שאיבת שומן בזרועות

ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

שאיבת שומן בזרועות היא בבחינת הפתרון המוביל כיום בענף הרפואה האסתטית, המאפשר את סילוק השומן העודף, הידוק העור, מיצוק וחיטוב הזרועות, ללא ניתוח, בהליך טיפולי נגיש ובטוח, המיועד לנשים ולגברים.

שומן עודף בידיים נוטה להצטבר בחלק התחתון של הזרועות, ליצור מראה לא מחמיא של זרועות מידלדלות ורפויות, ולהביא את הסובלים מן התופעה להסתרת הזרועות תחת שרוולים ארוכים הנמשכים עד קו המרפק, תוך הימנעות מלבישת גופיות ובגדים קלים ונעימים אחרים. השומן העודף המצטבר בזרועות לא תמיד מגיב לשינויי תזונה ולהליכי דיאטה, ובמקרים רבים ניתן לראות כי גם לאחר סילוק של משקל עודף, ההפחתה במשקל אינה מאוזנת ביחס לחלקי הגוף השונים, והשומן המיותר בזרועות נותר במקומו.

ד"ר זאב צילקר, רופא מומחה בכיר בתחום הרפואה האסתטית, מעניק ללקוחותיו במרפאות רשת ביוטי פייס בתל אביב ובהרצליה, את מיטב הטכנולוגיות המתקדמות בתחום, ומבצע במיומנות טיפולי שאיבת שומן בלייזר, המספקים תוצאה מעולה, בהליך פשוט ליישום וללא ניתוח.

שאיבת שומן בזרועות באמצעות לייזר

שאיבת שומן בלייזר היא למעשה שאיבת שומן ללא ניתוח, אשר מתבצעת באמצעות ניצול של טכנולוגיית הלייזר לחימום מבוקר תאי השומן והמסה שלהם, לצורך ניתוק השומן מן הרקמות, דילול שלו ושאיבת השומן העודף בקלות ובמהירות. הטכנולוגיה מיושמת במרפאות מתקדמות בתחום האסתטיקה הרפואית, לאחר אבחון ומיפוי צרכי המטופל/ת, תחת הרדמה מקומית בלבד.

למי מתאים טיפול שאיבת שומן בזרועות

טיפול שאיבת שומן בידיים מתאים לנשים ולגברים, החל מגיל 18 ואילך.
הטיפול מתאים למטופלים ולמטופלות בעלי מצב בריאות תקין, ללא מחלות רקע, מחלות כרוניות דוגמת: יתר לחץ דם, מחלות לב, מחלת הסוכרת ומחלות נוספות.
הטיפול מיועד לבעלי הצטברות שומנית ועודפי שומן באזור הזרועות העליונות, בחלקן התחתון, לבעלי זרועות מידלדלות ורופפות, למטופלים לאחר הרזיה או השמנה קיצונית.

כיצד מתבצעת שאיבת שומן בזרועות באמצעות בלייזר?

שאיבת שומן בלייזר בזרועות מתבצעת בהליך שאינו דורש הרדמה מלאה או התערבות כירורגית,
וכוללת החדרה של חומרי הרדמה אל מתחת לעור, כמו גם חומרי אדרנלין, לניפוח הרקמות.
להליך שאיבת שומן בידיים בלייזר יקדים הליך אבחון ותשאול רפואי, לקביעת הצורך הטיפולי והמענה האופטימלי, כמו גם בחינה של התאמת המטופל להליך, מתן הנחיות להיערכות מוקדמת ותיאום ציפיות בנוגע לאופן ולתקופת ההחלמה שתידרש לאחר ביצוע הטיפול.
המפגש הטיפולי יעסוק בהליך השאיבה, אשר תתבצע במספר שלבים.

תהליך הטיפול בלייזר ומה הם שלבי הטיפול

בשלב הראשוני בהליך, ולאחר קליטת המטופל/ת במרפאה ווידוא עמידה בהנחיות המוקדמות, יבצע הרופא המטפל מספר פעולות מקדימות:

 • סימון מוקדם של האזורים המיועדים לחימום
 • חיטוי מלא של האזור למניעת זיהומים
 • הרדמה מקומית חיצונית למניעת תחושת כאב

 

הקרנת הלייזר:

הקרנת הלייזר מתבצעת תוך יצירת חתך זעיר והחדרת מחט דקיקה תחת העור, אל אזורי השומן. באמצעות המחט אשר מחוברת למכשיר הקרנת לייזר מתקדם, מוחדר הלייזר תחת הרקמות הרכות ויוצר חימום מדורג ומבוקר של תאי השומן, עד לפיצוץ של התאים ולהמסה מוחלטת של השומן, אשר הופך מגבישי ומוצק, לשומן נוזלי ודליל.

שאיבת השומן:

לאחר הליך זה יחדיר הרופא צינורית קנולה דקיקה אל האזור המיועד, ויבצע שאיבה של השומן העודף וסילוק שלו מחוץ לגוף, אל מיכל האיסוף.
כמות השומן הרצויה לשאיבה נקבעת מראש בהתאם להיקף ההצטברות השומנית ולצורך, והפעולה מתבצעת תוך בקרה במינונים הנדרשים בלבד.

תפירה וחיטוי

עם סיום ההליך יבצע הרופא תפר על גבי החתך שנוצר לצורך החדירה לרקמות העור, וחיטוי מלא של אזור הטיפול.

המיקוד של הלייזר בתאי השומן מביא להריסת התאים מחד גיסא, ולעידוד פעילות הרקמות וייצור הקולגן מאידך גיסא, מה שיחד עם ההליך השיקומי יביא להידוק ולמיצוק העור ולחיטוב של הזרועות לאחר סילוק עודפי השומן.

מה היתרון בשאיבת שומן בלייזר לעומת ניתוח?

שאיבת שומן לזרועות באמצעות לייזר מספקת מגוון יתרונות ביחס לניתוחי שאיבת השומן שהיו נהוגים בעבר:

 • יעילות גבוהה ושיפור משמעותי במראה הזרועות
 • הליך שאינו פולשני וללא הסיכונים הכרוכים בהרדמה מלאה ובהליך כירורגי
 • זמן החלמה קצר יותר
 • התאמה למגוון רחב יותר של סוגי מטופלים
 • שאיבת שומן בלייזר אינה מותירה צלקות משמעותיות, בשונה מן ההליך הניתוחי
 • עלות הטיפול באמצעות לייזר נמוכה יותר ביחס למחירו של ניתוח להסרת שומן.

 

לצד היתרונות הרבים שצוינו, בראשם בטיחות ההליך והפחתת הסיכונים, בגזרת החסרונות נמצא כי יעילות הטיפול בלייזר פחותה ביחס ליעילותו של ניתוח שאיבת שומן בידיים.

הנחיות למטופל לאחר טיפול שאיבת שומן מהידיים

לאחר טיפול שאיבת שומן בלייזר נדרשים המטופלים לעמוד במספר הנחיות, להגברת יעילות הטיפול ולהחלמה מהירה ומלאה:

 • בשבועיים שלאחר הטיפול יש ללבוש מחטב על גבי הזרועות, להידוק העור אל השריר ולהפחתת תחושת כאב. את המחטב יש ללבוש במשך כל שעות היממה במשך שבועיים, ולאחר מכן למשך מספר שעות ביממה בשעות הלילה למשך שבועיים נוספים.
 • זמן המנוחה המומלץ לאחר הטיפול הוא שלושה ימים, בהם חשוב לנוח ולהחלים, להימנע מפעילות ומנסיעות שלא לצורך.
 • במקרה הצורך ניתן ליטול משככי כאבים להקלה.
 • יש להימנע מפעילות ספורטיבית ו/או כל פעילות מאומצת למשך חודש ימים, ולאחר מכן לשוב לפעילות ולשגרת אימונים ומאמץ באופן מדורג ומבוקר ועל פי התחושה.
 • לאחר כשבועיים ממועד הטיפול יש להגיע אל הרופא המטפל לצורך ביקורת ולהסרת התפרים וחיטוי מקומי נוסף.
 • בכל תחושה חריגה, נפיחות, חום או תופעות לוואי שאינן צפויות אחרות, יש לפנות להתייעצות עם הרופא המטפל.

שאלות תשובות:

טיפול שאיבת שומן בלייזר לזרועות נחשב לטיפול יעיל המשיג שיפור משמעותי במראה הזרועות, בסילוק השומן ובטיפול בהידלדלות העור.

לאחר הטיפול צפויות להופיע תופעות של נפיחות, הצטברות נוזלים, שטפי דם ובצקות, אשר יחלפו באופן טבעי בתקופה בת כשישה שבועות. בשלב זה ניתן יהיה לראות שיפור ראשוני במראה הזרועות, כאשר התוצאה תוסיף להתגבר באופן הדרגתי ולהגיע למראה האופטימלי בתוך כשישה חודשים.

זמן ההחלמה הצפוי הוא כשלושה ימים, לאחריהם ניתן לחזור לשגרה. יחד עם זאת, למשך כחודש ימים נדרשת לבישת מחטב זרועות והימנעות מפעילות ספורטיבית.

קליניקת BEAUTY FACE בהנהלת ד"ר זאב צילקר מספקת מרחב טיפולי נגיש, נוח ונעים, תוך התאמת הטיפולים למטופל על פי צורך, בדגש על הטכנולוגיות הטיפוליות המתקדמות ביותר בענף. בקליניקה ניתן לבצע טיפולי שאיבת שומן בסנטר באמצעות טכנולוגיית הלייזר ולהביא להסרת עודפי שומן ועיצוב הסנטר ברמת דיוק שאין שניה לה, בבטיחות ללא ניתוח. ד"ר צילקר מציע מגוון טיפולי אסתטיקה רפואית מתקדמים לנשים ולגברים, ופגישת ייעוץ ואבחון ללא התחייבות.

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם

טיפולים נוספים