עיצוב לסת

למראה קו הלסת ישנה השפעה בולטת על נראות ומבנה הפנים, אולם גם קו לסת חד, מעוצב ומחמיא עשוי להשתנות לאורך השנים, ומצריך עיצוב קו לסת לבנייתו מחדש ולהתמודדות עם פגעי הזמן

ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

למי מיועדים טיפולי עיצוב לסת

טיפולי עיצוב לסת מיועדים לנשים ולגברים, כאשר פיסול לסת מתבצע באופן שונה לכל מגדר, בשל מאפיינים ייחודיים של מבנה הפנים המשתנים בין גברים לנשים.

עיצוב קו לסת לגברים יתמקד בבניית סנטר מרובע וחזק ממנו נמתח עור גמיש המדגיש את עצמות הלסת משני הצדדים.

פיסול לסת לנשים יביא ליצירה של קו לסת ישר ומקביל לקו המצח, הדגשת השפה העליונה בדיוק סימטרי ויצירת מראה רך.

הטיפול מתאים למטופלים לאחר העשור הרביעי הסובלים מצניחה של העור, אובדן המוצקות, היווצרות של שקעים והצטברות שומנית באזור קו הלסת המטשטשת את מראה העצמות. נוסף לזאת, הטיפול יוכל לספק מענה למטופלים צעירים יותר, לרבות בני נוער, בעלי מבנה לסת פגום, חוסר סימטריות, עור דק וחוסר בנפח טבעי וליקויים נוספים.

עיצוב לסת ללא ניתוח - סוגי טיפול


הסנטר בנוי מעצם ושריר, ואלה נוטים לאבד נפח ולהביא לרפיסות עם השנים, מה שהופך את טיפולי עיצוב סנטר האסתטיים לפופולאריים בגילאים המבוגרים יותר. נסיגת הסנטר וצמיחתו לצד התפתחות של קמטוטים ו/או כתמי עור יעניקו לפנים מראה מבוגר, רופס ולא מחמיא, ממנו ניתן להימנע באמצעות טיפול עיצוב סנטר ללא ניתוח- פשוט ומהיר.
עיצוב קו לסת שנהוג היה בעבר לבצע באמצעות התערבות כירורגית, ניתן כיום ליישום בתהליך הזרקה ומילוי של העור המקיף את קווי הלסת בחומרי מילוי, מיצוק וגמישות העור.

בין שיטות הטיפול:

  • טיפול באמצעות הזרקת חומר מילוי ושיקום לעור, מבוסס על חומצה היאלורונית או קלציום- סידן טבעי דוגמת רדיאס, להשבת נפח עור, מיצוק ומילוי קמטים ושקעים לאורך הלסת.
  • טיפול בגלי רדיו- החדרת סיב גלי רדיו המביא לחימום מבוקר של הרקמות, להריסת רקמות פגועות, לחידוש ייצור הקולגן ולמיצוק טבעי והדרגתי של העור, וחידוד קווי הלסת.
  • טיפול לייזר– טיפול בטכנולוגיית הלייזר להמסת שומן עורי שהתגבש לאורך שנים, נוטה לצניחה באזור הסנטר ויוצר מראה מבוגר. סילוק השומן העודף ומיצוק העור יביאו לחיטוב ולהתחדשות של העור ולבניית קו הלסת מחדש במראה צעיר ומחמיא.

שיטת הטיפול תיקבע על פי צרכי העור והפנים, בהמלצת הרופא על סמך אבחון מוקדם, ובמקרים מסוימים יהיה נכון לשלב בין טכניקות טיפוליות שונות לתוצאה מיטבית.

לפני ואחרי עיצוב קו לסת

סיכונים ותופעות לוואי

הטיפולים האסתטיים המוצעים לעיצוב קו הלסת הם טיפולים מתקדמים בטכנולוגיות חדשניות המאושרות לשימוש ונחשבים לבטוחים במיוחד, כאשר הם מיושמים ביד מקצועית על ידי רופא מומחה ומוסמך.

ייתכנו תופעות לוואי מקומיות בניהן תחושת חום, רגישות מקומית, אדמומיות או הופעת שטפי דם סביב אזור ההזרקה. תופעות אלו נחשבות למתונות, אינן פוגעות באורח החיים וצפויות לחלוף מאליהן בתוך ימים אחדים. במקרה של תחושת כאב או נפיחות ניתן להניח על אזור הטיפול קומפרסים קרים לסירוגין, משחה מרגיעה או שימוש במשככי כאבים.

עיצוב קו לסת ללא ניתוח מאפשר חזרה מהירה לשגרת החיים, כאשר טיפולי ההזרקה אינם דורשים החלמה כלל ואילו טיפולי שאיבת שומן בלייזר כרוכים במנוחה בת כיומיים בלבד.
חשוב להיוועץ ברופא ולקבל את הנחיותיו לשיקום ולמנוחה על פי צורך.

כל כמה זמן נדרש לבצע עיצוב קו לסת

עמידות הטיפול ויעילותו משתנה בין מטופלים, בהתאם למצב העור ועל פי סוג הטיפול:

  • הזרקת רדיאס: 18-24 חודשים
  • הזרקת חומצה היאלורונית: 9-12 חודשים.
  • שאיבת שומן בלייזר- תוצאה עמידה לטווח ארוך שלרוב אינה דורשת חידוש.

ניתוחים לעיצוב וחיטוב הלסת לעומת עיצוב קו לסת ללא ניתוח

ככלל, כל פעולה אותה ניתן לקיים ללא התערבות כירורגית וללא הרדמה מלאה היא עדיפה, מספקת טיפול מהיר ונגיש, מופחתת סיכונים, אינה דורשת תקופת החלמה ואינה כרוכה בכאב, תפרים וצלקות. טיפולי עיצוב קו לסת ללא ניתוח גם זוכים ליתרון בהיבט הכלכלי ועלותם נמוכה משמעותית מעלות של ניצוח כירורגי.
עדיפות לניתוח תינתן במקרים בהם הליקוי האסתטי הוא עמוק ולא ניתן לתיקון בשיטות המתקדמות יותר, במקרה של ליקויים מבניים הדורשים תיקון של עצמות הלסת ולא של העור בלבד ובמקרים בהם הליקוי נוצר כתוצאה מבעיה רפואית הדורשת התערבות וטיפול כירורגי.

עלות טיפול עיצוב קו לסת

טיפולים אסתטיים לעיצוב קו הלסת ניתנים במרפאות אסתטיקה רפואית, באופן פרטי, אינם מצויים בסל הבריאות ואינם תחת פיקוח. יחד עם זאת, קיים טווח מחירים שחשוב להכיר בפניה לטיפול:

  • הזרקת חומצה היאלורונית: 1500-2200 ₪.
  • הזרקת רדיאס: 1900-2500 ₪.
  • טיפול באמצעות שאיבת שומן בלייזר: 12000-18000 ₪.

ד"ר זאב צילקר, רופא מומחה ומוביל בתחום האסתטיקה הרפואית, מבצע את כלל סוגי הטיפולים לעיצוב קו הלסת והסנטר ולליקויים אסתטיים אחרים בפנים, טיפולי אנטי אייג'ינג מתקדמים, תוך שימוש בטכנולוגיות מובילות ובחומרים מורשים ואיכותיים.