תשובות לשאלות נפוצות לפני פיסול ועיצוב אף

האף הוא איבר מרכזי בפנים, ובשל היותו כזה והעדר היכולת להסתיר אותו באמצעים אסתטיים שונים, הוא מושך תשומת לב רבה ומשפיע במיוחד על מראה הפנים. אנשים רבים שאינם מרוצים ממראה הפנים שלהם, בוחרים לבצע פיסול אף ולהשפיע על מראה הפנים הכולל. בדרך כלל, בשל ההשפעה הניכרת של צורת האף על מראה הפנים, יש לאופן בו הוא נתפס על ידינו השפעה רבה גם על הביטחון העצמי שלנו. לאורך השנים מטופלים רבים שהגיעו להתייעצות בקלינקה שאלו לא מעט שאלות לגבי טיפול פיסול אף. ריכזתי עבורכם את מירב השאלות הנפוצות והתשובות שיעזרו לכם לקבל החלטה טובה יותר.

למי מתאים פיסול אף?

פיסול אף מתאים לנשים ולגברים, בעלי ליקויים אסתטיים באף, המבקשים ליצור תיקון ושיפור של מראה האף, בהליך פשוט שאינו כרוך בניתוח כירורגי. עיצוב אף ללא ניתוח נותן מענה מצוין לתיקון פגמים קטנים, כדוגמת צורה נשרית של האף, עקמומיות, מראה אסימטרי, חיזור עור רופף בקצה האף, דבשת קטנה בחלקו האחורי של האף ועוד. גם אם כבר ביצעתם ניתוח פלסטי לעיצוב האף אולם נותרו ליקויים קטנים שברצונכם לתקן, תוכלו להיעזר בשירותיו של רופא המבצע טיפול זה. הטיפול מתאים במיוחד למי שמעוניינים בטיפול זמני – הוא לא תחליף לניתוח אף, אלא אלטרנטיבה נוספת – השינוי אינו קבוע ודורש תחזוקה. בנוסף, הוא מהווה חלופה מצוינת עבור אלה החוששים מביצוע ניתוח פלסטי, ומעוניינים בפרוצדורה עדינה יותר, וגם למי שאין באפשרותם לשלם את עלותו הגבוהה של הניתוח הפלסטי – מחירו של פיסול אף ללא ניתוח נמוך משמעותית.

איך מתבצע הטיפול?

עיצוב אף ללא ניתוח מתבצע על ידי הזרקת חומרי מילוי בצדי האף או על גביו. חומרי המילוי שמשמשים בפרוצדורה זו הם חומצה היאלרונית או קלציום הידרוסיאפטייט, שמאופיין גם במבנה כימי עמיד וסמיך יותר משל החומצה. תכונותיו אלה מקנות לו השפעה לאורך זמן רב יותר, כשנתיים, וכן התאמה מרבית למטרות מסוימות, כגון מילוי קמטים עמוקים. טיפול בחומרים פחות עמידים ישפיע על המטופל כשנה.
הטיפול עצמו נמשך בין רבע שעה לחצי שעה. הטיפול אינו כואב וזמן ההחלמה ממנו מינימלי. על אף שמדובר בפרוצדורה פשוטה בהרבה מניתוח אף, חשוב לבצע פיסול אף ללא ניתוח במקום מקצועי שעובד עם חומרים באיכות הגבוהה ביותר. בנוסף, מצריך הטיפול ידע אנטומי רב ומיומנות טכנית גבוהה. כדאי לפנות לרופא מומחה המנוסה בטיפולים מסוג זה, ויודע מצד אחד כיצד לבצע את הטיפול באופן הטוב ביותר תוך הימנעות מסיבוכים אפשריים, ומצד שני – איך לספק לכם את התוצאה הטובה ביותר מבחינה אסתטית.

האם אפשר להשתמש בחומצה היאלורונית באף?

החומר המוביל לביצוע טיפולי פיסול אף הוא חומצה היאלורונית, כאשר קיימים בשוק מגוון מותגים וחומרים אשר מבוססים או משלבים חומצה היאלורונית, מרכיבים טבעיים או מן החי. החומצה ההיאלורונית דומה מאוד בהרכבה לחומצה טבעית המיוצרת על ידי הגוף, והזרקה שלה יוצרת מילוי טבעי המתמזג בעור ויוצר נפח טבעי, מיצוק, ואפשרות לחיטוב ועיצוב של אזורים נקודתיים, דוגמת פיסול האף, ברמת דיוק גבוהה. במקרים מסוימים ניתן ונכון לשלב חומרים נוספים דוגמת בוטוקס או חומר מילוי מבוסס סידן.

איפה מזריקים חומצה היאלורונית לאף?

הזרקת חומצה היאלורונית באף מתבצעת תחת שכבת האפידרמיס העליונה של העור, תחת תאי האפיתל, באמצעות מחט או צינורית קנולה דקיקה, בהתאם לאזור ההזרקה. ניתן להזריק חומצה היאלורונית באזור גב האף, בין שקע עצם האף הראשית לקצה האף התחתון. ניתן גם להזריק חומצה היאלורונית לצדי האף, לתיקון נפחים ויצירת סימטריות מיטבית. פיסול אף מתבצע בטכניקת הזרקה ייחודית, באמצעות רופא מומחה ומנוסה בלבד, לקבלת תוצאה מיטבית, רמת דיוק גבוהה ומניעת פגיעה בעורק האף ובמבני כלי דם אחרים.

