שנועד להצעיר את העור ולספק מענה למגוון צרכים וליקויים אסתטיים, החל מחידוש מרקם העור, הזנה שלו, מניעת היווצרות שרירי הבעה, טשטוש קמטים וקמטוטים והבהרת כתמי פיגמנטציה, הגברת הלחות הטבעית ועוד.

בשונה ממגוון טיפולים מוכרים דוגמת טיפולי פילינג רפואי, טיפולי הזרקת בוטוקס וטיפולי מזותרפיה, שמספקים לעתים מענה חלקי בהתאם לצורך ולליקוי נקודתי, טיפולי מזובוטוקס משלבים בין היתרונות של הטיפולים הללו, ומספקים מענה רחב וכולל להצערת עור הפנים ולטיפול במגוון ליקויים אסתטיים.

טיפולי מזובוטוקס משלבים בין טכניקת הזרקה ופציעה מבוקרת, להחדרת פורמולה ייחודית ועשירה במגוון חומרי הזנה ובריכוז נמוך של בוטוקס לעור, להשגת התוצאה הרצויה.

מה ההבדל בין הזרקת בוטוקס להזרקת מזובוטוקס?

בוטוקס הוא חומר מסוג חלבון רעלן משתק, כאשר הזרקה שלו מתבצעת סביב השרירים אשר נוטים לייצר קמטי הבעה, בחלק העליון של הפנים, סביב העיניים, בין הגבות ובמצח, וסביב הפה והשפתיים. הזרקת בוטוקס בשלב מוקדם תקפיא את פעילות השרירים ותמנע את היווצרות הקמטים הללו. במקרה של קמטים עמוקים שהתהוו לאורך זמן הזרקת בוטוקס תוכל למנוע את המשך ההעמקה של הקמטים, אולם לא תספק מענה לטיפול בקמטים הקיימים, שידרשו טיפול משלים באמצעות חומר מילוי. 

הזרקות באמצעות מזובוטוקס משלבות את היתרונות של מזותרפיה העוסקת בהזנת העור ובהתחדשות שלו, ושל חומר הבוטוקס והשפעתו על השרירים, באמצעות טכניקת טיפול מיקרו-הזרקות לשכבות העור העליונות ותוך חדירה ופציעה מבוקרת של העור. טכניקה זו מאפשרת פיזור רחב יותר של הבוטוקס והשפעה רחבה שלו על כלל אזורי הפנים, כמו גם שילוב בין הזנה של העור בחומרים עשירים בוויטמינים ולחות, ועידוד התחדשות העור באמצעות תהליך פילינג טבעי שנוצר כתוצאה מפעולת ההזרקה.

היתרון העיקרי של זריקות מזובוטוקס הוא יכולתן לספק תוצאות טבעיות למראה מבלי להקפיא לחלוטין את הבעות הפנים. טכניקה זו מכוונת לא רק לקמטים אלא גם לאזורים גדולים יותר, כגון הפחתת גודל הנקבוביות, בקרת ייצור שומן ואפילו הזעת פנים. הזרקות מזובוטוקס מציעות פתרון מקיף למראה צעיר, באמצעות שיפור מרקם העור, השבת הברק והגוון האחיד הטבעי שלו.

מהם היתרונות של הזרקת מזובוטוקס?

בין היתרונות שהופכים את טיפולי מזובוטוקס לפופולריים במיוחד:

 • טיפול בקמטוטי עור ובקמטים באמצעות הקטנת נקבוביות העור הגדולות והפתוחות.
 • הפרשת שומניות מופחתת, וירידה בהיקף ההזעה בפנים.
 • שיפור מרקם וגוון העור, טשטוש והעלמת כתמי פיגמנטציה.
 • מפחית את פעילות השרירים היוצרים קמטי הבעה אולם לא מקפיא את ההבעה כליל ומשמר מראה טבעי.
 • ממריץ את ייצור הקולגן והתחדשות העור להמשך טיפול ושיפור טבעי.
 • הליך פשוט ליישום, בטוח ונגיש.
 • מתאים למגוון סוגי מטופלים, ליקויים, טווח גילאים נרחב, לנשים ולגברים.

