שאיבת שומן בלייזר

לאורך השנים הגוף נוטה לצבור שומנים עודפים ומתקשה במיוחד להיפטר מהם, מה שמיא למראה נפוח, עודף משקל ועד פגיעה בתפקוד ובבריאות. פתרונות מן הרפואה האסתטית, בראשם שאיבת שומן בלייזר, באים לסייע בהיבט האסתטיקה והנראות החיצונית, לסילוק שומן עודף באזורים נבחרים בגוף, אולם אינם מהווים חלופה לצורך בניהול אורח חיים בריא ומאוזן, הכולל תזונה עשירה ומבוקרת וביצוע פעילות פיזית דרך קבע.

הליך שאיבת שומן בלייזר אינו מתאים לצורך טיפול בעודף משקל כולל, כי אם לעיצוב ולחיטוב של אזורים נקודתיים אשר סובלים מהצטברות שומנית, אשר ניסיונות לסלקם באמצעות הפחתה כוללת במשקל ופעילות ספורטיבית אינם מועילים.

מהי שאיבת שומן בלייזר?

שאיבת שומן באמצעות לייזר היא הליך של שאיבת שומן ללא ניתוח, המתבססת על טכנולוגיית הלייזר, ויכולתו להביא לפירוק ולהמסת שומנים לצורך שאיבה מהירה ויעילה שלהם, כמו גם להרס תאי שומן, חידוש העור ושיפור המרקם, הגמישות והאלסטיות שלו.

ההליך מתבצע באזור נקודתי בגוף לבחירה: שאיבת שומן בסנטר, זרועות, בטן ומותניים, בית החזה (גניקומסטיה אצל גברים), רגליים.

מה ההבדל בין שאיבת שומן בלייזר לבין שאיבת שומן קלאסית?

שתי הטכניקות מתבססות על סילוק של שומן עודף מאזור טיפול נקודתי, אלא שבעוד שהשיטה המסורתית מתבססת על חדירה כירורגית עמוקה של אמצעי השאיבה לצורך סילוק השומן, טכנולוגיית הלייזר מאפשרת הליך פחות פולשני, יותר בטוח ובעל יתרונות רבים.

שאיבת שומן קלאסית היא הליך כירורגי ניתוחי המתבצע תחת הרדמה מלאה בבית החולים. ההליך כולל חדירה ממספר נקודות תוך יצירת חיתוך מבוקר של העור, והחדרה של צינורית שאיבה שתאפשר שאיבה מאסיבית של שומן בדרגת סמיכות גבוהה. לאחר ההליך הרופא יבצע טיפול בעודפי העור על ידי כריתת עודפי העור ומתיחת העור, ולבסוף הליך של תפירה אשר צפוי להותיר צלקות לא אסתטיות. כל אלו דורשים מן המטופל/ת תקופת החלמה ממושכת.

לעומת זאת שאיבת שומן בלייזר מתבצעת תוך הרדמה מקומית בלבד. קרן הלייזר גורמת לחימום ולהמסה של השומן העודף, מה שמאפשר סילוק מהיר שלו באמצעים פחות פולשניים, דוגמת צינורית קנולה דקיקה או מזרק. השומן המפורק והדליל נשאב ויוצא בקלות מן הגוף, פעולת הלייזר מביאה להרס תאי השומן מה שמביא לשימור של התוצאה לשנים ארוכות, והעור זוכה לייצור מוגבר של קולגן המשפר את מיצוק מרקם העור ומתיחתו ללא התערבות כירורגית בטיפול בעודפי העור. זמן ההחלמה בהליך שאיבת שומן בלייזר הוא קצר וניתן לשוב אל שגרת החיים מקץ כיומיים-שלושה בלבד, תוך המלצה להימנע מפעילות ספורטיבית מאומצת לתקופה בת חודש ימים.

כמה זמן אורך תהליך שאיבת שומן בלייזר?

שאיבת שומן באמצעות לייזר מתבצעת במפגש טיפולי אחד. אורך המפגש עשוי להשתנות בהתאם לאזור השאיבה וכמות השומן הנדרשת לסילוק. באזורים שומניים קטנים דוגמת הסנטר והצוואר אורך ההליך עשוי לעמוד על כשעה, בעוד שאזורים דוגמת הבטן והמותניים עשויים לדרוש עד כשעתיים-שלוש לטיפול אופטימלי ויעיל.

