מילוי שקעים מתחת לעיניים

השקעים תחת העיניים נוצרים כחלק מהליך ההזדקנות, ונוטים להופיע לאחר גיל ארבעים לערך, בשל שילוב בין מספר מסיבות אשר על כולן משפיעים הזמן והשנים. העור המצוי מתחת לעיניים הוא מטבעו עור דקיק, אשר נוטה לאבד מן הגמישות הטבעית והלחות שלו לאורך השנים, להפוך לעתים לשקוף ולהבליט נימי דם המצויים תחת העור, מה שיוצר את המראה הכהה, המבוגר והעייף. נוסף לזאת, עור הפנים חווה לאורך השנים את כוח המשיכה- גרביטציה, ולמעשה העור צונח כלפי מטה, ומביא למראה עור רפוי ואובדן נפח עור מתחת לעיניים, ומעלה את הצורך בטיפול מילוי שקעים מתחת לעיניים.

טיפול מילוי שקעי עיניים

טיפול בשקעי עיניים לרוב מתחיל בטיפול ביתי באמצעות מריחה של קרם הזנה ושימוש באיפור לטשטוש המראה השקוע, אולם ככל שחולפות השנים והתופעה מחמירה, כיסוי וטשטוש לבד אינו מספק, ונדרש פתרון קבע להשבת הנפח והמראה הצעיר והבריא לעור ולפנים. קיימים מספר סוגי טיפולים לצורך מילוי שקעים מתחת לעיניים, בניהם ניתוחי כריתת כריות שומן וכריתת עור הכרוכים בהליך כירורגי פולשני, וטיפולי הזרקות בשומן עצמי או חומצה היאלורונית. הטיפול בחומצה היאלורונית לצורך מילוי שקעי עיניים הוא הטיפול הנפוץ והפופולרי ביותר, הן בשל יעילותו והן בשל נגישותו והתאמתו לכל סוגי המטופלים.

מילוי שקעים מתחת לעיניים באמצעות חומצה היאלורונית מתבצע באמצעות הזרקה של חומצה היאלורונית, בשיטת הזרקה במחט דקיקה או באמצעות צינורית קנולה- צינורית דקיקה וחלולה עם פתח כהה להחדרת החומר בצרה מיטבית ווך הפחתת רגישות וכאב. חומצה היאלורונית היא חומצה המדמה את הרכבה של חומצה טבעית הנוצרת על ידי הגוף, ואחראית על הנפח, הגמישות והאלסטיות של העור. החומצה המשמשת להזרקה מיוצרת בטכנולוגיה ייחודית של קשירת מולקולות מים, מה שמביא להגברת הלחות בעור, לשיקום סיבי קולגן ולשחרור אלסטין, מה שמביא להשבת הנפח האבוד, להרמת העור שצנח ולשיפור מרקם העור. מילוי שקעי עיניים באמצעות חומצה היאלורונית מספק פתרון שאינו פולשני, ללא צורך בהליך כירורגי, ותוך יעילות גבוהה במיוחד ושיקום העור ומראה טבעי.

מילוי שקעים מתחת לעיניים

למי מתאים טיפול שקעי עיניים

מילוי שקעי עיניים באמצעות חומצה היאלורונית הוא טיפול המיועד לנשים ולגברים כאחד, אשר סובלים ממראה עיגולים שחורים וצניחת עור תחת העיניים כתוצאה מפגעי הזמן והגיל. הטיפול אינו מיועד למטופלים הסובלים מפתולוגיות אחרות המשפיעות על העור, דוגמת בליטות שומן או כתמי פיגמנטציה.

האם מילוי שקעים מעלים גם את העיגולים שחורים מתחת לעיניים?

מילוי שקעי עיניים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית מביא להשבת הנפח והמוצקות הטבעית של העור, לעיבוי טבעי של העור, ולהשבת המרקם, הברק וצבע העור הטבעי. כאמור, פתרון זה מתאים למטופלים ולמטופלות הסובלים משקעי עיניים כהים כתוצאה מהזדקנות העור, הידקקות העור וצניחה טבעית של העור שהביאו לנסיגה ולאובדן נפח. להפחתת העיגולים השחורים מתחת לעיניים מומלץ גם להוסיף טיפול פילינג רפואי.

