שאיבת שומן ללא ניתוח

שאיבת שומן ללא ניתוח הינו טיפול זעיר פולשני להסרת שומן שאינו דורש חתכים גדולים או הרדמה מלאה.  טיפול זה מיועד להסיר עודפי שומן מאזורים ספציפיים בגוף, כגון הבטן, הירכיים, הזרועות, הצוואר והסנטר.

ד"ר זאב צילקר

ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית.

מטרת שאיבת שומן ללא ניתוח הוא לטפל בשומן עודף אשר מצטבר באזורים מסוימים וקשה במיוחד להיפטר ממנו אינו מחייב התערבות כירורגית, ובאמצעות חדשנות טכנולוגית ושיטות טיפול מתקדמות ניתן כיום לבצע שאיבת שומן ללא ניתוח, ללא סיכוני ההרדמה, הצלקות ותקופת ההחלמה שמגיעים בעקבותיו. באמצעות הליך טיפול נגיש ופשוט ניתן להביא לסילוק עודפי שומן במהירות וביעילות מהבטן, מהישבן, מהמותניים, מהירכיים ומן הזרועות- לעיצוב ולחיטוב הגוף ולמראה אסתטי ומוצק.

מהן הטכנולוגיות המאפשרות שאיבת שומן ללא ניתוח

ענף הרפואה האסתטית מציג שתי שיטות טיפול שאיבת שומן ללא ניתוח, כאשר בשתי השיטות נעשה שימוש בשינויי טמפרטורה כנגד השומן, לשינוי מצב הצבירה שלו ולסילוקו:

שאיבת שומן בלייזרשאיבת שומן בלייזר מיועדת להביא לחימום של השומן, המצוי במרקם סמיך ונוקשה, כאשר חימום מבוקר של השומן הופך אותו לנוזלי, מביא להתנתקות שלו מם הרקמות ומקל על סילוק השומן באופן ביולוגי טבעי או באמצעות שאיבת השומן באמצעות צינורית קנולה דקיקה/מזרק יניקה.

שאיבת שומן בלייזר

חימום מבוקר של שומן הגוף העודף לצורך הסרתו ניתן באמצעות טכנולוגיית הלייזר או באמצעות טכנולוגיית גלי הרדיו, כאשר שתי השיטות מתבצעות בטכניקה שאינה פולשנית, תוך ביצוע הקרנת הלייזר/גלי הרדיו על גבי חלקו החיצוני של העור, באופן מבוקר.

מלבד סילוק השומן העודף והמיותר, הטכנולוגיות האמורות מביאות לקרינה ממוקדת כנגד תאי השומן ומביאה להריסתם, מה שמקשה על הגוף לייצר עודף שומן באזור הטיפול בהמשך.

טיפול שאיבת שומן בלייזר ללא ניתוח מתבצעת במרפאת ד"ר צילקר, בהליך לא פולשני, המציג יעילות גבוהה ותוצאות מצוינות, כבר במפגש טיפולי אחד בלבד.

שיטה נוספת הינה הקפאת שומן- טיפולי הקפאת שומן מבוססים על טכנולוגיית קולטק, באמצעות מכשיר ייעודי הפועל באופן חיצוני על העור באזורי הטיפול, ומביא להורדת טמפרטורות קיצונית של השומן העודף, מבלי לפגוע במרקם העור. תאי השומן שאינם עמידים לקור, חווים צניחה בטמפרטורה, עד למינוס 11 מעלות צלזיוס, טמפרטורה המביאה להריסה מוחלטת של התאים והשומן העודף. לאחר הטיפול השומן העודף עובר תהליך טבעי של פירוק וסילוק ביולוגי מן הגוף, ותאי השומן ההרוסים מתקשים להשתקם, מה שיוצר תוצאה עמידה לטווח ארוך.

על מנת להגיע לתוצאות משביעות רצון נדרשת סדרת טיפולים. היקף הסדרה וכמות המפגשים נקבעת בהתאם לאזור הטיפול ומצבורי השומן הנדרשים לסילוק.

מי מועמד מתאים לטיפולי שאיבת שומן ללא ניתוח

הטכנולוגיות החדשניות לטיפולי שאיבת שומן ללא ניתוח בגוף מתאימות לטיפול בנשים ובגברים, בגיל 20 ויותר, במצב בריאותי תקין, בעלי BMI שאינו עולה על 30. הטיפול מיועד להצטברות שומן נקודתית באזורים בעלי נטייה לאגור שומן לאורך השנים, ואינם מיועדים לבעלי משקל עודף קיצוני כולל.

באילו אזורים בגוף ניתן לטפל בטכנולוגיות שאיבת שומן ללא ניתוח

בין אזורי הטיפול הנפוצים בטכנולוגיות שאיבת שומן ללא ניתוח:

בטן– שאיבת שומן בבטן ללא ניתוח היא בין הטיפולים המבוקשים, בשל הנטייה של רבים להצטברות שומן עודף בבטן, לרבות נשים אחרי לידה.

זרועותשאיבת שומן מאזור הזרועות, תוך הידוק ומיצוק העור ומניעת הידלדלות העור.

ירכייםשאיבת שומן באזור הירכיים הנוטות לאגירת עודפי שומן מהותיים, בצורה ממוקדת להצרת היקף הירכיים.

ישבן– חיטוב הישבן באמצעות שאיבת השומן העודף מאזורים ממוקדים, לחיטוב ועיצוב הישבן והגוף.

סנטר– טיפולי שאיבת שומן ללא ניתוח מתאימים גם לעיצוב וחיטוב מראה הפנים, באמצעות שאיבת שומן עודף בסנטר, חידוד קווי הלסת, טשטוש וסילוק של סנטר כפול ומיצוק העור סביב הסנטר.ניתן לשאוב עד 80% השומן באזורים שבמוקד.

מהם היתרונות של טיפולי שאיבת שומן ללא ניתוח?

טיפולי שאיבת שומן ללא ניתוח מהווים חלופה לטיפולי שאיבת שומן המסורתיים אשר התבצעו באופן כירורגי, ומציעים יתרונות רבים:

  • הליך המתבצע ללא הרדמה מלאה, באמצעות הרדמה מקומית של אזור הטיפול בלבד.
  • טיפול פולשני זעיר- הטיפול מתבצע באופן פולשני זעיר, ושינה חדירה צינורית קנולה דרך חתך עור כ 3 מ"מ.
  • זמן החלמה קצר וחזרה מהירה לשגרת החיים.
  • הטיפול מתאים לבעלי עודפי שומן קלים, לאזורים ספציפיים, ואינו מוגבל לבעלי עודף משקל מוגדר.
  • עיצוב וחיטוב הגוף, לשיפור הנראות וחיזוק הביטחון העצמי.

מהם הסיכונים ותופעות הלוואי בטיפול שאיבת שומן ללא ניתוח?

טיפולי שאיבת שומן ללא ניתוח באמצעות הקפאת שומן או המסת שומן בלייזר/גלי רדיו הם טיפולים בטוחים במיוחד, אשר אינם כוללים החדרת חומרים זרים לגוף, ועל כן גם אינם כוללים סיכוני אלרגיה.

המכשירים המשמשים לביצוע הטיפול הם מכשירים מתקדמים, מורשים לשימוש ולטיפול על ידי רופאים מוסמכים.

תופעות הלוואי שעשויות להופיע לאחר הטיפול עשויות לכלול גירוי מקומי ואדמומיות של העור, שטפי דם מקומיים באזור החדרת הקנולה במקרה של שאיבה מקומית של השומן העודף.

כמה זמן מחזיקה התוצאה מהליך שאיבת שומן ללא ניתוח?

שאיבת שומן ללא ניתוח עוסק בפירוק ובסילוק השומן העודף, והן בהרס תאי השומן ובעידוד פעילות ייצור הקולגן והאלסטין המשמשים למיצוק ולגמישות העור. עקב הללו, תוצאות הטיפול עשויות להציג עמידות ארוכת שנים, אולם דורשות תחזוקה באמצעות ניהול אורח חיים בריא, הקפדה על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית. תופעות הלוואי שעשויות להופיע לאחר הטיפול עשויות לכלול גירוי מקומי ואדמומיות של העור, שטפי דם מקומיים באזור החדרת הקנולה במקרה של שאיבה מקומית של השומן העודף. בממוצע, הטיפול מפחית את כמות השומן באזורים שבמוקד בכ-10% -25%.

כמה עולה שאיבת שומן ללא ניתוח?

עלות הטיפול נקבעת על ידי המרפאה/הרופא המטפל ואינה מפוקחת. בנין הגורמים המשפיעים על המחיר: אזור הטיפול, היקף השומן הנדרש לסילוק, זמן הטיפול ו/או כמות המפגשים הטיפוליים הנדרשים עד לקבלת התוצאה הרצויה, וכן המוניטין, הניסיון של הרופא והטכנולוגיות בהן הוא משתמש.

טווח העלות הממוצע לשאיבת שומן בלייזר הינו כ 25,000-15,000 ₪ לסדרת טיפולים כתלוי במיקום ובכמות הטיפולים הנדרשת. להצעת מחיר מדוייקת פנו אלינו.

על מה חשוב להקפיד לפני טיפול שאיבת שומן ללא ניתוח?

  1. בחירת רופא– בטיפולים אסתטיים בכלל ובטיפולי שאיבת שומן ללא ניתוח בפרט קיימת חשיבות גדולה לבחירה ברופא מוסמך ומנוסה, המציע מגוון אלטרנטיבות טיפול לבחירה, ומעניק טיפול במרפאה מאובזרת בטכנולוגיות המתאימות, בתנאי סטריליות מוקפדים, ועבודה באמצעות טכנולוגיות וחומרים מורשים בלבד.
  2. בחירת סוג הטיפול– כל טכניקות הטיפול המוצעות מציגות יעילות מוכחת ויתרונות רבים, אולם חשוב להכיר את ההתאמה והייחוד של כל טכנולוגיה ושיטה, בהתאם לסוג הטיפול, היקף וצורך אישי.
  3. תיאום ציפיות- טיפולי שאיבת שומן בלייזר, המסה או הקפאת שומן אינם חלופה לאורח חיים בריא, ובמידה ונדרשת ירידה במשקל לצורך הפחתת אחוזי השומן בגוף, לשמירה על הבריאות ולחיטוב, מומלץ להתחיל בשינויי תזונה ופעילות ולהיפטר מן השומן העודף באופן טבעי. הטיפולים יהוו השלמה לאלה, ויסייעו בסילוק שומן עיקש ומקומי שלא ניתן להיפטר ממנו בדרכים אחרות.
  4. חשיבות שמירה על אורח חיים בריא לאחר הטיפול– על מנת לשמר את התוצאה לאורך זמן חשוב במיוחד להקפיד על חיזור השריר ומיצוק אזור הטיפול ולהימנע מתזונה לא מאוזנת והשמנת יתר אשר עשויים לצמצם את טווח העמידות של התוצאה.

ד"ר זאב צילקר, רופא מנוסה ומוביל בתחום האסתטיקה הרפואית, מלווה נשים וגברים, ומציע מגוון טיפולים בטכנולוגיות מתקדמות, לרבות טיפולי שאיבת שומן ללא ניתוח בלייזר, לעיצוב וחיטוב הגוף. הרופא מלווה כל מטופל ומטופלת, בשיחת ייעוץ, אבחון והתאמה של שיטת הטיפול, ולאורך ההליך הטיפולי עד לתוצאה הרצויה.