סקין בוסטר או מזותרפיה

ד"ר זאב צילקר
ד"ר זאב צילקר

רופא מומחה מנתח אף אוזן גרון, ניתוחי ראש וצוואר, רופא מומחה ברפואה אסתטית עם ניסיון מעל עשור בתחום טיפולי האסתטיקה. לד"ר צילקר ניסיון רב שנים במגוון מרכזים הרפואיים ובתי חולים בילינסון ואיכילוב.

תהליך ההזדקנות שחווה העור לאורך השנים והרצון לשמר ולשפר את מראה העור, למנוע היווצרות של קמטים ולהנות ממרקם עור חלק, גמיש וצעיר, הביאו לפיתוח של מגוון סוגי טיפולים וחומרים, אשר עשויים לגרום לבלבול, ולחוסר הבנה מהו למעשה הטיפול המתאים ביותר, לצרכים האישיים של כל מטופלת ומטופל. בין הטיפולים הפופולריים למטרה זו בענף האסתטיקה הרפואית, בולטים טיפולי סקין בוסטר וטיפולי מזותרפיה. במאמר זה נסקור את ההבדלים העיקריים בין שיטות הטיפול הללו.

טיפולי חיזוק עור- סקין בוסטר

סקין בוסטר הוא טיפול המתבצע באמצעות הזרקה, כאשר ההזרקה מתבצעת למספר רב של נקודות על גבי העור, ותוך שימוש בטכניקת הזרקה בטכניקה ייחודית ובאמצעות מכשיר חשמלי קטן ונוח לשליטה, בעל ראש הכולל ריבוי מחטים דקות וזעירות, אשר יוצרות פציעה מבוקרת והחדרת החומר באופן שטחי לעור. סקין בוסטר הוא טיפול אשר נשען על חומצה היאלורונית, חומר טבעי הקיים בגוף, ועל כן נספג בו בקלות ובאופן טבעי. בשונה מחומצה היאלורונית ברמת צמיגיות גבוהה אשר מוכשרת כחומר המשמש למילוי קמטים ופיסול פנים, ריכוז החומצה ההיאלורונית בסקין בוסטר הוא נמוך יותר, והפיזור האחיד שלה על גבי העור מביא למיצוק, החלקה, העשרת העור בלחות טבעית, ושיפור מרקם ומראה העור. חשוב לציין כי סקין בוסטר מספק מענה בעיקר לשני השליש התחתונים של הפנים, לאזורים בהם העור חווה צניחה טבעית, אובדן של לחות וגמישות. אזור המצח, סביב העיניים ובין הגבות הם אזורים הנוטים לקמטי הבעה, והטיפול האפקטיבי בהם הוא לרוב באמצעות הזרקת בוטוקס.

מזותרפיה

טיפולי מזותרפיה מתבצעים באמצעות סדרת טיפולים, ומבוססים על התאמה אישית של קוקטייל מזותרפיה הכולל ויטמינים ומינרליים, לצד כמות קטנה של חומצה היאלורונית, לשיפור מראה העור ולשיקום שלו. הטיפול מתבצע באמצעות מכשיר קטן, דמוי עט, ידני או חשמלי, אשר יוצר תנועה סיבובית של מחטים זעירות, האצת זרימת הדם בפנים החדרה של החומר מתחת לשכבת האפידרמיס של העור, לספיגה וליעילות מלאה.
חומרי המזותרפיה מתבססים על ויטמינים ומינרלים אשר נמצאו כחסרים לעור, מה שיוצר הליך של העשרה ושיקום טבעי של מרקם העור והצערה שלו.

מה ההבדל בין סקין בוסטר למזותרפיה?

שתי שיטות הטיפול עוסקות בטיפול הרמוני ושיפור כללי של מראה ומרקם עור הפנים, בהליך אנטי אייג'ינג המתבצע באמצעות טכניקות הזרקה מרובות מחטים, פציעה מבוקרת של העור והחדרת חומרי הזנה לעור. ההבדל העיקרי בין השיטות טמון בהרכב חומרי ההזרקה, כאשר סקין בוסטר מבוסס בעיקרו על חומצה היאלורונית, לעומת טיפולי מזותרפיה המבוססים על קוקטייל ויטמינים ומינרליים.

מה עדיף סקין בוסטר או מזותרפיה?

בבחינה של סקין בוסטר אל מול מזותרפיה, נמצא כי מדובר בשני סוגי טיפול בעלי רמת יעילות גבוהה, אשר פועלים על עור הפנים בכללותו, ולא מיועדים לטיפול נקודתי. ההחלטה על סוג הטיפול ובחירה בין סקין בוסטר למזותרפיה, היא החלטה שיש לקבל בהתייעצות עם רופא מומחה באסתטיקה רפואית ובהתבסס על אבחון של מצב העור. סקין בוסטר יתאים יותר לבעלי עור הסובל מאובדן לחות וגמישות טבעית, מראה סימני צניחה, אובדן נפח והופעת קמטוטים היוצרים מראה פנים מבוגר. באמצעות טיפולי סקין בוסטר יזכה העור לפיזור מיטבי של חומצה היאלורונית שתביא לעידוד יצירת סיבי קולגן, אלסטין ופעילות של מולקולות המים, להשבת הלחות הטבעית ויצירה של לחות מוגברת. טיפולי מזותרפיה מתאימים יותר למטופלים ומטופלות בעלי עור פנים החווה אובדן של ברק טבעי, נוטה לכתמי פיגמנטציה, צלקות אקנה ומרקם עור פגוע, אשר באמצעות טיפולי מזותרפיה זוכה להתחדשות.

ליצירת קשר שלחו את פרטיכם ונחזור בהקדם

מידע נוסף

שתפו את המאמר:

יכול לעניין אותך גם

סקולפטרה - sculpetra
מידע מקצועי

סקולפטרה

חומר הסקולפטרה הוא פיתוח מתקדם של תעשיית האסתטיקה הרפואית, המציג

אולידיה
מידע מקצועי

אולידיה

OLIDIA- אולידיה- הטיפול המתקדם לעור אשר מבוסס על חומצה פוליקטית,

מזותרפיה בסנטר לפני טיפול
מידע מקצועי

מזובוטוקס

פגעי הזמן והגיל חורצים את אותותיהם, ומותירים קמטוטי עור, קמטים

דילוג לתוכן