חשיבותו של רופא מומחה בתחום עור הפנים ואסתטיקה רפואית

במקרים רבים המטופלים עצמם שמגיעים במטרה להיפטר ממראה מזוקן ועייף כתוצאה מן השקעים הכהים תחת העיניים, אינם מודעים לסיבה להיווצרות השקעים, מה שמחייב אבחון מקצועי ומדויק על ידי רופא מומחה בתחום. האבחון יכלול את ממצאי הפתולוגיה וסיבת היווצרות הכתמים, כאשר בעיות של הצטברות בליטות שומן עשויה לדרוש הליך כירורגי וניתוח כריתת בלוטות שומן, וכתמי פיגמנטציה כהים עשויים לקבל מענה באמצעות טיפולי פילינג כימי עמוק לחידוש העור. טיפול בשקעי עיניים דורש רמה מקצועית גבוהה, ידע רב וניסיון, הן לצרכי אבחון מדויק והתאמת הטיפול, והן לצרכי יישום הטיפול במיומנות גבוהה ובבטיחות.

שאלות נפוצות

אין כל מגבלה החלה על המטופלים לאחר טיפול בשקעי עיניים באמצעות הזרקת חומצה היאלורונית, וניתן להמשיך ולקיים חיי שגרה, עבודה וחברה כבר ביום הטיפול. מומלץ להימנע מהפעלת לחץ על אזור ההזרקה.

קיימים מספר חומרי הזרקה המתבססים על חומצה היאלורונית, השונים זה מזה בריכוז החומצה וברמת הצמיגיות שלה, מה שמשפיע גם על עמידות הטיפול. עמידות החומצה מושפעת גם מאיכות העור, עובי העור ועומק השקעים ומשתנה בין מטופלים שונים. ככלל, הזרקת חומצה היאלורונית מספקת מענה לתקופה ממוצעת בת תשעה חודשים ועד לשנה, ולאחריה נדרש חידוש של הטיפול.

הזרקת חומצה היאלורונית מתבצעת תחת אלחוש מקומי ואינה כרוכה בכאב. השימוש בקנולה על פני מחט אף מפחית את תחושת הרגישות במקום וכלל מדובר בטיפול פשוט ליישום שאינו כרוך בכאב ואינו דורש הכנה או החלמה ממושכת.

הזרקת חומצה היאלורונית היא בטוחה ואינה כרוכה בסיכונים מהותיים. תופעות לוואי נדירות במיוחד אולם קיימות הן: תגובה דלקתית, תגובה זיהומית או תסחיף כלי דם. כל הללו ניתנים לטיפול באמצעות טיפול אנטיביוטי או אחר, מה שמגביר את חשיבות ביצוע הטיפול בידי רופא מקצועי ומוסמך.
תופעות שכיחות יותר הן הופעת נפיחות, רגישות מקומית ושטפי דם- תגובות אופייניות להליך הכולל הזרקה מקומית ולא לחומר עצמו, הניתנות לטיפול באמצעות מריחת משחה מרגיעה או הנחת קומפרסים קרים על אזורי הנפיחות.

ד"ר זאב צילקר, רופא מומחה לאסתטיקה רפואית ובעל ניסיון רב שנים, מלווה נשים רבות (וגם לא מעט גברים), בתהליך עיכוב ההזדקנות, שיקום פגעי עור, מילוי קמטים וקמטוטים, מילוי שקעים תחת העיניים ושקעי לחיים, פיסול פנים ומגוון פתרונות וטיפולים אסתטיים הנשענים על קדמת הטכנולוגיה ושימוש בחומרי הזרקה מורשים, בעלי יעילות גבוהה במיוחד. ד"ר צילקר מלווה באופן אישי כל הליך טיפולי, ומבצע אבחון מדויק המתבסס על בדיקה ותשאול רפואי, להתאמת הטיפול המיטבי לכל צורך ולכל מטופל ומטופלת.

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם

טיפולים נוספים 

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
מידע מקצועי

סקולפטרה

חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית, המציג

אולידיה
מידע מקצועי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
מידע מקצועי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן