שאיבת שומן מהסנטר

ד"ר זאב צילקר

ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית.

הצטברות של שומן בסנטר יוצרת מראה סנטר נפול ותפוח, המכונה גם סנטר כפול, פגם אסתטי שלא תמיד ניתן להיפטר ממנו באמצעות ירידה טבעית במשקל. אזור הסנטר נוטה להצטברות שומנית ובשל המיקום וכוח הגרביטציה גם לנפילה והידלדלות, ואינו מנת חלקם של אנשים בעלי עודף משקל בלבד. ענף האסתטיקה הרפואית לא פסח על התופעה והצורך בעיצוב מחדש של הסנטר, והוליד עבור המטופלים מגוון פתרונות, בעיקרם שאיבת שומן מהסנטר.

מהי שאיבת שומן בסנטר?

שאיבת שומן בסנטר מתבצעת בטכניקות טיפול שונות, פולשניות, כירורגיות וחדשניות יותר, שעיקר מטרתן היא סילוק עודפי שומן מהסנטר ומניעת מראה השקנאי כתוצאה מן העור הנפול והשומן הצונח תחתיו. הליך השאיבה מתבצע במרפאה, על ידי רופא מוסמך ותחת הרדמה מקומית, כאשר כמות השומן הניתנת לשאיבה מוגבלת בהתאם לטכניקת הטיפול.

שאיבת שומן בלייזר

כיצד מתבצעת שאיבת שומן בסנטר באמצעות לייזר?

שאיבת שומן רגילה מתבצעת באמצעות הליך כירורגי הכולל חיתוך בנקודה אחת או יותר סביב הסנטר, והחדרת צינורית שאיבה שמטרתה לינוק את השומן העודף לתוך מכל חיצוני. הליך זה מתבצע בהרדמה מלאה, מצריך החדרה של צינורית קנולה תחת שכבות העור, עשוי להימשך זמן ארוך בהתאם לכמות השומן הנדרשת לשאיבה ולסמיכות השומן והמוצקות שלו, ומחייב בסיום ההליך ביצוע של תפרים, אשפוז ותקופת החלמה בדומה לניתוחים כירורגיים אחרים.

שאיבת שומן בלייזר היא שאיבת שומן ללא ניתוח, המתבססת על יכולת החימום המבוקרת של הלייזר והשפעת הלייזר על הרקמות ותאי העור. במהלך הטיפול הרופא מחדיר צינורית קנולה עם סיב לייזר בתוכה תחת שכבות העור, מה שמביא להתחממות ולהתפרקות של השומן, כמו גם להרס תאי השומן, וכן עידוד פעילות התאים להתחדשות, מוצקות וייצור של קולגן ואלסטין- שיגרמו בהמשך למוצקות העור ולמניעת מראה עור מידלדל ונפול.

האם שיטת שאיבת שומן בסנטר בלייזר עדיפה על השיטה המסורתית?

על פניו שאיבת שומן בלייזר מספקת יתרונות רבים על פני השיטה המסורתית, בניהן:

  • קלה ומהירה ליישום, מתבצעת באמצעות מפגש טיפולי אחד בן כשעה.
  • ניתן ליישום במרפאה ואין צורך בחדר ניתוח.
  • מתבצע תחת הרדמה מקומית בלבד ללא הרדמה מלאה.
  • אין צורך בתקופת החלמה ממושכת.
  • הפחתה משמעותית בתופעות לוואי דוגמת נפיחות מקומית, בצקות, שטפי דם.
  • הריסה של תאי שומן, מיצוק העור והתחדשות שלו.
  • מראה סנטר מורם ומוצק, ללא עודפי שומן ועור תוך הדגשה וחיטוב של תווי הפנים.


יחד עם זאת חשוב לדעת כי שיטת שאיבת שומן באמצעות לייזר אינה מתאימה לכל סוגי המטופלים.

למי מתאים הליך שאיבת שומן בלייזר ולמי לא

שאיבת שומן סנטר כפול באמצעות לייזר מתאימה למטופלים בריאים אשר אינם נוטלים תרופות המכילות מדללי דם, למטופלים בעלי שומן עודף בסנטר. הטיפול אינו מתאים למטופלים בעלי עודפי עור בסנטר.

שאלות תשובות:

לאחר הטיפול יידרש הנחה של מחטב אלסטי באזור השאיבה במשך כשבועיים למשך כל שעות היום והלילה (24/7). לאחר מכן ימשיך המטופל בשינה בלבד עם המחטב על הסנטר בלבד. על המטופל/ת להקפיד על מנוחה בת כיומיים, הימנעות ממאמץ יתר, נטילת משככי כאבים על פי צורך.

ההליך הטיפול יימשך כשעה. זמן ההכנה לרבות זמן ההתאוששות והבקרה לאחר הטיפול שיימשך שרבע שעה.

לפני ההליך יתקיים מפגש אבחון בו יאמוד הרופא המטפל את התאמת המטופל להליך, את כמו השומן שיהיה צורך לשאוב וכן יבצע תשאול רפואי ומתן הנחיות מקדימות.

בימים שלאחר הטיפול תיתכן רגישות מקומית ואף תחושת כאב קלה, נפיחות ושטפי דם, אשר חולפים במהלך שבוע עד שבועיים ימים. ניתן ליטול משככי כאבים ללא מרשם רופא לצורך הקלה. במקרים מסוימים עשויים להופיע שטפי דם קלים, כתוצאה מהחדרת צינורית השאיבה. אלה צפויים להיעלם באופן טבעי בתוך ימים אחדים.

שאיבת שומן מהסנטר באמצעות לייזר בשונה מן השיטה הכירורגית המסורתית מאפשרת חזרה מלאה לשגרה בתוך כיומיים בלבד, תוך הימנעות מפעילות כושר וספורט למשך כחודש.

קליניקת BEAUTY FACE בהנהלת ד"ר זאב צילקר מספקת מרחב טיפולי נגיש, נוח ונעים, תוך התאמת הטיפולים למטופל על פי צורך, בדגש על הטכנולוגיות הטיפוליות המתקדמות ביותר בענף. בקליניקה ניתן לבצע טיפולי שאיבת שומן בסנטר באמצעות טכנולוגיית הלייזר ולהביא להסרת עודפי שומן ועיצוב הסנטר ברמת דיוק שאין שניה לה, בבטיחות ללא ניתוח. ד"ר צילקר מציע מגוון טיפולי אסתטיקה רפואית מתקדמים לנשים ולגברים, ופגישת ייעוץ ואבחון ללא התחייבות.