עיגולים כהים בעיניים

עיגולים כהים בעיניים

יש אנשים גם גברים וגם נשים אשר יש להם עיגולים כהים בעיניים, מראה הגורם לכך שהם ייראו מבוגרים, עייפים ואף חלילה חולים. הסיבה להיווצרות עיגולים כהים בעיניים יכולה להיות כתוצאה מגנטיקה, בעיות בריאות, תזונה לקויה, פיגמנטציה, עייפות ועוד. במשך שנים נהגו נשים להסתיר בכל מחיר את העיגולים השחורים שלהן מתחת לעיניים באמצעות שלל מוצרי איפור כגון מייקאפ, קונסילר ועוד. השיטות החדשות של האסתטיקה המתקדמת מציגים היום פתרונות חדשניים כמו הזרקת חומצה היאלורונית, אשר מפחיתה בצורה משמעותית את הכתמים הכהים שמסביב לעיניים עד לטשטוש מוחלט שלהם וזאת ללא צורך בניתוח או במוצרי טיפוח, אלא בטיפול שורש יותר מעמיק עם תוצאות טובות. העיגולים השחורים מסביב לעיניים נראים הרבה פעמים כמו שני שקעים שחורים או לחלופין כמו שני "שקים נפוחים" מראה לא מחמיא ולא חינני כלל. מעיגולים שחורים מסביב לעיניים סובלים גם גברים וגם נשים ויש לחפש טיפולי אסתטיקה מתקדמים לטיפול בבעיה זו.

שקיות שחורות מסביב לעיניים- לא מחמיא בכלל!

כאמור עיגולים כהים בעיניים או כפי שהן קרויות שקיות, או עיגולים שחורים הם מראה מאוד שכיח והם קשורים לרקמת העור המצויה מתחת לעיניים. זוהי רקמת העור הכי עדינה בפנים והשקיות הללו עלולות להופיע כבר בגילאי ה-20 כאשר עם חלוף השנים הן הופכות ליותר שקועות, כהות, נפוחות ופוגמות במראה הפנים. אלה הם סימני גיל שלא ניתן לעצור, אלא רק להודות על כך שהיום יש טיפולים המסוגלים לטשטש את המראה העייף והבלתי מחמיא הזה.  במשך השנים ניסו נשים וגם גברים להעלים או להפחית את הנפיחות והכהות הזו באמצעות שלל טיפים החל ממלפפונים ועד תרופות פלא שלא עזרו כלל. עם התפתחות הטיפולים האסתטיים והשימוש בחומצה היאלורונית, נעשים טיפולים מוצלחים מאוד אשר מצליחים למלא את השקעים ולהפחית את העיגולים הכהים המכערים את אזור העיניים והפנים. התהליך של היווצרות השקעים הללו, מקביל לכמה תהליכים המתרחשים סביב העיניים וזהו בעצם האזור הראשון בפנים, בו סימני הגיל באים לידי ביטוי.

תהליך הקמטוטים מסביב לעיניים!

הופעת שקעים או עיגולים כהים בעיניים, הוא חלק מתהליך השינויים והקמטוטים הנוצרים מתחת לעיניים ובאזורים שונים בפנים בכלל. השקעים הללו נוצרים תחילה באזור של מרזב הדמעות ואחר כך זולגים גם לאזור העפעפיים התחתונים ולעתים גם לעפעפיים העליונים. בשל אובדן תאי שומן נוצרים עודפי עור, זה קורה בעיקר בעפעפיים העליונים ואלה עם הזמן צונחים והעפעף נראה שמוט מעל העין. לעתים יש שינויים במבנה העצם של ארובת העין ובגובה הגבה, לעתים נוצרים אף נגעי עור או שומן באזור בעיניים והשקיות, אותם כתמים כהים הם למעשה שומן ארובתי בולט.  אחד הטיפולים הכי נפוצים היום הוא הזרקה של חומצה היאלורונית המטשטשת את העיגולים הכהים ומחזירה את האור והברק לעיניים.  את החומצה ההיאלורונית מזריקים לשקעים אשר מסביב לעיניים וכן באזור של מרזב הדמעות, שבדרך כלל מעמיק עם הזמן. לאזור של העיניים יש חומצה הילאורונית אשר הסמיכות שלה מתאימה לקמטים וקמטוטים בצדי העיניים כמו גם מתחת לעיניים.

מה זה מזותרפיה לעיניים?

בנוסף יש היום גם טיפולי מזותרפיה לעיניים, אלה כוללים הזרקה של חומרים חיוניים כולל חומצה היאלורונית אשר מצליחים לטפל בקמטוטים עדינים וכן בשקעים –עיגולים כהים בעיניים. בדרך לא ניתוחית אפשר היום גם לטפל בעודפי עור באזור העפעפיים ע"י טכנולוגיית הפלזמה עם השקיות שמסביב לעיניים הן תוצאה כאמור של שומן מארובות העיניים באזור התחתון של העפעפיים והם דורשים את הפתרון האסתטי הנכון כמו הזרקה של חומצה היאלורונית, טיפול מזותרפיה או אף שימשו במכשיר העובד על מחטים וגלי רדיו. המטרה בכל הטיפולים השונים הללו היא לפרק את השומן התת עורי הנאגר מתחת לעיניים, וגורם למראה העייף והזקן של העיניים.  הזרקה של חומצה היאלורונית לטשטוש הקמטים מתחת לעיניים, חייבת להתבצע רק ע"י רופא בעל ניסיון וידי אומן, שכן יש הבדל בין התוצאה אצל כל רופא וככל שלרופא ניסיון וחוש אסתטי גבוה כך התוצאה מוצלחת וטובה יותר.החומצה מוזרקת בנקודות כניסה לעור, ומבוצעת באמצעות צינורית בשם "קנולה". היא חייבת להיות מותאמת ברמתה הסמיכות שלה לאזור של הטיפול וגם זו סיבה טובה לפנות רק לרופא מומחה ובעל ניסיון. טיפולי המזותרפיה כוללים הזרקות זעירות באזור העיניים, כולל בעפעפיים באמצעות מחט קטנה ועדינה.

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם