כמה זמן מחזיק פיסול אף

Picture of ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

אחד האיברים הכי חשובים בפנים הוא האף. במידה והוא איננו בפרופורציות הנכונות, גדול מדי או נשרי ועוד, הוא עלול לפגום בהרמוניה של מראה הפנים. זהו איבר מרכזי ובולט, ואם הצורה שלו מעוותת, לא מחמיאה או לא אסתטית, אנשים ינסו לעשות משהו כדי לתקן זאת. בדרך כלל עד כניסתם של טיפולים מתקדמים כמו פיסול אף ללא ניתוח, אנשים עברו ניתוח פלסטי לתיקון, הקטנה או טשטוש עיוות באף.
אבל גם לנוכח הניתוחים המוצלחים, וגם המוצלחים פחות, הרי מדובר בניתוח, בו נעשה שינוי כירורגי במבנה האף ובעצמות ולא כל אדם מוכן לעבור אקט פולשני כזה, ולכן אנשים שלא מרוצים מהאף שלהם, מחפשים פתרונות אחרים שישפרו את מראה האף ומאידך גם הפנים, בלי לעשות ניתוח אשר מבחינתם נתפס כאקט קיצוני למדי. מסתבר שפעולה כמו עיצוב אף ללא ניתוח ע"י רופא אסתטיקה, הפכה בשנים האחרונות לפופולרית מאוד בקרב נשים וגברים, ששינו ושיפרו באמצעותה את מראה האף.

מה זה פיסול אף ללא ניתוח?

כל הנושא של פיסול אף או פנים, מתאפשר היום הודות לחומרים מתקדמים,  שחדרו לעולם האסתטיקה ומשמשים כחלופה לפעולות שנעשו עד היום רק בצורה כירורגית. מדובר על הזרקה של חומצה היאלרונית בטוחה לשימוש, אשר לרוב מטשטשת ומשפרת את מראה האף. למשל כאשר יש באף דבשת של עצם בולטת, אפשר להזריק חומר מילוי לכל אורך האף או בהרמת קצה האף. אפשר גם למלא את השקעים שנוצרים בצדדים כתוצאה מהעצם, או למלא במקום הנכון כאשר מדובר בא-סימטריה. כל מקרה נדון ומתבצע לגופו של עניין, וכל רופא מחליט איך הוא מבצע את התיקון, באיזה כמות ועוד. 

כמה זמן מחזיק פיסול אף? 

פיסול אף מחזיק בין שנה לשתיים בממוצע. לאחר פרק הזמן הזה האף ישוב לצורתו המקורית, אך אין מניעה מלבצע בשנית פיסול אף. אפשרות זו טובה למועמדים המעדיפים להימנע מניתוח על כל השלכותיו. 

ההבדל בין רופא לרופא

הרבה פעמים בתחום הרפואה, יש מושגים הקשורים ליכולת וכישרון של רופאים (כמו למשל אחות שמזריקה בלי להרגיש…). כאשר מדובר על טיפולי אסתטיקה, יש מקום לבחון רופא מנתח מומחה ברמה של אומנות, כיוון שמדובר ביכולת שלו לפסל נכון איברים, לתקן את הפגם בהם, אבל גם ליצור מראה טבעי והרמוני של הפנים בכלל. לכן, חשוב מאוד לראות מהם ההישגים של הרופא הזה בתמונות של מטופלים שעברו פיסול אף ללא ניתוח, להבין איפה היה החלק שלו, מה הוא עשה ואיך. נציין כי כל רופא מקבל החלטות שונות וכל רופא מנתח מחליט את ההחלטות שלו בקשר לאקט של פיסול אף או כל אקט אחר. מה שקובע זו התוצאה והיא חייבת להיות מדויקת, נכונה ובעיקר להעניק למטופלים מראה טבעי שכן, לא מדובר בהליך של ניתוח אלא בפיסול.

פיסול אף ללא ניתוח- אחרי ניתוח כושל

הזרקה של חומרי מילוי בתהליך של פיסול אף ללא ניתוח, נעשית לפעמים גם אחרי ניתוח לא מוצלח. כאשר אדם עבר ניתוח פלסטי למשל לתיקון האף, אך נותר עם פגמים שיש לתקן אותם. עיצוב האף בשיטה של הזרקת חומרי מילוי, לא אורך הרבה זמן והוא איננו מהווה תחליף לניתוח, אלא שיטה נוספת לתיקון האף בזמן החלמה מינימלי ובלי להיעדר מהעבודה.
חשוב מאוד לבחור כאמור, ברופא מנתח מומחה בעל ניסיון בתחום של פיסול אף ללא ניתוח, רופא אסתטיקה שעשה כבר כמה הליכים כאלה והצליח לפסל אפים בצורה יוצאת מן הכלל, ולשביעות רצונם של המטופלים.

דילוג לתוכן