באילו אזורים ניתן לבצע שאיבת שומן בלייזר?

שאיבת שומן בלייזר מתאימה לאזורים בעלי נטייה להצטברות שומנית, בניהם: סנטר כפול, בטן עליונה, בטן תחתונה, ישבן, גב, מתניים, ידיים, ירכיים, שד גברי (הקטנת שדיים לגבר).

 

למידע ותמונות שאיבת שומן בלייזר לפי אזורי הגוף

מי מתאים לטיפול שאיבת שומן?

שאיבת שומן בלייזר מתאימה למטופלים במצב בריאותי תקין, בעלי BMI שאינו עולה על 30, מגיל 20 ומעלה, שסובלים מהצטברות שומן נקודתית ולא מבעיות עודף משקל כולל ו/או בעיות בריאותיות אחרות. הטיפול מתאים לנשים ולגברים. הטיפול מתאים לאנשים בעלי בריאות תקינה, העוסקים בפעילות ספורטיבית ומקפידים על תזונה בריאה, ללא נטייה להשמנת יתר.

כיצד מתבצעת פרוצדורת שאיבת שומן באמצעות לייזר?

 • ההליך מתבצע במרפאות מורשות ועל ידי רופא מוסמך בלבד.
 • טרם תחילת ההליך הטיפולי יבצע הרופא חיטוי מלא לאזור הטיפול.
 • השאיבה מתבצעת תחת הרדמה מקומית.
 • ההליך מתבצע באופן פולשני, ממוקד באמצעות נקבים זעירים וסגירה בעזרת תפרים נמסים.
 • הרופא יבצע חימום של אזור הטיפול בצורה מבוקרת באמצעות מכשיר הלייזר, מה שיביא להמסה והידלדלות של השומן, ולאחר מכן שאיבה ממוקדת של כמות השומן הנדרשת לסילוק.
 • פעולת הלייזר תהרוס תאים שומניים ותשקם תאי עור ורקמות, תוך עידוד ייצור הקולגן בגוף.

 

ניתן יהיה לחזות בתוצאות ראשוניות באופן מידי, הטיפול יתייצב לכדי תוצאה סופית לרוב מקץ כשישה שבועות ממועד הטיפול, ובמקרים של שאיבת שומן מאסיבית עד לתקופה בת שנה.

מה היתרונות של שאיבת שומן בלייזר?

 • טיפול ממוקד עם התערבות כירורגית מועטה במיוחד.
 • מיעוט בתופעות לוואי דוגמת נפיחות, כאב ושטפי דם
 • טיפול מהיר וקל ליישום.
 • הרדמה מקומית בלבד.
 • זמן החלמה קצר.
 • יעילות גבוהה ותוצאות מעולות.
 •  

האם תיתכן חזרה של השומן באזור הטיפול?

הטיפול מחייב שמירה על אורח חיים בריא ומאוזן למניעת עליה חוזרת במשקל. הרס תאי השומן יביא לשימור התוצאה לאורך שנים ארוכות, אולם אי הקפדה על תזונה ופעילות פיזית ושמירה על משקל הגוף עשויה לגרום לעלייה במשקל והשמנה באזורים אחרים בגוף.

האם יש צורך באשפוז לאחר הטיפול?

אין צורך באשפוז לאחר טיפול הסרת שומן בלייזר. לאחר הטיפול הרופא יותיר את המטופל/ת להשגחה קצרה בת כחצי שעה לצורך בקרה, בסיומה ניתן יהיה להשתחרר ולצאת למנוחה בבית בת כיומיים-שלושה.

ד"ר זאב צילקר, מייסד ומנהל מרפאת BEAUTY FACE מבצע טיפולי הסרת שומן בלייזר בכל אזורי הגוף, תוך שימוש במכשירים מתקדמים וטכנולוגיות מובילות, ייעוץ, ליווי והכוונה לכל לקוח ולקוחה, והצגת מרחב אפשרויות וטיפולי אסתטיקה רפואית. המרפאות אשר ממוקמות במרכז רפואי רמת אביב ובהרצליה מספקת סביבת טיפול נינוחה ונעימה, בליווי צוות מיומן ומסור, וד"ר צילקר אשר מביא את ניסיונו רב השנים וידיעותיו הנרחבות, ומלווה באופן אישי כל הליך טיפולי וכל מטופל ומטופלת.

לקוחות ממליצות