שאיבת שומן מהרגליים

ד"ר זאב צילקר

ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית.

שאיבת שומן בירכיים

במדינת ישראל החמה בה הוגה אופנה קלילה ומכנסיים קצרים מהווים חלק מן המלתחה של נשים רבות, קיימת גם הכמיהה לרגליים רזות שייצרו את המראה הצעיר והמחוטב. נשים רבות, ולמעשה גם גברים, סובלים מהצטברות של שומן עודף ברגליים, בדגש על הירכיים, ומתקשים להיפטר ממנו גם באמצעות שמירה על תזונה בריאה ומאוזנת ואף באמצעות פעילות ספורטיבית.

שאיבת שומן מהירכיים או מהרגליים היא הליך רפואי שמטרתו לסלק שומן עודף בגוף, באמצעות טכניקות שונות, למטרת עיצוב וחיטוב, למטרות אסתטיות ולצורך ביטחון עצמי ושביעות רצון של המטופלים. שאיבת השומן מיועדת לסילוק השומן העודף בעבור מטופלים ומטופלות בעלי משקל גוף תקין והצטברות שומנית נקודתית, ולא כמענה לבעיית עודף משקל כוללת. הטיפול מתבצע באמצעים כירורגיים בניתוח, או לחילופין באמצעות טכנולוגיות מתקדמות, שאינן פולשניות, דוגמת שאיבת שומן בלייזר.

כיצד מתבצעת שאיבת שומן מהירכיים?

שאיבת שומן ברגליים, בדגש על שאיבת שומן בירכיים, מתבצעת באחת משתי שיטות טיפול אפשריות:

שאיבת שומן רגילה

שאיבת השומן המסורתית מתבצעת באמצעות ניתוח להסרת שומן כולל חדירה כירורגית. הפעולה מתבצעת בחדר ניתוח, בהרדמה מלאה, ותוך חדירה ממספר נקודות אל עומק תאי העור והשומן, באמצעות צינורית מתכת המחוברת למכשיר שיוצר פעולת וואקום, וכוללת חרירים אשר מגרדים את מסת השומן מן העור. השומן בתהליך זה נשאב ונאגר במכלים מתאימים, עד לסיום הפעולה וניתוק המכשיר. בסיום הפעולה יש לחטא ולבצע תפירה וסגירה לעור בחלקים שנחתכו לצורך החדירה, והמטופלת תידרש לימי החלמה ממושכים הן מפעולת ההרדמה והן מן הפעולה הכירורגית והטראומה לגוף.

שאיבת שומן בלייזר

שאיבת שומן בלייזר היא טכנולוגיה חדשנית אשר מאפשרת ביצוע של הליך מדויק ומהיר יותר, ללא צורך בחדירה כירורגית עמוקה. ההליך מתבצע תחת הרדמה מקומית בלבד, החדרה של צינורית זעירה הדורשת פתח מזערי בלבד בעור, והחדרה של חומרי הרדמה אל אזור השאיבה. בהמשך מתבצע חימום נקודתי של השומן בטכנולוגיית הלייזר, מה שמביא להמסה וניתוק של השומן מן הרקמות, ולהרס של תאי השומן בגוף. התהליך מתבצע במהירות ביחס לשיטה המסורתית ואינו גורם לגוף טלטלה או טראומה, כאשר השומן המומס נשאב בקלות וללא צורך בגירוד אגרסיבי. המטופל מתאושש ומשתחרר לביתו בתוך כשעתיים בלבד, ותהליך ההחלמה קצר אף הוא.

האם עדיף לבצע שאיבת שומן מהירכיים בלייזר או בניתוח?

שאיבת שומן בלייזר היא בעלת יתרונות רבים על השיטה המסורתית, מפחיתה סיכונים לזיהום, מאפשרת הליך מהיר ויעיל יותר, אינה פולשנית, ההחלמה אינה כרוכה בכאבים ולמעשה אינה טומנת בחובה כל סיכון. ניתוח בהרדמה מלאה, בנוסף לסיכוני הפעולה הכירורגית, טומן בחובו גם סיכונים בריאותיים הנוגעים להרדמה המלאה, וכל אפשרות להימנע ממנו מוטבת.

האם נדרשת הכנה לפני הטיפול?

המטופל עצמו אינו נדרש לכל הכנה מוקדמת. מומלץ להגיע לאחר מקלחת, ארוחה קלה ורעננות. הרופא המטפל יבצע את ההכנה הנדרשת לגוף טרם טיפול שאיבת שומן מהירכיים, סימון אזורי השאיבה המיועדים, חיטוי של העור ואלחוש.

החלמה והתאוששות

עם סיום הטיפול יבצע הרופא סגירה מקצועית באמצעות תפרים זעירים ונמסים, וילביש על הרגליים מחטב רגליים ייעודי. את המחטב יש להוסיף וללבוש בכל שעות היממה בשבועיים שלאחר הטיפול, ולאחר מכן רק למשך הלילה למשך כארבעה שבועות נוספים.תיתכן תחושת אי נוחות מקומית וניתן להסתייע במשכך כאבים על פי צורך. מומלץ שלא לבצע פעולות מאומצות ולהקפיד על מנוחה כיומיים לאחר הטיפול.

שאלות תשובות:

הטיפול מתאים למטופלים בריאים, ללא עודף משקל משמעותי, מעל גיל 20.

הליך כולו, לרבות זמן ההכנה וההתאוששות אורך כ-90-120 דק'.

הרופא המטפל יבצע תשאול רפואי והערכה לקביעת התאמה של המטופל לטיפול.

ייתכנו שטפי דם, נפיחות ורגישות מקומית שצפויים לעבור באופן טבעי. לא צפויות תופעות לוואי חריגות.

לאחר שאיבת שומן מאזורי הרגליים, מלבד לבישת המחטב הליך הסרת שומן בלייזר אינו כרוך בהגבלת פעילות ממושכת. לאחר כיומיים מנוחה ניתן יהיה לשוב לשגרת החיים.

קליניקת BEAUTY FACE בהנהלת ד"ר זאב צילקר מספקת מרחב טיפולי נגיש, נוח ונעים, תוך התאמת הטיפולים למטופל על פי צורך, בדגש על הטכנולוגיות הטיפוליות המתקדמות ביותר בענף. בקליניקה ניתן לבצע טיפולי שאיבת שומן מהירכיים באמצעות טכנולוגיית הלייזר ולהביא להסרת עודפי שומן ועיצוב הסנטר ברמת דיוק שאין שניה לה, בבטיחות ללא ניתוח. ד"ר צילקר מציע מגוון טיפולי אסתטיקה רפואית מתקדמים לנשים ולגברים, ופגישת ייעוץ ואבחון ללא התחייבות.

טיפולים נוספים בקלינקה