כיצד מתבצע הליך מזובוטוקס וכמה זמן נמשך הטיפול?

טיפול מזובוטוקס מתבצע בתהליך רפואי, קפדני ותחת סטריליות מוחלטת. שלבי התהליך:

 1. אבחון והתייעצות להתאמת הטיפול. תשאול רפואי, בדיקת רופא והמלצות.
 2. בהתאם להמלצה על טיפולי מזובוטוקס, תיקבע גם סדרת טיפולים במינון ובהיקף המתאים לתוצאה אופטימלית.
 3. המפגש הטיפולי – במפגש הטיפולי יבצע הרופא הכנה של הפנים לטיפול, באמצעות פעולת ניקוי וחיטוי, ומריחה של חומר אלחוש מקומי.
 4. החדרת החומרים הפעילים לעור באמצעות מכשיר ייחודי, דמוי עט, בעל ראש מסתובב המכיל מספר רב של מחטים דקיקות וחלולות, ליצירת תנועה סיבובית מהירה על גבי משטח העור, פציעה מבוקרת שלו והחדרת החומרים הפעילים לעור.
 5. מריחת קרם מרגיע או ג'ל, לקירור העור, להרגעה ולהפחתת אדמומיות.
 6. מנוחה קצרה במרפאה לצורך בקרה ושחרור המטופל/ת.

ההליך עשוי להימשך כ-30-45 דקות למפגש טיפולי.

האם נדרשות הכנות ייחודיות של המטופל/ת בטרם הטיפול?

ככלל, לא נדרשות הכנות מוקדמות לטיפול, יחד עם זאת בפגישת האבחון והייעוץ ייתכן וימסרו הנחיות כאלה, במקרים חריגים, דוגמת הפסקת טיפול תרופתי לדילול דם, הימנעות מאלכוהול ומעישון ביממה שקודמת לטיפול ואי הגעה במקרה של מחלת עור או מחלה ויראלית אחרת.

מהי עמידות טיפולי מזובוטוקס?

עמידות הטיפול יכולה להשתנות בהתאם למספר גורמים. בניהם מצב העור, הרגלים אישיים ושגרת טיפוח והגנה על העור. ככלל, ניתן להעריך שהטיפול מיועד לספק מענה לתקופה בת 4-5 חודשים, כאשר לאחריה יידרש חידוש והזרקה חוזרת.

עלות טיפולי מזובוטוקס

עלות הטיפול נקבעת על ידי הרופא/המרפאה, בהתאם למספר גורמים בניהם אזורי הטיפול וכמות החומר הנדרשת, כמות המפגשים הטיפוליים, הניסיון והמוניטין המקצועי, טכנולוגיות קיימות במרפאה ושיקולים נוספים. טיפולים אלו משויכים לענף האסתטיקה הרפואית, המתנהל בשוק פרטי ללא פיקוח על מחירים, אולם ניתן להעריך כי מדובר בטווח בן 700-1200 ₪ לטיפול יחיד

האם הטיפול במזובוטוקס כואב?

הטיפול עשוי להיות כרוך ברגישות מקומית וכאב, בהתאם להיקף שטח הטיפול ולרגישות המטופלים, יחליט הרופא המטפל על שימוש בהרדמה מקומית למניעת הכאב, או שימוש בחומרי אלחוש בלבד.

ד"ר זאב צילקר הוא רופא בכיר ומוכר בתחום האסתטיקה הרפואית, ומציע למטופליו מגוון טיפולים מתקדמים, תוך שימוש בטכנולוגיות המובילות בענף ובחומרי הזרקה איכותיים, מורשים ועמידים. ד"ר צילקר מלווה באופן אישי כל הליך טיפולי משלב הייעוץ ועד לשלב היישום בפועל, לרבות מעקב וביקורת, להשגת התוצאה המיטבית, בבטחה ולשביעות רצון מלאה של מטופלות ומטופלי המרפאה.

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
חומרי מילוי

סקולפטרה

סקולפטרה חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית,

אולידיה
חומרי מילוי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

דילוג לתוכן