עיצוב סנטר

חשיבות מראה הסנטר והשפעתו על מראה הפנים הולידו מגוון פתרונות האסתטיקה הרפואית,
אפשרויות עיצוב סנטר ללא ניתוח ומתן מענה למגוון ליקויים ובעיות אסתטיות בסנטר ותחת הסנטר

ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

אזור הסנטר בפנים נוטה לחשוף את סימני הזדקנות העור בשלב מוקדם יחסית, הן בשל הצטברות שומנים תחת הסנטר אשר מעניקה מראה של עור נפול ונפיחות וסנטר כפול, והן בשל כוח הגרביטציה, אשר מושך את הרקמות והעור כלפי מטה ומחדד את המראה המבוגר. גם ליקויים אורגניים במבנה הסנטר עשויים ליצור מראה לא מחמיא ו/או לא פרופורציונלי, דוגמת חריץ או שקע עמוק בסנטר, סנטר קצר או בעל מראה מחודד. עיצוב סנטר הוא טיפול אסתטי מותאם אישית שנועד לתקן ליקויים ולשפר את מראה הסנטר, המשפיע על מבנה ומראה הפנים בכללותו.

סוגי טיפול ואפשרויות עיצוב סנטר

פיסול סנטר וטיפולי עיצוב סנטר ללא ניתוח אינם מוצר מדף, ומותאמים באופן אישי לכל מטופל על פי מצב העור, מבנה הסנטר ואופי הליקוי האסתטי.

טיפולי פיסול סנטר ללא ניתוח

עיצוב סנטר באמצעות חומר מילוי– היווצרות של שקע עמוק, חריץ במרכז הסנטר, או אובדן נפח עור סביב הסנטר ניתנים לטיפול על ידי הזרקת חומרי מילוי, המבוססים על חומצה היאלורונית, אשר מסייעת במיצוק העור, מילוי קמטים ושקעים והוספת נפח.

פיסול סנטר ברדיאס– פיסול ועיצוב של הסנטר באמצעות הזרקה מקומית של רדיאס- חומר מילוי מבוסס קלציום-סידן, הפועל הן למיצוק ומילוי והן לבניית עצם, חידוש הרקמות והגברת ייצור סיבי הקולגן, להרמת הסנטר, חידוד תווי הפנים והעצמות בצדי הסנטר ובניית קו לסת מעוצב ומחמיא.

שאיבת שומן בסנטר- שאיבת שומן ללא ניתוח באמצעות שימוש בטכנולוגיית הלייזר לחימום ולפירוק של שומן תת עורי אשר התגבש תחת הסנטר וגורם למראה נפול ולסנטר כפול. קרינת הלייזר הממוקדת באמצעות סיב לייזר דקיק המוחדר לעומק הרקמות גורם להריסת  תאי השומן בסנטר, ומעודד את התחדשות פעילות התאים והרקמות, מיצוק וגמישות שלהם.

מי מועמד מתאים לעיצוב סנטר?

טיפולי עיצוב סנטר מיועדים בעיקרם למטופלים בעלי ליקויים אסתטיים בסנטר וסביבו, בעלי עודף שומן שהתגבש לסנטר כפול, לבעלי צניחת סנטר ועור סנטר נפול, לטיפול בליקויים אורגניים ומבניים דוגמת חוסר סימטריה בסנטר, לבעלי שקע או חריץ בסנטר.

לרוב הטיפול מיועד למטופלים בוגרים ולטיפול בפגעי הזמן ותופעות התבגרות העור, אולם עיצוב סנטר עשוי לספק מענה גם לבני נוער אשר לאחר סיום תהליך הגדילה אינם מרוצים ממבנה הסנטר ומבקשים לתקן אותו, לצד שיפור הביטחון העצמי.

הטיפול בבני נוער מתבצע מגיל 16, בליווי ובהסכמת ההורים בלבד. 
חשוב לציין: הטיפולים מיועדים למטופלים בריאים, ולמענה אסתטי בלבד. הטיפולים עשויים שלא להתאים למטופלים אשר סובלים ממצבים רפואיים ייחודיים/מחלות כרוניות, נוטלים תרופות קבועות ולנשים בהריון. חשוב להיוועץ ברופא המטפל לקביעת היתכנות והתאמה.

תהליך עיצוב סנטר

תהליך עיצוב הסנטר עשוי להשתנות בין מטופלים ובהתאם לסוג הטיפול. כל מפגש טיפולי תחילתו באבחון מקצועי, בדיקת רופא, תשאול רפואי והערכת היתכנות והמלצה לטיפול.

טיפולי עיצוב סנטר באמצעות חומרי הזרקה אינם דורשים הכנה מוקדמת, ניתנים לביצוע במקום ולרוב מסתיימים בטיפול חד פעמי. במקרים מסוימים תידרש חזרה על הטיפול לאחר כשבועיים, לתיקון ודיוק של ההזרקה ולקבלת תוצאה מיטבית ומדויקת. הטיפול יתבצע תחת אלחוש בלבד ואינו דורש זמן החלמה או מגבלות אחרות.

טיפול שאיבת שומן בסנטר מצריך היערכות מוקדמת ותיאום מראש, מתבצע בהרדמה מקומית ובתהליך האורך כשעה, לאחריו יידרש המטופל להנחת חבישת לחץ אלסטית על גבי אזור השאיבה, למשך כשבועיים ימים. זמן המנוחה הנדרש לאחר הטיפול יעמוד על כיומיים.

סיכונים ותופעות לוואי

כל סוגי הטיפולים לעיצוב הסנטר ללא ניתוח נחשבים לטיפולים בטוחים במיוחד, ואינם כוללים סיכונים מהותיים.
תופעות לוואי אפשריות: הופעת אדמומיות, רגישות בעור ושטפי דם. אלה צפויים לחלוף באופן טבעי וניתנים להקלה באמצעות משחה מקררת או הנחת קומפרסים קרים על אזור הסנטר. טיפולי שאיבת שומן בסנטר עשויים להותיר רגישות מוגברת ותחושת כאב מקומי, וניתן להסתייע במשככי כאבים להקלה.

שאלות נפוצות:

טיפולים בהזרקה יספקו עמידות מוגבלת:

  • חומצה היאלורונית: 9-12 חודשים.
  • רדיאס: 18-24 חודשים.

שאיבת שומן מן הסנטר צפויה לספק מענה ארוך טווח שאין צורך לחדש, אולם תלויה גם בהרגלים ובאורח החיים של המטופל, שמירה על משקל תקין והימנעות מהשמנה אשר עשויה להוליד הצטברות שומנית חדשה באזור הסנטר.

מחיר עיצוב סנטר ייקבע על ידי הרופא המטפל בהתאם למצב העור וצרכי הטיפול, ולשיטת הטיפול הנבחרת.

טווח העלויות לפי טיפול:

  • טיפול בחומצה היאלורונית: 1500-2200 ₪.
  • טיפול ברדיאס: 1900-2500 ₪.
  • טיפול בשאיבת שומן בלייזר: 12000-18000 ₪.

ד"ר זאב צילקר הוא רופא מקצועי, מומחה ומוביל בתחום האסתטיקה הרפואית, מנהל מרפאה מזמינה ונגישה בקניון רמת אביב שבתל אביב, ומספק מענה מקצועי ומגוון טיפולים מתקדמים לנשים ולגברים.