מהו חומר המילוי המומלץ לפיסול אף?

חומרי המילוי אשר משמשים בהליך פיסול אף הם חומצה היאלורונית או חומצה היאלורונית בתוספת סידן (קלציום הידרוסיאפטייט), שמאופיין גם במבנה כימי עמיד וסמיך יותר משל החומצה הבסיסית. תכונותיו אלה מקנות לו השפעה לאורך זמן רב יותר, ועמידות כבת שנתיים, וכן התאמה מרבית למטרות מסוימות, כגון מילוי קמטים עמוקים. טיפול בחומרים פחות עמידים ישפיע על המטופל כשנה.

משך הטיפול

הטיפול עצמו נמשך בין רבע שעה לחצי שעה. הטיפול אינו כואב וזמן ההחלמה ממנו מינימלי.

מאיזה גיל אפשר לעשות פיסול אף?

לא קיימת מגבלת גיל רשמית לביצוע פיסול אף, ויחד עם זאת מרבית הרופאים ממליצים שלא לבצע הליך זה לפני גיל 18, שכן זהו הגיל הממוצע בו מבנה הפנים מתייצב והפנים מפסיקות לגדול. יחד עם זאת, במקרים של ליקויים אסתטיים חמורים, ומטופלים בעלי מודעות ורצון, ניתן לבצע את ההליך כבר בגיל 16.

כמה זמן מחזיק פיסול אף?

עמידות הטיפול עשויה להשתנות בין מטופלים שונים, ובהתאם לסוג החומר בו נעשה שימוש בהליך, אולם ממוצע עמידות לפיסול אף עומד על בין שנה לשנתיים ימים.

איך נראית ההחלמה אחרי פיסול אף?

פיסול אף הוא הליך פשוט ליישום, אשר אינו כרוך בתקופת החלמה וניתן לחזור לשגרת החיים מיד בתום הטיפול. התוצאה ניכרת לעין באופן מידי, לעתים תיתכן נפיחות קלה ו/או שטפי דם באזורי ההזרקה, ויהיה צורך בהחלמתם בתוך ימים ספורים, לחשיפת תוצאת הטיפול במיטבו.

האם מותר לעשן אחרי פיסול אף?

בין השפעות הניקוטין הקיים בסיגריות קיימת גם פגיעה בכלי דם, מה שעשוי לפגוע בתוצאת הטיפול ובהליך ההחלמה. רופאים ממליצים להימנע מעישון כארבעה שבועות בטרם הטיפול, לסילוק הניקוטין שהצטבר בגוף, ולפחות כשבועיים לאחר הטיפול, לייצוב ולשימור התוצאה.

מה עדיף? ניתוח אף או פיסול אף?

יתרונותיו של פיסול אף הם בהליך טיפולי פשוט ליישום, אשר אינו כרוך בהכנת המטופל או בתקופת החלמה ממושכת, אינו טומן בחובו סיכונים מהותיים ומציג אחוזי הצלחה טובים בטיפול במספר סוגי פגמים אסתטיים באף. הליך זה מתאים לנשים ולגברים, ומתאים למרבית סוגי המטופלים.


יחד עם זאת, חסרונות ההליך הם בעמידותו המוגבלת של הטיפול הדורשת חידוש וחזרה מדי שנה עד שנתיים כמו גם בעובדה שפיסול אף מיועד לטיפול בליקויים נקודתיים בהם ניתן לבצע תיקון מבנה ותצורה באמצעות מילוי והשלמה. הטיפול לא יספק מענה לליקויים דוגמת אף ארוך, אף גדול ו/או נפוח, הדורשים הקטנה באמצעים כירורגיים.

ניתוח אף כירורגי מספק תוצאת קבע, מגוון אפשרויות לעיצוב ולפיסול האף, ומספק מענה לכל סוגי הליקויים האסתטיים באף. יחד עם זאת, הליך זה כרוך בבחינת התאמה של המטופל בהיבט הבריאותי, הליך כירורגי פולשני המתבצע בהרדמה וכרוך בסיכונים מסוימים, ותקופת החלמה ממושכת.

על אף העובדה שפיסול אף מתבצע בפרוצדורה פשוטה בהרבה מניתוח אף, חשוב לבצע את ההליך במרפאה מקצועית בה עובדים הרופאים עם חומרים באיכות הגבוהה ביותר. בנוסף, הטיפול מצריך ידע אנטומי רב ומיומנות טכנית גבוהה. נכון ומומלץ לפנות לרופא מומחה המנוסה בטיפולים מסוג זה, ויודע מחד גיסא כיצד לבצע את הטיפול באופן הטוב ביותר תוך הימנעות מסיבוכים אפשריים, ומאידך גיסא, כיצד להגיע לתוצאה הטובה ביותר מבחינה אסתטית.

כמה עולה פיסול אף?

עלות פיסול אף תעמוד בטווח ממוצע שנע בין 1,500 ל-5000 ש"ח בהתאם לכמות החומר הנדרשת, סוג החומר הנבחר וטכניקת הטיפול, ועל פי תמחור עצמאי ולא מפוקח הנקבע על ידי כל רופא/ה ומרפאה.

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם

מידע נוסף

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
מידע מקצועי

סקולפטרה

חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית, המציג

אולידיה
מידע מקצועי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
מידע מקצועי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן