סקולפטרה

ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית, המציג יעילות גבוהה במיוחד ופתרון לטיפולי מילוי קמטים עמוקים, שיפור מרקם העור, מיצוק וגמישות, להפחתה ולעיכוב של תופעות ההזדקנות. תרכובת סקולפטרה מכילה ריכוז גבוה של חומצה פולית-L-לקטית (PLLA), חומר בעל רכיבים ביולוגים אשר מאיצים ומעודדים את ייצור הקולגן- החומר האחראי על מיצוק וגמישות העור, למראה טבעי, צעיר ובריר ולשיפור גמישות והשבת נפחי עור.

מהם היתרונות של סקולפטרה?

הזרקת סקולפטרה היא בין הטיפולים המבוקשים בענף האסתטיקה הרפואית, בזכות מספר יתרונות בולטים של החומר ביחס לחומרי מילוי מוכרים אחרים:

 • מעודד פעילות ושיקום טבעי של העור – מרבית חומרי ההזרקה בשוק הם חומרי מילוי המבוססים על חומצה היאלורונית, ומספקים צמיגיות ונפח לצורך מילוי הקמטים והשבת הנפח הטבעי של העור. סקולפטרה הוא חומר אשר מבוסס על חומצה פוליקטית אשר אינה בבחינת חומר מילוי, כי אם חומר אורגני בהרכב קרוב במיוחד לחומרים טבעיים אשר קיימים בעור, ומעודד ייצור של סיבי קולגן ואלסטין, המספקים את הגמישות הטבעית, הנפח והמוצקות של העור.
 • עמידות – בזכות השיפור שנוצר באמצעות תהליכים טבעיים ובנייה מחודשת של סיבי קולגן, גם עמידות הטיפול נשמרת לזמן ארוך יותר, ואינה תלויה במועדי התפוגגות החומצה הפוליקטית מן העור.
 • פתרון הרמוני וכולל לעור הפנים – הזרקת סקולפטרה מעניקה פתרון רחב לעור הפנים ואינה מתמקדת בטיפול נקודתי לקמט זה או אחר או לליקויים אסתטיים בודדים.
 • מראה טבעי – סקולפטרה אינה עוסקת במילוי וביצירת נפח והדגשה כי אם בשיקום העור והשבת הנפחים הטבעיים שאבדו וגמישות העור, מה שמעניק מראה טבעי, צעיר ועור פנים מלא ברק, ללא מילוי יתר ונפח מוגזם.
 • עיכוב תהליכי הזדקנות- אנטי אייג'ינג – מלבד השיפור והשיקום של מראה העור, חומר הסקולפטרה מספק מענה יעיל לעיכוב תהליכי הזדקנות ולשמירה על גמישות העור לזמן ארוך.
 • טיפול נגיש ובטוח – הזרקת סקולפטרה היא בין הטיפולים האסתטיים הבטוחים ליישום, אשר מספקים מענה נגיש למרבית סוגי המטופלים והליקויים האסתטיים, ללא חדירה פולשנית וללא הליכים כירורגיים בעלי סיכון.

לאילו אזורים ניתנים לטיפול באמצעות סקולפטרה?

טיפול באמצעות הזרקת סקולפטרה מוכר כטיפול בתחום האסתטיקה לעור הפנים: למיצוק העור והשבת נפחים, לטשטוש והחלקת קמטים וקמטוטים, למילוי שקעי העיניים והעלמת עיגולים שחורים מתחת לעיניים, מילוי שקעי לחיים ומיצוק והרמת אזורי פנים נפולים ושקועים.
לצד השימושים הללו, סקולפטרה הוא חומר בעל רמת יעילות גבוהה המשמש גם לטיפול בקמטי צוואר, טיפול לקמטים בידיים, מיצוק זרועות, בטן, ישבן, גב ולמעשה לכל אזור בגוף הסובל מתופעות הזדקנות העור, נפילה ואובדן נפח טבעי ומוצקות.

סקולפטרה - sculpetra

עמידות טיפול בסקולפטרה

טיפולי סקולפטרה מספקים תוצאות ארוכות טווח בהשוואה לחומרי מילוי וטיפול אחרים בתחום, אשר מספקים עמידות בת מספר חודשים בהתאם לטווח הזמן הנדרש להתפוגגות החומר הפעיל. בזכות הליך השיקום הטבעי, המרצת ייצור סיבי הקולגן והתחדשות העור, תוצאותיה של הזרקת סקולפטרה עשויים לספק עמידות בת כשנתיים ימים, בהתאם לסוג ולמצב העור ולאזור הטיפול.

כיצד מתבצעת הזרקת סקולפטרה?

 • תהליך הזרקת סקולפטרה כולל מספר שלבים, המיועדים להבטיח תוצאות אופטימליות בבטיחות מלאה.
 • כל טיפול יכלול הליך אבחון מוקדם, תשאול רפואי, והמלצה של הרופא המטפל על סוג הטיפול והחומר, היקף הטיפול ומינון החומר הנדרש.
 • ההליך הטיפולי יכלול ניקוי וחיטוי מלא של העור באזור הטיפול, הזרקה של החומר במינון הרצוי באמצעות מחט או צינורית קנולה דקיקה, במספר נקודות אסטרטגיות בעור, להחדרת החומר הפעיל בריכוז הרצוי תחת שכבות העור, ולפיזור מדויק שלו באזורים הרצויים.
 • הטיפול בסקולפטרה מתבצע במרבית המקרים תחת אלחוש מקומי בלבד. במקרי קצה בהם המטופל סובל מרגישות יתר, ניתן לבצע את הטיפול תחת הרדמה מקומית למניעת תחושה.
 • הטיפול אורך כ-30 דקות בסך הכל.
 • טיפולי סקולפטרה מיושמים באמצעות סדרת טיפולים אשר מותאמת לכל מטופל ומטופלת בהתאמה אישית ועל פי מצב העור וצרכיו.
  מרבית הטיפולים מתבצעים בסדרה בת שלושה טיפולים, ובהפרש זמן בן חודש בין טיפול אחד לזה שאחריו.

הנחיות למטופלים לאחר הזרקת סקולפטרה

הזרקת סקולפטרה אינה כרוכה במגבלות רבות, אולם ישנן מספר המלצות שניתנות על ידי הרופא המטפל, בהתאם לצורך:

 • הימנעות ממגע, הפעלת לחץ או עיסוי של אזור ההזרקה, לפיזור טבעי של החומר הפעיל.
 • ניקוי עדין של האזור ושמירה על סטריליות.
 • הימנעות מחשיפה ממושכת לשמש ולקרינה.
 • הנחת קומפרסים קרים במקרה של נפיחות ורגישות מקומית.

זמן ההחלמה מטיפולי סקולפטרה

ככלל, טיפולי סקולפטרה אינם דורשים זמן החלמה ואינם בעלי השפעה או מגבלה על שגרת החיים של המטופלים. ניתן לחזור לשגרת החיים ולעבודה מיד בסיום כל טיפול. מומלץ להימנע מפעילות פיזית מאומצת או מפעילות הכרוכה בסיכון לחבלה/חבטה באזור הטיפול.

האם הזרקת סקולפטרה בטוחה?

טיפולי סקולפטרה מבוצעים על ידי רופא מוסמך ומנוסה בתחום האסתטיקה הרפואית, ונחשבים לבטוחים במיוחד. החומר אינו מיוצר מן החי, ועל כן בטוח לשימוש ומתאים לטיפול גם עבור מטופלים אלרגניים. תופעות לוואי אפשריות לאחר הטיפול נוגעות לפעולת ההזרקה עצמה, וכוללות שטפי דם, רגישות ואדמומיות או נפיחות מקומית, תופעות שצפויות לחלוף באופן טבעי.

כמה עולה הזרקת סקולפטרה?

עלויות הטיפול עשויות להשתנות בהתאם לריכוז החומר והמינון, אזור הטיפול והמרפאות. טיפולי סקולפטרה ניתנים במרפאות האסתטיקה הרפואית, המצויות תחת השוק הפרטי ואינן נכללות בסל הבריאות או בביטוחי הבריאות. בבחירת מרפאה להזרקת סקולפטרה יש לוודא כי המרפאה מספקת תנאי טיפול נאותים, רמת סטריליות גבוהה וטיפולים המבוצעים על ידי רופא מוסמך ומנוסה בלבד.
טווח המחירים לטיפול סקולפטרה נעים בממוצע בין 6,000-9,000 ₪.

האם קיימת חלופה או טיפול מתקדם יותר לטיפולי סקולפטרה?

בתחום האסתטיקה הרפואית קיימים מגוון פתרונות, בניהם מתיחת פנים בחוטים, ניתוחים כירורגיים, ומגוון חומרי הזרקה וטכניקות טיפול. בין טיפולי ההזרקות, ניתן למצוא חלופה איכותית לטיפולי סקולפטרה, הנשענת על חומצה פולילקטית, באמצעות פיתוח טכנולוגי מתקדם של חומר, הנקרא OLIDIA. אולידיה מבוסס אף הוא על חומצה פולילקטית, אולם מיוצר בטכנולוגיה מתקדמת יותר, שיוצרת חוטים נוזליים המוזרקים בעדינות תחת העור, ומספקים תוצאה ביעילות מוגברת וארוכת טווח- ונחשבת לדור הבא של סקולפטרה.


מומלץ להתייעץ עם הרופא המטפל בנוגע לשיטת הטיפול המומלצת והמותאמת, עבור כל מטופל ומטופלת.

ד"ר זאב צילקר, רופא מומחה ומוביל בענף האסתטיקה הרפואית, מבצע מגוון רחב של טיפולים אסתטיים לנשים ולגברים, במרפאה מקצועית, מאובזרת ומתקדמת טכנולוגית, ומעמיד לרשות לקוחותיו ניסיון רב שנים, ייעוץ אישי, ליווי ויישום של טיפולים מתקדמים ובטוחים, לתוצאה מיטבית.

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם

מידע נוסף

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

אולידיה
מידע מקצועי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
מידע מקצועי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן