Picture of ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

מילוי קמטים בין הגבות

הקמט הנחרץ לאורך השנים בין הגבות הוא תוצר של שימוש בשרירי הפנים, יצירת הבעות הפנים וכמובן גיל, כאשר לאורך הזמן הקמט נחרץ בהדרגה עד להעמקה ושינוי המראה. קמטים בין הגבות יוצרים מראה כועס ולא נינוח ונוטים להעמיק לאורך השנים.

כיצד ניתן לטפל בקמט בין הגבות

הטיפול בקמט בין הגבות ובקמטי הבעה בכלל יכול להתבצע בשתי דרכים עיקריות, כאשר האחת עוסקת במניעה והשנייה בטיפול.

הזרקת בוטוקס בין הגבות

הזרקת בוטוקס היא בין הטיפולים הנפוצים היעילים בטיפול בקמטי הבעה, אשר נוצרים בעיקרם בשליש העליון של הפנים: במצח, סביב העיניים ובין הגבות.
בוטוקס הוא חלבון רעלן אשר מביא לשיתוק עדין של שרירי הפנים, ולמעשה מונע את יצירת הבעות הפנים אשר מביאות להעמקת הקמטים. הזרקה קבועה של בוטוקס במינון מתאים באזורי קמטי ההבעה, ובפרט בין הגבות, תביא לטשטוש ולהחלקה טבעית של הקמט, ללא מילוי, ולא תאפשר את המשך ההעמקה שלו בעור הפנים.

הזרקת חומצה היאלורונית בין הגבות

חומצה היאלורונית היא חומר מילוי אשר מיוצר באופן טבעי על ידי הגוף, אולם לאורך השנים קצב הייצור שלו פוחת, מה שמביא להזדקנות העור. החומצה ההיאלורונית אחראית על גמישות העור, מעניקה לו נפח ומוצקות טבעית ומרקם חלק ומלא ברק. הזרקת חומצה היאלורונית לקמט העמוק שנחרץ בין הגבות תביא לטשטוש שלו ולהחלקה מוחלטת שלו ולהעלמת קמטים וקמטוטים באזור כולו.

לפני טיפול שטטוש קמטים עם בוטוקס
אחרי טיפול העלמת קמטים עם בוטוקס

בוטוקס או חומצה היאלורונית- מה עדיף?

נשים רבות מתעניינות מהי שיטת הטיפול הטובה ביותר לביצוע מילוי קמטים בין הגבות- בוטוקס או חומצה היאלורונית. התשובה טמונה בשלב בו מטופל הקמט ובעומקו של הקמט בין הגבות. כאשר הטיפול בקמט בין הגבות נעשה בקירוב להיווצרות שלו, לרוב טיפול באמצעות בוטוקס יספק את המענה האופטימלי. הבוטוקס ייצור מתיחה טבעית והחלקה של הקמט, וכן מונע את ההבעות אשר אחראיות להעמקה שלו. כאשר הקמט נחרץ עמוק לאורך שנים, לעתים הטיפול בבוטוקס לא יהיה מספק ויידרש מילוי שלו באמצעות חומצה היאלורונית.

במקרים כאלה הפתרון הטוב ביותר יהיה שילוב בין החומרים: הזרקת חומצה היאלורונית למילוי הקמט בין הגבות ולהחלקה מלאה שלו, והזרקת בוטוקס לשיתוק עדין של השרירים הגורמים להיווצרות הקמט. השילוב בין השיטות לא רק יביא לתוצאה טובה יותר ולמראה עור חלק יותר, כי אם גם להארכת משך עמידות הטיפול. על מנת לקבל החלטה אודות הטיפול המותאם אישית לעור הפנים, על פי מצב הקמט ומרקם העור, חשוב להיוועץ ברופא מומחה בתחום האסתטיקה הרפואית אשר מספק מגוון פתרונות ועובד עם כלל החומרים המוצעים בענף.

יתרונות של מילוי קמטים בחומצה היאלורונית

  • חומצה היאלורונית זה חומר טבעי שקיים בגוף, ולכן לגוף אין התנגדויות אליו וכידוע גם שום תופעות לוואי.
  • מילוי קמטים בין הגבות בחומצה היאלורונית, נעשה בהזרקה לא פולשנית.
  • הטיפול בד"כ איננו כואב, ובסופו את יוצאת עם פנים חדשות וצעירות יותר.
  • נוכחותה של החומצה ההיאלורונית בגוף, מוסיף ברק ויופי לעור הפנים.
  • הזרקת חומצה היאלורונית בין הגבות, מוסיפה את הנפח שאבד.
  • מילוי קמטים בין הגבות בשיטה זו, זמין, בטיחותי וידידותי.

תופעות לוואי להזרקות בוטוקס וחומצה הילאלורונית

הן חומר הבוטוקס והן חומצה היאלורונית, אשר משמשים לצורך מילוי קמטים בין הגבות, מיושמים בהזרקה מקומית, ללא צורך בהרדמה מקומית, ותחת אלחוש בלבד. בהזרקה של שני החומרים תופעות הלוואי הצפויות הן מקומיות ונובעות מפעולת ההזרקה: אדמומיות, נפיחות מקומית, שטפי דם ורגישות. תופעות אלו ניתנות לטיפול באמצעות משחה מרגיעה בהמלצת הרופא, ו/או הנחת קומפרסים חמים על הפנים בימים שלאחר הטיפול, ובכל מקרה צפויות לחלוף מאליהן ובאופן טבעי. עולם האסתטיקה הרפואית אינו שוקט על שמריו ומציג מגוון טיפולים מתקדמים, באמצעות פיתוח חומרים וטכנולוגיות, שנועדו לעכב את תהליכי ההזדקנות, להביא להצערה של העור ולתקן את פגמי הזמן. חשוב לקבל טיפול מרופא מוסמך בלבד, במרפאה מקצועית, סטרילית ומורשית.

לפני טיפול למילוי קמטים בין הגבות
אחרי טיפול למילוי הקמטים בין הגבות

כמה מילים על מנתחים פלסטיים!

הזרקת חומצה היאלורונית כדי להחליק קמטים וקמטוטים ואף את הדקים ביותר, היא פעולה עדינה שדרוש כישרון רב כדי להביא את הפנים לתוצאה טבעית. יש הרבה מאוד מנתחים פלסטיים, ולכן אנו ממליצים לבחור במי שיודע להסביר לכם מה הוא עושה, איך וגם להציג לכן תמונות של לפני ואחרי כדי שתתרשמו. מילוי קמטים זו ממש אומנות, והשכילו לבחור רופא מנתח מומחה, אמן שיודע להחמיא לפנים שלכן, ולהגיע לתוצאה הכי נכונה לכם והכי טבעית באמצעות טיפולי אסתטיקה שבאמת עובדים.

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
חומרי מילוי

סקולפטרה

סקולפטרה חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית,

אולידיה
חומרי מילוי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
חומרי מילוי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן